Widzew Łódź - Radomiak Radom 0:3. Zimny prysznic dla łódzkich piłkarzy. Goście bezlitośnie wykorzystali błędy gospodarzy

W meczu siedemnastej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew przegrał na stadionie przy al. Piłsudskiego w Łodzi z Radomiakiem Radom 0:3 (0:2). Z całą pewnością prawie szesnaście tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach liczyło na znacznie więcej. Zwłaszcza po niedawnym zwycięstwie podopiecznych trenera Daniela Myśliwca w Poznaniu z Lechem 3:1. Niby to czterokrotni mistrzowie Polski mieli tzw.optyczną przewagę, cóż jednak z tego. Kontry zespołu z Radomia były wręcz zabójcze. Nie ma więc mowy o żadnym pechu. Goście triumfowali jak najbardziej zasłużenie. Trzeba przyznać, iż od pewnego czasu radomianie mają patent na łodzian. Cóż, wypada liczyć, iż taki zimny prysznic sprawi, że widzewiacy wykrzeszą z siebie siły i jeszcze w tym roku będą w stanie ucieszyć swoich wiernych sympatyków. W najbliższą środę Widzew zmierzy się w Mielcu ze Stalą w meczu 1/8 finału Pucharu Polski (godz. 15), a 11 grudnia (poniedziałek, godz. 19) zagra w Krakowie w lidze z Puszczą Niepołomice. Widzew-Radomiak 0:3.

Widzew Łódź vs. Radomiak Radom na żywo

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ0
RADOMIAK RADOM3

KONIEC MECZU - Widzew zasłużenie przegrał w Łodzi z Radomiakiem Radom 0:3 (0:2). Dziękujemy za relację.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej trzy minuty.
87 min - Zmiana w Radomiaku. Wchodzi Jakubik, schodzi Luizao.
82 min - Ravas łapie piłkę po wolnym.
80 min - Potrójna zmiana w Radomiaku. Schodzą Edi Semedo, Wolski i Henrique, wchodzą Rocha, Donis oraz Leandro.
77 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Alvarez, wchodzi Dawid.
76 min - Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, dzisiejszy mecz na stadionie w Łodzi ogląda 15467 kibiców.
74 min - GGGOOOLLL!!! Dla Radomiaka!!! Henrique ładnie podał do Wolskiego, a ten strzałem z pola karnego nie dał szans Ravasowi. Widzew - Radomiak 0:3.
72 min - Było blisko. Silva podaje do Zielińskiego, który uderza lewą nogą. Ale piłka trafia w słupek. A dobijający Alvarez trafia w boczną siatkę.
68 min - Rożny dla łodzian. Może tym razem coś z tego wyniknie?
65 min - Zmiana w Radomiaku. Wchodzi Pik, schodzi Lisandro Semedo.
64 min - Zamieszanie w polu karnym gości. Niestetu, Hanousek nie zdołał oddać czystego uderzenia.
61 min - Aż cztery zmiany w Widzewie. Pawłowski zastępuje Kuna, Tkacz Nunesa, Rondić Sancheza, natomiast Silva Ciganiksa.
58 min - Próbuje Nunes, jednak Posiadała dobrze sobie poradził.
58 min - Po rożnym świetnie główkuje Hanousek, ale Posiadała kapitalnie broni.
57 min - Klimek wywalczył róg.
55 min - Wolski wybiega z piłką poza linię końcową.
53 min - Kun fauluje Abramowicza.
49 min - Klimek podaje do Alvareza, ten strzela, ale Posiadała łapie piłkę.
49 min - Z bliska strzela Cichocki, ale Ravas nie daje się zaskoczyć.
49 min - Kolejny róg dla gości.
47 min - Uderzenie zza pola karnego Ciganiksa.
46 min - Oba zespoły bez zmian.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy II połowę meczu Widzewa z Radomiakiem. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Widzew przegrywa z Radomiakiem 0:2. Zapraszamy na relację po przerwie.
45+4 min - GGGOOLLL!!! Dla Radomiaka!!! Celną główką mimo asysty Zielińskiego popisuje się Edi Semedo. Z prawej strony pola karnego centrował Pedro Henrique. Widzew-Radomiak 0:2.
48 min - Sędzia odgwizduje przewinienie Zielińskiego.
47 min - Kibic, który został zabrany do szpitala odzyskał przytomność w szpitalu.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze co najmniej pięć minut.
45 min - Silne uderzenie Nunesa z wolnego mija bramkę Radomiaka.
44 min - Żółta kartka dla Lisandro Semedo, który fauluje Zielińskiego.
38 min - GGGOOOLLL!!! Dla Radomiaka!!! Najpierw Ravas wygrywa pojedynek sam na sam z Edim Semedo. Ale piłka trafia pod nogi Lisandro Semedo, który z zimną krwią posyła piłkę do siatki. A całą akcję rozpoczął Wolski. Widzew - Radomiak 0:1.
37 min - Faulowany jest Henrique.
36 min - Klimek nie zrozumiał się z Ciganiksem.
35 min - Ucierpiał Nunes.
34 min - Rożny dla Radomiaka.
33 min - Żółta kartka dla Żyro.
30 min - Centra Ciganiksa z lewej strony ,,szesnastki" Radomiaka, główkuje Nunes.
28 min - Dośrodkowanie Alvareza z wolnego w pole karne.
26 min - Ibiza kapitalnie powstrzymuje kontratak Lisandro Semedo
24 min - Ciganiks podaje do Sancheza.
22 min - Niedokładne podanie Kuna w pole karne.
21 min - Mecz został wznowiony.
19 min - Reanimacja jednego z kibiców na trybunach. Fan doznał ataku serca. Jest wnoszony do karetki i będzie odwieziony do szpitala. Mecz został więc przerwany.
16 min - Piłkę wybija Lisandro Semedo. Kolejny rożny dla łodzian.
16 min - Róg dla gospodarzy po akcji Klimka.
15 min - Teraz to Widzew przejmuje inicjatywę.
10 min - Strzał z ponad 20 metrów Wolskiego. Piłka mija słupek.
8 min - Ibiza fauluje Henriqueza.
7 min - Ciganiks ładnie podał do Sancheza, ale Hiszpan nie opanował piłki.
6 min - Kolejny rożny dla Radomiaka.
5 min - Uderzenie z dystansu Luizao. W efekcie rożny dla radomian.
3 min - Grzesik zatrzymuje wślizgiem Klimka.
1 min - Hanousek ładnie podaje do Klimka.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Widzewa z Radomiakiem. Zapraszamy na relację.

Godz. 17:28 - Piłkarze już na boisku. Widzew na czerwono, Radomiak na czarno.

Godz. 17:26 - Nad stadionem przy al. Piłsudskiego zaczął padać śnieg. Mamy jednak nadzieję, że mecz uda się dokończyć.

Godz. 17:24 - W Widzewie zabraknie między innymi kontuzjowanych Serafina Szoty, Sebastiana Kerka, Juljana Shehu oraz Mato Milosa. Natomiast w Radomiaku nie wystąpią leczący urazy od dłuższego czasu Robert Alves oraz Luis Machado, zaś do dyspozycji będzie Michał Kaput, który wraca po pauzie za żółte kartki

Godz. 17:20 - Dzisiejsze poprowadzi Tomasz Musiał. Dla tego sędziego będzie to trzecie w tym sezonie spotkanie z zespołem z Łodzi. Oba wcześniejsze widzewiacy przegrali (1:2 z Pogonią w Szczecinie oraz 1:3 z Legią w Warszawie). Z kolei w minionym sezonie Musiał gwizdał w meczu Radomiaka z Widzewem (3:1 dla gospodarzy w Radomiu). Może teraz przyniesie więc wreszcie szczęście drużynie z al. Piłsudskiego?

Godz. 17:15 - Bilans meczów między Widzewa a Radomiakiem jest wyrównany. W 24. spotkaniach łodzianie wygrali ośmiokrotnie, radomianie także ośmiokrotnie i ośmiokrotnie razy padł remis. Bilans bramkowy jest nieco korzystniejszy dla widzewiaków (37:34). Z kolei w ekstraklasie obie drużyny walczyły z sobą cztery razy. Widzew wygrał raz, Radomiak trzy razy (gole: 5:8).

Godz. 17:11 - Jeśli chodzi o zawodników gospodarzy, którzy muszą dzisiaj uważać na zbyt ostrą grę, to jest nim jeden gracz. Jeśli na murawie pojawi się Luis Silva, to ewentualne upomnienie żółtą kartką od arbitra będzie skutkowało przymusową pauzą w kolejnym starciu.

Godz. 17:05 - Szkoleniowiec łodzian dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie czterokrotnych mistrzów Polski w porównaniu do starcia w Wielkopolsce z Lechem Poznań. Brakuje Silvy i Stępińskiego, wystąpią zaś Zieliński i Ciganiks.

Godz. 17:02 - Skład Radomiaka: Posiadała – Grzesik, Rossi, Cichocki, Abramowicz – E. Semedo, Kaput, Luizao – Wolski, L. Semedo – Henrique. Ławka rezerwowych: Bąkowski – Cestor, Helder Sa, Jakubik, Donis, Pik, Castaneda, Leandro, L. Rocha.

Godz. 17:00 - Znamy wyjściowy skład Widzewa. Od pierwszego gwizdka arbitra zagrają: Ravas – Zieliński, Żyro, Ibiza, Ciganiks – Kun, Hanousek, Alvarez – Nunes, Klimek – Sanchez. Na ławce rezerwowych zasiądą: Szymański – Stępiński, Silva, Dawid, Tkacz, Przybułek, Terpiłowski, Pawłowski, Rondić.

Godz. 16:30 - Dziś mecz Widzew - Radomiak. Początek spotkania o godz. 17:30. Zapraszamy na relację na żywo. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...