Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:1. Bezcenne zwycięstwo piłkarzy z al. Piłsudskiego. Awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli

bart, ww
W zaległym meczu piłkarskiej ekstraklasy Widzew pokonał na stadionie przy al. Piłsudskiego Ruch Chorzów 2:1 (0:1). Łodzianie potrafili odrobić straty i bezwzględnie wykorzystali to, że grali w liczebnej przewadze (od 65 minuty goście walczyli w dziewięciu po dwóch czerwonych kartkach). Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Daniela Myśliwca awansowali na dziewiątą pozycję w tabeli. 26 listopada (niedziela, 17.30) widzewiacy zagrają w Poznaniu z Lechem.

Widzew Ruch na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ2
RUCH CHORZÓW1

KONIEC MECZU - Widzew pokonuje Ruch Chorzów 2:1. Łodzianie wykorzystali grę w przewadze liczebnej. Dziękujemy za relację.
90+5 min - Rondić zdobywa gola, ale jest na spalonym.
90+4 min - Kamiński broni uderzenie Rondicia.
90+2 min - Zmiany w Widzewie. Schodzą Nunes i Alvarez, wchodzą Terpiłowski i Dawid.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej cztery minuty.
87 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Najpierw uderza Silva, broni Kamiński. Później mamy do czynienia z gigantycznym zamieszaniem w polu karnym gości. Wreszcie lewą nogą strzela Hanousek, a lot piłki zmienia Sanchez. I to jemu zostanie zapisany ten gol. Widzew-Ruch 2:1.
86 min - Rondić na spalonym.
82 min - Zmiana w Ruchu. Kozaka zastępuje Michalski.
82 min - Zmiana w Widzewie. Pawłowski zastępuje Kuna.
82 min - Kamiński broni uderzenie Silvy.
82 min - Strzela Kun, jednak Kamiński nie daje się zaskoczyć.
80 min - Złe uderzenie Hanouska.
79 min - Ładne uderzenie z dystansu Tkacza, ale Kamiński łapie piłkę.
78 min - Po dośrodkowaniu Silvy niecelnie główkuje z bliska Sanchez.
76 min - Dzisiejszy mecz z trybun obserwuje 17338 kibiców.
76 min - Centruje Stępiński, piąstkuje Kamiński.
74 min - Zbyt głębokie dośrodkowanie Nunesa.
72 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Zieliński i Klimek, wchodzą Tkacz i Rondić.
70 min - Kamiński fantastycznie powstrzymuje w polu karnym Sancheza.
68 min - Widzew gra więc w jedenastu, a Ruch w dziewięciu.
67 min - Dwie zmiany w Ruchu. Schodzą Skwierczyński i Podstawski, wchodzą Moneta i Sedlak.
66 min - Z wolnego strzela Stępiński, ale piłka mija bramkę.
64 min - Kolejna czerwona kartka dla Ruchu. Hanousek podaje prostopadle piłkę do wbiegającego w pole karne Klimka. Nieprzepisowo zatrzymuje go Kasolik, który musi opuścić murawę.
62 min - Strzela Zieliński, a stojący w polu karnym Żyro sprytnie trąca piłkę. Ale ta mija poprzeczkę.
61 min - Faul Bartolewskiego na Nunesie.
59 min - Hanousek mija się z piłką, później uderza jeszcze Kun.
58 min - Silne uderzenie Alvareza z pola karnego, ale Kamiński wybija piłkę nad poprzeczkę.
55 min - Podwójna zmiana w Ruchu. Schodzą Szczepan i Steczyk, wchodzą Feliks i Szur.
54 min - Alvarez podaje do Klimka, a ten niedokładnie podaje z lewej strony boiska.
52 min - Alvarez uderza z wolnego nad poprzeczką.
50 min - Czerwona kartka dla Szymona Szymańskiego z Ruchu. Nie opanował on piłki i później ratował się faulem na uciekającym Nunesie.
49 min - Po faulu na Nunesie z wolnego centrował Alvarez.
47 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Kapitalna akcja i uderzenie z szesnastu metrów Nunesa. Piłka wpada w boczną siatkę, golkiper jest bezradny. Widzew-Ruch 1:1.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Widzewa z Ruchem. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew przegrywa z Ruchem 0:1. Zapraszamy na relację po przerwie.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej minutę dłużej.
44 min - Bartolewski ratował się wybiciem piłki głową we własnym polu karnym.
44 min - Widzewiacy desperacko atakują.
41 min - Skwierczyński wpada w pole karne i uderza wzdłuż linii bramkowej.
40 min - Żyro świetnie zatrzymuje Szczepana.
37 min - Kun fauluje Szczepana.
34 min - Próbuje Nunes, piłka odbija się od Bartolewskiego, ale Kamiński ją łapie.
33 min - Sanchez nie opanowuje piłki w polu karnym.
31 min - Kozak fauluje Żyrę.
31 min - Główka z bliska Klimka.
29 min - Klimek nie dał rady uprzedzić Kamińskiego.
28 min - Nunes sprytnie podaje do wbiegającego w ,,szesnastkę" Kuna, ale pomocnik Widzewa nie zdołał oddać strzału.
23 min - Efektownego gola zdobywa Sanchez, ale sędzia boczny sygnalizuje spalonego.
20 min - Strzela Bartolewski.
16 min - GGGOOOLLL!!! Dla Ruchu! Po błędzie Krzywańskiego Ruch wykonuje róg. W efekcie po dośrodkowaniu z rożnego Bartolewski z bliska wpycha piłkę do siatki. Krzywański znów się nie popisał. Zresztą, podobnie, jak koledzy. Widzew-Ruch 0:1.
15 min - Ładna centra Nunesa i celnie główkuje Klimek. Jednak Kamiński jest na posterunku.
12 min - Ładny przechwyt Żyry, który próbował podać do Klimka.
11 min - Ładna próba prostopadłego podania Nunesa.
9 min - Główka Bartolewskiego nie mogła zagrozić Krzywańskiemu.
8 min - Podanie Sadloka w pole karne.
4 min - Centra Klimka, ale Silva nie zdołał precyzyjnie główkować.
4 min - Sanchez na spalonym.
3 min - Zablokowane uderzenie Sancheza.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzew-Ruch. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:27 - Oba zespoły są już na murawie. Widzew na czerwono, Ruch na niebiesko-biało.

Godz. 17:22 - Dzisiejszy mecz sędziuje Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W tym sezonie prowadził już dwa spotkania z udziałem widzewiaków i przyniósł im szczęście (1:0 w derbach Łodzi z ŁKS oraz 2:0 z Cracovią Kraków). Ostatnio nie gwizdał natomiast chorzowianom.

Godz. 17:12 - Trener Myśliwiec zaskoczył, wystawiając między słupkami Jana Krzywańskiego, a nie Jakuba Szymańskiego, który tak dobrze wypadł w Pucharze Polski. Widzew zacznie więc to spotkanie z dwoma młodzieżowcami w składzie. Niespodzianką jest też obecność rekonwalescenta Bartłomieja Pawłowskiego na ławce rezerwowych.

Godz. 17:06 - Wyjściowa jedenastka Ruchu: Kamiński – Kasolik, Szymański, Sadlok, Bartolewski – Podstawski, Swędrowski – Steczyk, Kozak, Skwierczyński – Szczepan. Ławka rezerwowych: Buchalik – Szur, Michalski, Długosz, Sedlak, Starzyński, Foszmańczyk, Moneta, Feliks.

Godz. 17:04 - Znamy wyjściowy skład Widzewa. Zagrają: Krzywański – Zieliński, Żyro, Silva, Stępiński – Kun, Hanousek, Alvarez – Nunes, Klimek – Sanchez. Ławka rezerwowych: Szymański – Kwiatkowski, Dawid, Tkacz, Przybułek, Terpiłowski, Pawłowski, Rondić.

Godz. 16:17 - Dzisiaj piłkarze Widzewa i Ruchu będą odrabiać ekstraklasowe zaległości. To mecz dwunastej kolejki sezonu. Wówczas, choć drużyny były na boisku, nie doszedł do skutku. W Widzewie nie będzie lekko, urazy wykluczyły: Juljana Shehu, Juana Ibizę, Bartłomieja Pawłowskiego, Sebastiana Kerka, Serafina Szotę i Kamila Cybulskiego. Henrich Ravas i Andrejs Ciganiks wyjechali na zgrupowania swoich drużyn narodowych, a za nadmiar kartek musi pauzować Mato Miloš.

Godz. 16:15 Dziś mecz przyjaźni Widzew - Ruch. Początek spotkania o godzinie 17:30. Zapraszamy na relację na żywo. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...