Widzew Łódź - Warta Poznań 0:1. Łodzianie nawet bez jednego punktu. 26 strzałów nie pomogło gospodarzom

bart, ww
W spotkaniu czternastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew uległ w Łodzi Warcie Poznań 0:1 (0:1). Goście nie zaprezentowali niczego nadzwyczajnego, ale zainkasowali komplet punktów. Trudno mieć pretensje do gospodarzy o brak stylu, czy też pasywność. To podopieczni trenera Daniela Myśliwca mieli zdecydowaną przewagę i próbowali różnych środków, żeby pokonać golkipera. Ale przegrali. To druga w tym sezonie porażka łodzian na stadionie przy al. Piłsudskiego. Niezwykle bolesna. Ale taki jest futbol. 11 listopada (sobota, godz.17.30) Widzew zmierzy się na Dolnym Śląsku z Zagłębiem Lubin.

Widzew Łódź - Warta Poznań na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ0
WARTA POZNAŃ1

KONIEC MECZU - Widzew przegrywa w Łodzi z Wartą Poznań 0:1. Niezasłużenie, ale to bez znaczenia. To goście zdobywają komplet punktów. Widzew-Warta 0:1.
90+4 min - Z wolnego centruje Alvarez i niecelnie główkuje Ravas. To nie pomyłka, golkiper Widzewa pobiegł w pole karne gości.
90+4 min - Faul na Nunesie. Ostatnia szansa Widzewa.
90+3 min - Faul Dawida na Szmycie.
90+2 min - Żółta kartka dla Grobelnego.
90+2 min - Fatalne dośrodkowanie Nunesa.
90 min - Mecz potrwa co najmniej trzy minuty dłużej.
89 min - Róg dla Widzewa.
88 min - Sanchez nie opanował piłki.
86 min - Zablokowane uderzenie Bartkowskiego.
85 min - Sędzia uznał, że faulowany był Szymonowicz.
83 min - Zmiana w Widzewie. Kuna zastępuje Dawid.
83 min - Niedokładne podanie Silvy do Sancheza.
82 min - Groźna centra Milosa.
80 min - Sędzia jest wyjątkowo wyrozumiały dla nieustannie opoźniającego grę Grobelnego.
79 min - Niedobre zagrania Nunesa do Milosa.
77 min - Strzał Ciganiksa z pola karnego.
75 min - Interwencja Grobelnego.
75 min - Mecz na trybunach ogląda 17794 kibiców.
73 min - Indywidualna akcja Nunesa, ale jego uderzenie jest niecelne.
71 min - Potrójna zmiana w Warcie. Wchodzą Paszkowski, Kopczyński i Kiełb, schodzą Borowski, Maenpaa oraz Eppel.
70 min - Centra Nunesa wzdłuż linii bramkowej, ale Tkacz nie zdołał przeciąć lotu piłki.
67 min - Żółta kartka dla Borowskiego.
65 min - Kontra Warty, ale Szmyt uderza niecelnie.
64 min - Groźna główka Tkacza.
64 min - Strzela Rondić, ale Grobelny zdołał instynktownie odbić piłkę.
62 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Terpiłowski i Klimek, wchodzą Nunes i Tkacz.
61 min - Sanchez nie zdołał precyzyjnie uderzyć piłki głową.
59 min - Ładne uderzenie głową Rondicia.
57 min - Zmiana w Warcie. Prikryl zastępuje Savicia.
56 min - Milos wychodzi z piłką poza linię końcową.
55 min - Niecelne uderzenie Silvy.
53 min - Nawałnica Widzewa. Strzały Kuna i Alvareza.
52 min - Groźny strzał Terpiłowskiego, ale golkiper gości wybija piłkę na róg.
51 min - Strzał Ciganiksa, ale w efekcie tylko róg.
51 min - Tym razem próbuje Sanchez.
50 min - Podanie Klimka do Ciganiksa w polu karnym, ale jeden z rywali interweniuje.
48 min - Widzew wciąż atakuje. Dośrodkowuje Terpiłowski, potem piłkę przejmuje Klimek, później strzela Ciganiks. Ale Grobelny broni.
47 min - Uderzenie Klimka nad poprzeczką.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew przegrywa z Wartą 0:1. Zapraszamy na relację po zmianie stron.
45+2 min - Po centrze Milosa groźnie główkował Sanchez. Ale piłka minimalnie mija bramkę gości.
45+1 min - Dziewiąty rożny dla widzewiaków.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej trzy minuty dłużej.
45 min - Ależ okazja łodzian. Akcję rozpoczął przechwytem Żyro, później Kun podał do Terpiłowskiego, ten odegrał do Kuna, ale kapitan łodzian strzelił tuż obok słupka.
44 min - Złe zachowanie Kuna w polu karnym.
39 min - Mocne uderzenie Ciganiksa w polu karnym.
39 min - Łodzianie mają wyraźną przewagę. Ale na razie niewiele z niej wynika.
34 min - Rondić wygrał pojedynek z rywalem i uderza z około 18 metrów. Ale Grobelny nie daje się zaskoczyć.
33 min - Sanchez ładnie podaje w polu karnym do Rondicia, ten strzela, ale nie trafia w bramkę.
31 min - Znów rożny dla Widzewa.
30 min - Zmiana w Warcie. Borowski zastępuje Luisa.
29 min - Rondić ładnie przyjął piłkę w polu karnym. Ale po chwili było już gorzej.
27 min - Sanchez ładnie walczy o piłkę z Bartkowskim.
24 min - Grobelny łapie piłkę po podaniu Klimka.
23 min - Akcją prawą stroną Kuna, który centruje w pole karne, ale Grobelny uprzedza Sancheza.
22 min - Widzew mógł wyrównać. Ale precyzji zabrakło kilku łodzianom (m.in. Sanchezowi, Terpiłowskiemu i Milosowi).
20 min - GGGOOOLLL!!! Dla Warty!!! Szmyd wpada w pole karne, wyprzedza Żyrę i płasko zagrywa wzdłuż linii bramkowej. Zagapił się Silva, nie zdążył Alvarez i w efekcie Eppel z bliska trafia do siatki. Widzew-Warta 0:1.
16 min - Przebojowa akcja Sancheza, który wpada w pole karne, ale nie zdołał opanować piłki.
16 min - Gospodarze powinni wykorzystać nerwowość bramkarza poznaniaków.
15 min - Faul Sancheza na Saviciu.
14 min - Po dośrodkowaniu Milosa Grobelny się zawahał, a Rondić główkował niecelnie
12 min - Niedokładne podanie Rondicia.
7 min - Zbyt słaby strzał Klimka
7 min - Drugi z rzędu róg łodzian po błędzie Grobelnego.
6 min - Ładna akcja Sancheza, który próbował podawać do Rondicia.
4 min - Grobelny łapie piłkę po próbie strzału Silvy.
4 min - Uraz Luiza.
2 min - Akcją lewą stroną Klimka.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzewa z Wartą. Zapraszamy na relację.

Godz. 17.29 - Kapitanem łodzian jest dziś Dominik Kun. To on wygrał losowanie.

Godz. 17.27 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Warta na biało.

Godz. 17.18 - Dzisiejsze starcie będzie siedemnastym oficjalnym meczem między Widzewem i Wartą. Jak dotąd łodzianie odnieśli dziesięć zwycięstw, doznali pięciu porażek i raz zremisowali (bilans bramkowy to 25:15). Jeśli natomiast mowa o rywalizacji w krajowej elicie, to mamy za sobą osiem meczów. Widzewiacy triumfowali czterokrotnie, poznaniacy trzykrotnie, raz padł remis (gole 12:9 dla Widzewa). Ciekawie, iż w sezonie 2022/2023 wygrywali goście. W Grodzisku Wielkopolskim zwyciężył Widzew 1:0, zaś przy al. Piłsudskiego cieszyła się Warta (było 0:2).

Godz. 17.13 - Dzisiaj dwóch widzewiaków musi uważać na zbyt ostrą grę. Mowa o duecie obcokrajowców - Andrejsie Ciganiksie oraz Mato Milosu.

Godz. 17.10 - W porównaniu do spotkania z Rakowem Częstochowa, podopieczni trenera Daniela Myśliwca zaprezentują się z dwoma zmianami w składzie. Miejsce pauzujących za żółte kartki Marka Hanouska i Juljana Shehu zajmą bowiem Fran Alvarez oraz Jordi Sanchez.

Godz.17.05 - Wyjściowa jedenastka Warty: Grobelny – Stavropoulos, Szymonowicz, Tiru – Bartkowski, Luis, Manepaa, Matuszewski – Szmyt, Savić – Eppel. Ławka rezerwowych: Lis – Kiełb, Krzyżak, Pleśnierowicz, Kopczyński, Borowski, Paszkowski, Prikryl, Kamiński.

Godz. 17.03 - Wyjściowy skład Widzewa prezentuje się następująco: Ravas – Milos, Żyro, Silva, Ciganiks – Terpiłowski, Kun, Alvarez, Klimek – Rondić, Sanchez. Na ławce rezerwowych siedzą: Krzywański – Stępiński, Zieliński, Nunes, Dawid, Przybułek oraz Tkacz.

Godz. 16 - Dzisiaj łódzki Widzew podejmie na swoim stadionie w Sercu Łodzi poznańską Wartę. Trybuny jak zwykle zapełnią się do ostatniego miejsca. Kibice Widzewa liczą na trzy punkty. Zapraszamy na relację na żywo, początek spotkania o godz. 17:30. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...