Widzew Łódź - Górnik Zabrze 3:1. To Widzew, nie Podolski, grał jak mistrz świata

dk, ww
Dziś o godzinie 15 przy al. Piłsudskiego odbył się mecz Widzew Łódź - Górnik Zabrze. W pierwszej połowie piłkarze Widzewa pokazali bardzo dobrą grę i prezentowali się lepiej od Górnika prowadzonego przez byłego mistrza świata Łukasza Podolskiego. Po przerwie Górnik strzelił kontaktowego gola, ale Widzew drużyna z charakterem walczył do końca. W 94 minucie Noah Diliberto strzelił piękną trzecią bramkę (po kontrze w samo okienko) i to Widzew może mówić, że jest lepszy od mistrza świata.

WIDZEW - GÓRNIK NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

WIDZEW ŁÓDŹ3
GÓRNIK ZABRZE1

Koniec meczu.
90+4 min. GOL DLA WIDZEWA. Piękna akcja widzewiaków. Diliberto mógł podawać, ale wziął sprawy w swoje ręce i strzelił nie do obrony
90+3 min. Ostro potraktowany Tkacz
90+3 min. Cybulski na spalonym
90+1 min. Korner dla Górnika. Groźnie było pod bramką Widzewa
90+1 min. Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty
90 min. Cybulski strzelał, pochwały za dobrą decyzję
90 min. Strzał Pawłowskiego z wolnego nad bramką
88 min. Rondić faulowany przed polem karnym. Janicki ukarany drugą żółtą kartką i Widzew gra teraz w przewadze
87 min. Zmiany w Widzewie: Cybulski za Nunesa, Diliberto za Kuna
87 min. Tkacz wpakował piłkę do siatki, ale był na spalonym
85 min. Niecelny strzał Tkacza
83 min. Korner dla Górnika. Rondić wybił piłkę
82 min. Olkowski faulowany, wolny dla Górnika
81 min. Rondić nie ograł dwóch obrońców gości
80 min. Pawłowski strzelił prosto w Bielicę. Po wznowieniu akcji znów Pawłowski nie pokonał Bielicy
78 min. Łodzianie poradzili sobie z dośrodkowaniem gości
76 min. Rondić wchodzi za Sancheza
76 min. 17.367 kibiców dziś na trybunach stadionu Widzewa
76 min. Na boisko wejdzie Rondić.
75 min. Zmiany w Górniku: za Rasaka - Nascimento, za Siplaka - Janża
72 min. Rasak albo strzelał, albo dogrywał, nic groźnego pod bramką Widzewa
70 min. Pawłowski faulowany przez Szalę
66 min. Zmiana w Widzewie. Tkacz za Klimka
65 min. Gikiewicz świetnie obronił piłkę po strzale Podolskiego
65 min. Ani na chwilę nie cichnie doping kibiców Widzewa
63 min. Szkoda, że Nunes źle podał w pole karne
57 min. Pawłowski zamarkował uderzenie, podał do Alvareza, który strzelił, lecz piłka o kilka centymetrów minęła bramkę
56 min. Olkowski ukarany żółtą kartką
55 min. Szala głową uratował gości i przeciął podanie do Sancheza
52 min. GOL DLA Górnika. Po rogu piłka minęła wszystkich, a Janicki głową wpakował piłkę do bramki Gikiewicza
52 min. Górnik gra szybciej. Jest róg dla gości
49 min. Widzew bez zmian. W Górniku trzy roszady: Olkowski za Sekulicia, Czyż za Pacheco i Kozuki za Musiolika.
46 min. Druga połowa rozpoczęta.
Koniec pierwszej połowy. Widzew po raz pierwszy od powrotu do ekstraklasy strzelił 2 gole w pierwszej połowie!
43 min. Nieudana próba Ennaliego
42 min. Trener Górnika Jan Urban, który gros czasu spędził w Hiszpanii, musi być pod wrażeniem gry widzewskich Hiszpanów
39 min. Piłka o centymetry minęła bramkę Widzewa po strzale Podolskiego
34 min. GOL DLA WIDZEWA. Piłkę wrzucił Alvarez, akcję pięknym strzałem zamknął Ibiza. Jest 2:0
33 min. Klimek strzelił w poprzeczkę!
30 min. GOL DLA WIDZEWA. Klimek strzelcem gola. Akcję zapoczątkował po dobrym przechwycie Kun, podał do Nunesa, a ten dośrodkował. Do piłki nie doszedł Sanchez, ale akcję zamykał Klimek. Uderzył lewą nogą i bramkarz Górnika był bezradny.
26 min. Sanchez sam na sam z Bielicą. Piłka zmierzała się już do pustej bramki, ale Ennali wrócił i wybił piłkę
25 min. Zieliński ukarany żółtą kartką.
21 min. Fran fauluje Ennaliego
20 min. Nieudana próba strzału z woleja Frana Alvareza
18 min. Sanchez do Pawłowskiego, ale obrońcy nie pozwolili kapitanowi Widzewa na strzał
16 min. Gra wyrównała się, już Widzew nie atakuje z całych sił
12 min. Po akcji Pawłowskiego, Klimek strzelił z ostrego na bramkę Górnika, broni bramkarz gości
8 min. Fani Widzewa wywiesili transparent, na którym napisali podziękowania dla zwolnionego z ŁKS trenera Piotra Stokowca. Ten trener był asystentem w Widzewie w latach 2007-2010.
6 min. Widzewiacy zamknęli rywali na swojej połowie
5 min. Szkoda, że Fran nie zdecydował się na strzał. Podawał do Zielińskiego
3 min. Pierwszy róg dla Widzewa. Nunes zbyt płasko dośrodkował
2 min. Dobry strzał Frana Alvareza
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy

Godz. 14:59 - Rozbrzmiewa Taniec Eleny, piłkarze obu drużyn już gotowi do gry. Kto wygra mecz? - pyta spiker. Widzew, Widzew, Widzew - odpowiadają kibice. Sektor gości też jest wypełniony po brzegi, tak samo cały stadion.

Godz. 14:57 - Marcin Tarociński wyczytuje składy drużyn, na trybunach wspaniała atmosfera, piękna pogoda. Widzew musi wygrać - kibice liczą na zwycięstwo.

Godz. 14:55 - Gwiazdą Górnika jest Lukas Podolski, którego jeden z dziennikarzy nazwał "szczwanym lisem". - Myśliwy nie ma problemu z lisem - zaśmiał się trener, cytowany przez widzew.com. - To wielki piłkarz i widać, co potrafi, gdy ma piłkę przy nodze. My podchodzimy jednak do naszej pracy kolektywnie i takie podejście do nas pasuje. W derbach było widać, że czujemy się dobrze walcząc ramię w ramię z przeciwnikiem, jeżeli teraz zrobimy tak samo, to będziemy w stanie wygrać, nawet gdyby Górnik miał w składzie drugiego mistrza świata - dodał.

Godz. 14:50 - Sektor C11 na trybunach Serca Łodzi od dziś nosić będzie imię Włodzimierza Smolarka. Z tej okazji na Widzew przyjechał syn legendy Widzewa Euzebiusz Smolarek, wyjdzie na murawę, oficjalnie spotka się z kibicami i dokona otwarcia trybuny C11.

Godz. 14:45 - Puszcza Niepołomice walczy o utrzymanie i zagraża Widzewowi. Dziś zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2. Gole: Roman Jakuba 8, Kamil Zapolnik 63 - Aleks Ławniczak 31, Dawid Kurminowski 40

Godz. 14.40: - Jaki wynik przewidują bukmacherzy? Na wygraną Widzew kurs jest 2.30, na wygraną Górnika 3.20. Kurs na remis - 3.30.

Godz. 14:30 - Widzew ostatni raz wygrał w Łodzi 18 listopada, gdy pokonał Ruch 2:1. Później poniósł porażki kolejno z: Radomiakiem 0:3, Pogonią 1:2, Jagiellonią 1:3.

Godz. 14:20 - W drużynie Widzewa zabraknie Łotysza Andrejsa Ciganiksa, który grał w ostatnich sześciu meczach łodzian. Ostatni raz zabrakło tego piłkarza w meczu Widzewa z Górnikiem. Łotysza zastąpi Luis Da Silva, który pauzował w dwóch ostatnich spotkaniach Widzewa.

Godz. 14:10 - Górnik jest siódmy w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 7 punktów. Widzew ma 7 punktów mniej i plasuje się o pięć pozycji niżej.

Godz. 14:00 - Mecz poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz). Już raz w tym sezonie gwizdał łodzianom w meczu ze Śląskiem w Łodzi. Widzew przegrał 0:2, a arbiter pokazał sześć żółtych kartek łodzianom i trzy piłkarzom z Wrocławia.

Godz. 13:50 - Oto składy, w jakich obie drużyny zaczną mecz:
Widzew: Gikiewicz – Zieliński, Żyro, Ibiza, Silva – Nunes, Kun, Alvarez Pawłowski, Klimek – Sanchez.
Rezerwowi: Krajcirik – Kastrati, Szota, Kwiatkowski, Diliberto, Dawid, Tkacz, Cybulski, Rondić
Górnik: Bielica – Sekulić, Szala, Janicki, Siplak – Kapralik, Rasak, Pacheco, Ennali – Podolski, Musiolik.
Rezerwowi: Szromnik – Szcześniak, Triantafyllopoulos, Janża, Czyż, Lukoszek, Nascimento, Olkowski, Kozuki

Godz. 13:30 - Przed Widzewem kolejny ważny mecz. Tym razem przy al. Piłsudskiego łodzianie podejmą Górnika Zabrze. Początek spotkania o godz. 15. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...