MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Widzew. Jaka przyszłość czeka ośrodek w Bukowcu? Czy uda się go wybudować?

Bartosz Kukuć
Bartosz Kukuć
Wizualizacje ośrodka w Bukowcu prezentują się efektownie
Wizualizacje ośrodka w Bukowcu prezentują się efektownie rts widzew łódź
Piłkarze Widzewa spisują się całkiem dobrze w zmaganiach ekstraklasy. Tymczasem kibicom czterokrotnych mistrzów Polski wciąż marzy się to, aby już za kilka lat łódzki klub mógł mieć nareszcie profesjonalną bazę treningową. Taka miała powstać w położonym niedaleko Łodzi Bukowcu. Czy tak się jednak stanie?

Przypomnijmy, iż ośrodek Widzew Training Center w Bukowcu miał być przeznaczony dla pierwszej drużyny Widzewa i najstarszych grup młodzieżowych. Projekt zakładał powstanie nowego ośrodka treningowego, w tym budowę stadionu z podgrzewaną murawą. Obiekt miał spełniać warunki licencyjne drugiej ligi, miał być zadaszony oraz pomieścić na trybunach 950 osób. Dodatkowo ośrodek miał posiadać budynek ze strefą dla pierwszego zespołu wyposażony w salę analiz, siłownię, strefę odnowy, a także strefę relaksu oraz stołówkę dla zawodników. Pierwszy etap budowy ośrodka miał się rozpocząć już jesienią tego roku.

Pojawiły się jednak istotne zawirowania i problemy, związane finansowaniem budowy. W Widzewie nadal chcą powstania ośrodka, ale na to potrzeba wielkich środków finansowych i pomocy ze strony rządu. Rzecznik prasowy Widzewa Marcin Tarociński wystosował oświadczenie klubu, które pojawiło się na platformie ,,X"

Oto treść oświadczenie rzecznika prasowego Widzew (publikujemy je w całości, pisownia oryginalna):

Odnosząc się do doniesień medialnych informujemy, że powstanie ośrodka Widzewa jest absolutnym kluczem do rozwoju Klubu. Widzew Łódź pierwotnie wnioskował o kwotę dotacji w wysokości łącznie 23,5 miliona złotych w dwóch programach ministerialnych. Na dzisiaj przyznanych w ramach pierwszego z projektów zostało 10 milionów złotych. Otrzymaliśmy już umowę, która po naszej analizie będzie przedmiotem rozmów z Ministerstwem.
Cieszymy się, że pierwsza część środków została nam przyznana, bo to otwiera drzwi do dalszej pracy nad ośrodkiem, ale ciągle czekamy na odpowiedzi do drugiej części. Jest wiele wątków, temat jest bardzo skomplikowany.
Pracujemy już z biurem projektowym nad harmonogramem rzeczowym i aktualizacją projektu pod założenia. Jako Zarząd uważamy, że – po modyfikacjach wykonawczych oraz źródeł finansowania - ta inwestycja jest możliwa do realizacji. Jednocześnie przygotowujemy inny wariant, który zakłada zmianę modelu finansowania budowy ośrodka. Będziemy gotowi na różne scenariusze.
Schodzimy obecnie na poziom dużych szczegółów dotyczących inwestycji i decydujemy o tym, co jest absolutnie niezbędne, a co można zrobić w kolejnych etapach, jednocześnie nie obniżając jakości sportowej i użytkowej ośrodka.
Jak tylko będziemy mieć formalne rozstrzygnięcie dotyczące drugiego wniosku, przedstawimy razem z Maćkiem Szymańskim nasz plan Radzie Nadzorczej, o którym będziemy dyskutować.
W kontekście lokalizacji nic się nie zmienia: Bukowiec.
Mamy 3 miesiące na finalizację umowy z ministerstwem na dotację w kwocie 10 milionów. Jest to dla nas obecnie termin graniczny zamknięcia koncepcji wykonawczej i finansowej. Do tego czasu ostateczna decyzja właściciela na temat finansowania, a następnie wyznaczenie terminu komunikacji do społeczności

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany