Widzew Łódź Arka Gdynia na żywo. Widzew podejmuje Arkę, w której w ataku gra były Widzewiak Rafał Wolsztyński

Dariusz Kuczmera
Dziś (w niedzielę) Widzew podejmuje na własnym stadionie drużynę Arki Gdynia. Kibice liczą na to, że Widzew wreszcie zacznie grać tak, jak tego się od niego oczekuje, że wreszcie zacznie zwyciężać, zdobywać punkty i piąć się w górę tabeli. Na razie poczynania podopiecznych trenera Dobiego, delikatnie mówiąc, pozostawiają wiele do życzenia. A jak będzie w meczu z Arką?

Widzew Arka na żywo

Wynik meczu Widzew Arka 2:1

Nareszcie zobaczyliśmy Widzew walczący, stwarzający sytuacje podbramkowe. Gdyby piłkarze Widzewa byli bardziej skuteczni, zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe. Widzew był zwłaszcza w pierwszej połowie o klasę lepszy od Arki i wygrał zasłużenie. Skoro piłkarze Enkeleida Dobiego zdecydowanie przewyższali drużynę z czołówki, to może miejsce w strefie barażowej jest dla Widzewa jak najbardziej realne. Wreszcie kibice Widzewa mogą się uśmiechnąć.
KONIEC MECZU
90+3 min. Robak jak Smolarek przy linii bocznej utrzymuje się przy piłce
90+2 min. Czubak przypadkowo trafiony piłką w rękę, piłkarze Arki protestują
90+2 min. Widzewiacy wybijają piłkę. Wolsztyński zablokowany
90 min. Fauluje Kosakiewicz. Doliczony czas
89 min. Wolny dla Widzewa za faul na Poczobucie. Wolsztyński ukarany żółtą kartką
88 min. Zmiany w Widzewie. Mucha i Ojamaa za Możdżenia i Kuna
87 min. Poczobut fauluje w środku pola
86 min. Deja strzelił jak rugbista Budowlanych - ponad poprzeczką wysoko
86 min. Rzut wolny dla Arki na wprost bramki Widzewa
85 min. Mleczko łapie piłkę wrzuconą w ple karne Widzewa
84 min. Możdżeń ostro protestuje po rzekomym faulu i zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką.
83 min. Za krótkie dośrodkowanie Kosakiewicza
81 min. Grudniewski zatrzymuje Wolsztyńskiego daleko przed polem karnym Widzewa
80 min. Robak mądrze przytrzymuje piłkę, aby dać się sfaulować
78 min. Strzał Możdżenia zza pola karnego, Kajzer wybija piłkę
78 min. Letniowski ukarany żółtą kartką
77 min. Nowak nie dał się okiwać, ale róg dla Arki. Wyjaśnił sytuację Stępiński
76 min. Zmiana w Widzewie. Ameyaw schodzi, za niego Mąka
75 min. Widzew się broni, Wolsztyński zaatakował, Mleczko łapie piłkę
74 min. Stępiński wybił piłkę na róg
74 min. Młyński strzelił metr obok słupka bramki Widzewa
73 min. Czubak faulowany przez Marciniaka
71 min. Siemaszko wywalczył róg dla Arki. Widzew sobie poradził, ale niepotrzebnie pozwolił się zepchnąć na własną połowę
70 min. Dwie zmiany w Arce: Jankowski za Drewniaka, Siemaszko za Żebrowskiego
69 min. Po rogu Marcjanik strzelił głową na bramkę Widzewa, Mleczko pewnie łapie piłkę
68 min. Grudniewski przerywa kontrę Arki
67 min. Ameyaw efektownie kiwał przy lini bocznej, ale wyszedł na aut
65 min. Możdżeń strzelił zza pola karnego tuż obok dalszego słupka
64 min. Kajzer broni po strzale Robaka
61 min. GOL DLA WIDZEWA. Wykrakaliśmy. Po dośrodkowaniu piłkę na bramkę Arki kopnął Możdżeń, bramkarz obił piłkę, ta trafiła pod nogi jubilata Robaka, który wpakował futbolówkę do siatki.
60 min. Kwiecień fauluje Robaka przy narożniku boiska. Robak obchodzi dziś 38 urodziny. Może strzeli gola w prezencie
59 min. Nieudane zagranie Kosakiewicza. Aut zamiast dośrodkowania
56 min. Kun ukarany żółtą kartką
55 min. Widzew o krok od utraty drugiej bramki. Strzał Letniowskiego broni Mleczko i odbija też piłkę po dobitce Żebrowskiego z metra
54 min. Możdżeń niedokładnie w środku pola
52 min. Ameyaw nie potrafił strzelić piłki do pustej bramki z kilku metrów!
51 min. Strzał Robaka zza pola karnego, obok słupka
50 min. Widzew w szoku, Arka atakuje. Młyński strzelił z narożnika pola karnego, Mleczko wyciągnięty jak struna odbił piłkę
47 min. GOL DLA ARKI. No i proszę, niewykorzystane okazje się mszczą. Wolsztyński ograł Czubaka, podał do Żebrowskiego, a ten strzelił na bramkę Widzewa. Mleczko odbił piłkę, ale trafiła ona w słupek i wpadła do siatki.
46 min. Widzew bez zmian w składzie
46 min. Początek drugiej połowy.
Koniec pierwszej połowy. Widzew był o klasę lepszy, stworzył wiele groźnych sytuacji pod bramką gości, ale nie potrafił strzelić drugiego gola. Szkoda. Widzew strzelał 16 razy na bramkę Arki, cztery razy celnie.
44 min. Widzew miażdży Arkę, ale nie podwyższa rezultatu. Strzał Kuna z bliska wybija nogą Kajzer
43 min. Ameyaw strzelił głową pod poprzeczkę, ale Kajzer świetnie broni
42 min. Kun nie wykorzystał doskonałej okazji. Strzelił zbyt słabo z 11 metrów i Kajzer odbił piłkę
41 min. Wolny dla Widzewa. Zamieszanie w polu karnym. Nowak zablokowany
40 min. Wreszcie piłkę przechwytuje Kajzer - bramkarz Arki
39 min. Widzew gra od kilku minut na połowie Arki, która nie może wydostać się z oblężenia. Znów róg. Już siódmy
38 min. Strzał zza pola karnego Kosakiewicza. Kolejny róg, z którego nie ma korzyści
37 min. Kolejny róg dla Widzewa po strzale Możdżenia
36 min. Widzew zamknął Arkę na jej połowie. Jest róg
33 min. Czubak strzelił nad porzeczką stojąc metr od bramki. Dobra akcja Ameyaw-Stępiński-Kun i kiks Czubaka
31 min. Faul Możdżenia na Żebrowskim. Robak wybił piłkę po dośrodkowaniu gości
29 min. Żebrowski strzelał wysoko ponad bramką Widzewa
28 min. Po wrzutce Drewniaka piłkę wybił Możdżeń
26 min. Grudniewski faulował Wolsztyńskiego przy końcowej linii. Obrońca Widzewa ukarany żółtą kartką
24 min. Róg dla Arki. Widzewiacy wyjaśniają sytuację
22 min. GOL DLA WIDZEWA. Po rogu Nowak strzelił głową w słupek, do odbitej piłki dopadł Czubak i z bliska wpakował piłkę do siatki Arki
21 min. Robak kiwał w polu karnym gości, wywalczył róg
19 min. Letniowski na bliższy słupek do Wolsztyńskiego, który głową uderzył ponad bramką
19 min. Korner dla Arki
18 min. Grudniewski faulował Wolsztyńskiego
17 min. Ameyaw wywalczył róg. Nie ma zagrożenia bramki Arki
16 min. Piłkę przechwycił Ameyaw, ale został zatrzymany przez rywali
13 min. Kapitalna obrona Mleczki. Bramkarz Widzewa odbił piłkę po strzale z bliska głową Wolsztyńskiego
12 min. Po rogu Arki obrońcy Widzewa wybili piłkę
11 min. Grudniewski zatrzymał Wolsztyńskiego
9 min. Po dośrodkowaniu obrońcy wybili piłkę, strzelał z daleka Stępiński, ale zrobił to jak rugbista
8 min. Widzew ma przewagę. Strzały Kuna i Robaka zablokowane. Jest róg
7 min. Po dośrodkowaniu Możdżenia, piłkę przewrotką próbował strzelić do bramki Grudniewski, ale nie trafił
6 min. Faulowany Ameyaw
4 min. Czubak trafił w słupek. Doskonałe podanie Robaka. Powinien być gol
4 min. Faul Możdżenia w środku boiska
2 min. Dośrodkowanie Marciniaka w pole karne Widzewa, łodzianie wybili piłkę
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy
Minuta ciszy upamiętniająca zmarłego Diego Maradonę.

Godz. 12:39. Widzew zagra na czerwono, Arka w żółto-niebieskich strojach.

Godz. 12:37. Trener Arki Ireneusz Mamrot: - Drużyna to nie jest piekarnia, gdzie wkłada się ciasto i za moment wychodzi gotowy chleb.

Godz. 12:35. Trener Enkeleid Dobi powiedział przed meczem: - Pierwsza liga jest wyrównana, chcemy pokonać Arkę, choć podchodzimy do niej z szacunkiem

Godz. 12:30. W drużynie Widzewa brakuje Mateusza Michalskiego i Daniela Tanżyny. Nie podano, czy to o tych zawodników chodzi w kontekście zarażenia koronawirusem. A zarażenie w szeregach Widzewa jest na pewno.

Godz. 12:25. Kwadrans do meczu. Na boisku spotkają się starzy, dobrzy znajomi. Rafał Wolsztyński, napastnik Arki, będzie zapewne chciał udowodnić działaczom Widzewa, że zbyt pochopnie z niego zrezygnowali. Wolsztyn przeszedł do Arki, ale strzelił dopiero dwa gole dla drużyny znad morza.

Godz. 12:20. Trener Enkeleid Dobi posadził na ławce Merveille Fundambu, a w jego miejsce od początku gra Karol Czubak. Widzew zacznie zatem mecz z dwoma napastnikami w składzie. To zwiastuje ofensywną grę łodzian.

Godz. 12:15. Celem Widzewa jest walka o pierwszą szóstkę, bo to gwarantuje baraże o awans do ekstraklasy. Dziś Widzew do tej wymarzonej pozycji traci 8 punktów. Piąta Arka i szósta Odra mają po 24 punkty, a jedenasty Widzew - 16. Jest szansa na zmniejszenie tego dystansu.

Godz. 12.10. Dla Widzewa to ważny mecz. Kibice liczą na przełamanie, ale pamiętajmy, że Widzew w ostatnich meczach grał z liderami pierwszej ligi i ekstraklasy. Nie przypadkiem Termalica i Legia są na czele tabel

Godz. 12.08. 40-letni Tomasz Wajda z Żywca poprowadzi niedzielny mecz 14. kolejki Fortuna 1 Ligi między Widzewem Łódź a Arką Gdynia.

Godz 12.00. Składy drużyn:
Widzew: Mleczko – Kosakiewicz, Nowak, Grudniewski, Stępiński – Kun, Poczobut, Możdżeń, Ameyaw – Czubak, Robak. Trener: Enkeleid Dobi. Rezerwowi: Pawłowski – Rudol, Tanżyna, Mucha, Mąka, Ojamaa, Prochownik, Fundambu
Arka: Kajzer – Danch, Kwiecień, Marcjanik, Marciniak – Młyński, Drewniak, Deja, Żebrowski – Letniowski, Wolsztyński. Trener: Ireneusz Mamrot. Rezerwowi: Krzepisz – Wawszczyk, Boniecki, Łabojko, Ślesicki, Soszyński, Markiewicz, Jankowski, Siemaszko

Nie da się ukryć, że faworytem meczu w Łodzi pomiędzy Widzewem i Arką jest drużyna z Gdyni. Łodzianie wciąż nie mogą odnaleźć rytmu gry. W tym sezonie trudno doszukiwać się choćby jednego meczu, który spełniłby oczekiwania fanów. W meczu z Arką na pewno łatwo nie będzie. Wszystko wskazuje na to, że w ataku gości zagra Rafał Wolsztyński, były Widzewiak, który z pewnością będzie chciał co nieco udowodnić.

Zapraszamy na naszą relację na żywo! Widzew Arka - mecz rozpoczyna się o godzinie 12.40

W Sądzie Okręgowym w Łodzi odbył się proces 62 pseudokibiców Widzewa, oskarżonych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udział w bójkach ze skutkiem śmiertelnym.Najwięcej emocji wzbudziła sprawa jednego z oskarżonych, słynnego Rafała J. - pseudonim Jędras, który podczas śledztwa uderzył się w piersi, przyznał się do winy, poszedł na współpracę z prokuraturą i zaczął sypać kompanów, dzięki czemu śledczy poznali kulisy działań oskarżonych. Nic więc dziwnego, że gdy Jędras został wprowadzony przez policjantów na salę sądową, z ław zajmowanych przez oskarżonych przywitał go pomruk dezaprobaty. Czytaj na kolejnych slajdach, zobacz też sylwetki krakowskich kiboli od maczet, ustawek i narkotyków

Jak "Jędras" zeznawał przeciwko kolegom z Widzewa. Jędras na...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani