Widzew. Już po letnich sparingach łódzkiej drużyny. Na boisku sprawdziło się 28 zawodników klubu z al. Piłsudskiego

Bartosz Kukuć
Remisem 1:1 z Wisłą w Płocku piłkarze Widzewa zakończyli sprawdziany przed inauguracją nowego sezonu ekstraklasy. Przypomnijmy, iż w swoim pierwszym spotkaniu o jakże cenne punkty w rundzie jesiennej podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia podejmą na stadionie przy al. Piłsudskiego Puszczę Niepołomice (niedziela, godz. 20).

Wcześniej cztery mecze kontrolne zespół trenera Janusza Niedźwiedzia rozgrywał poza Łodzią także z I-ligowcami: Odrą Opole 0:2, Stalą Rzeszów 4:2, Resovią Rzeszów 0:0 i Górnikiem Łęczna 1:0.

Widzewiacy strzelili sześć bramek (w dwóch meczach nie trafili do siatki). Gole zdobyli Bartłomiej Pawłowski - 3, pozyskany latem z Odry Opole młodzieżowiec Antoni Klimek - 2 oraz Ernest Terpiłowski - 1.

Sparingi powinny służyć zgraniu nowo pozyskanych piłkarzy z tymi, którzy pozostali po zmianach kadrowych, realizacji nowych założeń taktycznych oraz dawać okazję ogrania najzdolniejszej młodzieży. Ostatni element był realizowany - grali: Kamil Cybulski, Ignacy Dawid, Filip Przybułek, Hubert Lenart, Fabian Grzelka

Sprawdziany zaliczyło 28 zawodników. Najwięcej minut występowali: Ernest Terpiłowski - 337 (2 pełne) oraz kapitan Patryk Stępiński - 331 (3 pełne). Martwi, że z podstawowych zawodników minionego sezonu tylko po pół meczu rozegrali Mato Milos i Jordi Sanchez.
Z „nowych” najwięcej szans dostał Klimek - 270 minut (2 pełne) i obrońca Luis Silva - 257 minut (2 pełne).

Pozyskany z Łęcznej lewonożny Dawid Tkacz leczył kontuzję, uwzględniono to przy transferze. Utalentowany nastolatek nie mógł grać i na jego pierwszy występ w Widzewie trzeba nieco poczekać. Liczyliśmy natomiast, że więcej okazji do poznania widzewskich realiów dostanie Fran Alvarez, a 25-letni „nowy Hiszpan” zaliczył tylko cały sparing ze Stalą Rzeszów oraz 69 minut niedzielnego meczu w Płocku

Puszcza zaprezentowała kibicom nowe stroje

Pierwszym przeciwnikiem Widzewa w rundzie jesiennej ekstraklasy będzie Puszcza Niepołomice. Drużyna beniaminka krajowej elity spotkała się ze swoimi kibicami w trakcie oficjalnej prezentacji zespołu. Szkoleniowiec niepołomiczan Tomasz Tułacz (opiekuje się Puszczą od sierpnia 2015 roku, co jest wręcz niesamowite) był umiarkowanym optymistą i obiecywał walkę do końca każdego meczu (w 100-letniej historii klubu po raz pierwszy drużyna powalczy w ekstraklasie). Fani Puszczy mogli także zobaczyć nowe stroje swoich ulubieńców. Pierwszy komplet to białe koszulki z czarnymi rękawkami, drugi - niebieskie z białymi rękawkami, zaś trzeci to stroje jednolicie złote.