Widzew Jagiellonia na żywo. Widzew przegrał i jest niebezpiecznie blisko strefy spadkowej

Tomasz Jabłoński
W niedzielę na stadionie przy al. Piłsudskiego Widzew podejmował wicelidera Jagiellonię. Goście pokazali nam miejsce w szeregu. Były duże nadzieje, ale nastąpiło wielkie buum z nadmuchanego balonika. Widzew przegrał i jest niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Widzew Jagiellonia na żywo

Wynik meczu Widzew Jagiellonia 1:3

Koniec meczu. Widzew na deskach. Łodzianie kończą mecz ze spuszczonymi głowami
90+4 min. Rondić nie trafił do pustej bramki
90+3 min. Lewicki ukarany żółtą kartką
90+2 min. Imaz źle zachował się pod bramką Widzewa
90 min. Róg dla Widzewa. Nieudane uderzenie Ciganiksa.
87 min. Schodzą Hansen i Kubicki, a w ich miejsce Lewicki i Nguiamba.
86 min. Pawłowski w dogodnej sytuacji, ale jej nie wykorzystał
84 min. Widzewiacy biegają za piłką, a spotkania już nie da się oglądać. Jagiellonia gra z nami w dziada
81 min. Goście szanują piłkę i utrzymują korzystny dla siebie wynik.
78 min. Dwie zmiany w Widzewie - Cybulski i Kastrati wchodzą na boisko zamiast Tkacza i Zielińskiego
77 min. Spiker podał jedyną dobrą wiadomość meczu - na trybunach zasiadło 17.658 kibiców
75 min. Widzewiakom brakuje pomysłu na odwrócenie losów meczu
70 min. Na boisko wejdzie Rondić. Zszedł Sanchez.
68 min. Goście przejęli piłkę
67 min. Róg dla Widzewa. Łodzianie grają tak, jakby nie wierzyli w odrobienie strat
61 min. Zmiana w Widzewie - Klimek za Nunesa
Sędzia biegnie do monitora, będzie analiza systemu VAR. Sędzia uznał, że wcześniej było zagranie ręką piłkarza gości. Nie ma karnego, nie ma kartki dla Żyro
55 min. KARNY DLA JAGIELLONII. Żyro faulował Nene i został ukarany żółtą kartką.
53 min. Pawłowski do Tkacza, ale nie z tego nie wyszło
51 min. GOL DLA JAGIELLONII. Normann Hansen podał do Imaza, który głową pokonał Krzywańskiego
50 min. Ciganiks walczył z Imazem
48 min. Róg dla gości. Temat wyjaśniony
46 min. Druga połowa zaczęta. Obie drużyny bez zmian
Koniec pierwszej połowy
45+2 min. Róg dla Widzewa. Alvarez widowisko strzelił, ale obok
45 min. Trzy minuty pierwsza połowa potrwa dłużej
45 min. Ciganiks próbował do Pawłowskiego
43 min. Sanchez do Nunesa i znów róg dla Widzewa. Zła akcja i wolny dla Jagiellonii
42 min. Róg dla Jagiellonii. Widzewiacy przejęli piłkę
41 min. Hansen nie opanował piłki
38 min. Alvarez będzie wykonywał rzut wolny
33 min. GOL DLA JAGIELLONII. Marczuk strzelił z bliska. Nene dośrodkował do Marczuka, który klatką piersiową wepchnął piłkę do siatki. Taki gol z niczego. Widzewiacy dyskutują z sędzią, ale nic to nie daje
32 min. Szkoda, że Alvarez nie zdecydował się na strzał
31 min. Kolejny dobry przechwyt Hanouska w środku boiska
28 min. Pululu fauluje Alvareza
24 min. Pawłowski i Sanchez byli blisko przeprowadzenia skutecznej akcji
22 min. Faulowany Nunes, Sacek ukarany żółtą kartką
20 min. Róg dla Widzewa. Wykonuje Tkacz. Po chwili kolejny róg z drugiej strony boiska. Zagrożenia dla gości nie było
17 min. Pierwsza żółta kartka - ukarany Zieliński za faul
15 min. Alomerović wyjaśnia sytuację pod bramką Jagiellonii
11 min. GOL DLA WIDZEWA. Ciganiks zacentrował do Pawłowskiego, a ten głową wyrównał
9 min. GOL DLA JAGIELLONII. Pululu uderzył po długim rogu. Krzywański był bez szans.
8 min. Papierowe kuleczki na murawie - przerwa w grze na sprzątanie
6 min. Doskonała interwencja Alomerovicia po strzale Frana Alvareza
4 min. Kapitalna interwencja Krzywańskiego. Imaz strzelił z 11 metrów, ale doskonale obronił bramkarz Widzewa
2 min. Ciganiks wrzucał w pole karne. Konsultacja VAR. Jordi Sanchez był faulowany. Sędzia podjął decyzję - nie ma mowy o karnym.
1 minuta. Widzew rozpoczął grę

Godz. 14.59: Na stadionie słychać już hymn Widzewa - Taniec Eleny.

Godz. 14.57: Bukmacherzy przewidują zwycięstwo Jagielloni. Typują 1:2,60. Kurs na zwycięstwo łodzian jest wyższy 1:2,96. Remis 1:3.35. Jak wy typujecie?

Godz. 14.55. Jeśli Widzew wygra, może awansować nawet na ósme miejsce w tabeli. Jeśli przegra, strefa spadkowa znacznie się przybliży do Widzewa. Ostatni wynik nie jest dla nas korzystny: Warta Poznań - Raków Częstochowa 2:1 (Kajetan Szmyt 3, Stefan Savić 20 - Bartosz Nowak 45-k)

Godz. 14.50: Trener Jagiellonii Adrian Siemieniec mówił: - Zdajemy sobie sprawę, jaki mecz nas czeka. Zagramy na gorącym terenie. Widzew nie dość, że jest solidnym zespołem, to jeszcze ma duże wsparcie trybun. Nie odkryłem Ameryki. Kluczem do sukcesu jest kontrola emocji. Piłkarze wolą grać w towarzystwie kibiców. Do Łodzi wybiera się też duża grupa kibiców z Białegostoku. My też do Łodzi jedziemy po zwycięstwo.

Godz. 14.45: Trener Widzewa Daniel Myśliwiec mówił na przedmeczowym briefingu: Jestem zadowolony jaka energia panuje u nas w szatni i na boisku. Zależy mi, żeby nie wypaliła się przed meczem.

Godz. 14.35: Sędzią meczu będzie Piotr Lasyk. Arbiter ze Śląska w trwającym sezonie prowadził już 14 meczów PKO BP Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi, w których pokazał 57 żółtych kartek, 1 czerwoną oraz podyktował 3 rzuty karne. Widzewiacy w aktualnych rozgrywkach spotkali się z 44-latkiem trzykrotnie - za każdym razem w Łodzi. Najpierw podczas inauguracji sezonu w meczu z Puszczą Niepołomice (3:2), następnie sędziował on starcia ze Stalą Mielec (1:0) i Pogonią Szczecin (1:2).

Godz. 14.25: - Musimy wygrywać mecze u siebie, bo inaczej może być niebezpiecznie. Wierzę, że z Jagiellonią Widzew sobie poradzi - mówi były wspaniały piłkarz Widzewa Wiesław Wraga obecny w studio Widzew TV. Wiesław Wraga będzie uhonorowany na boisku przez pierwszym gwizdkiem sędziego. Powstanie loża im. Wiesława Wragi. Wiesław Wraga niedawno dowiedział się, że przed 40 laty propozycję kupna wybitnemu widzewiakowi złożył Real Madryt.

Godz. 14.15. W składzie Jagiellonii jest dobrze znany na Widzewie Norweg Kristoffer Normann Hansen. Niechciany przez trenera Janusza Niedźwiedzia w Widzewie zawodnik z Norwegii odżył w Jagiellonii, strzelił 5 goli w 11 meczach w ekstraklasie (wcześniej w Widzewie strzelił w ekstraklasie 3 gole w 23 meczach). W 11 meczach w Jagiellonii zaliczył 665 minut gry, a w Widzewie w 23 meczach tylko 495 minut.

Godz. 14.05: Skład Jagiellonii: Alomerović – Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Wdowik – Marczuk, Kubicki, Nene, Normann Hansen – Imaz, Pululu. Rezerwowi: Abramowicz – Stojinović, Haliti, Caliskaner, Kupisz, Naranjo, Lewicki, Nguiamba, Łaski

Godz. 14.00. Widzew zagra w następującym składzie:
Krzywański – Zieliński, Żyro, Ibiza, Ciganik – Nunes, Hanousek, Alvarez, Tkacz – Pawłowski, Sanchez
Rezerwowi: Szymański – Szota, Kwiatkowski, Kastrati, Diliberto, Kun, Cybulski, Klimek, Rondić

Patrząc tylko na układ tabeli, można wywnioskować, że Jagiellonia powinna ten mecz bez problemu wygrać. Jednak to piłka nożna, to mecz w Sercu Łodzi i to mecz z Widzewem, który potrzebuje punktów, by oddalić się od strefy spadkowej.

Widzew Łódź w okresie przygotowawczym zagrał cztery mecze sparingowe. Drużyna Daniela Myśliwca zanotowała jedno zwycięstwo – 5:1 z Wartą Poznań, dwa remisy – 2:2 z Radomiakiem i 2:2 z Trencinem, a także porażkę 0:2 z Libercem.

Jagiellonia Białystok również rozegrała cztery mecze kontrolne. Podopieczni Adriana Siemieńca nie odnieśli żadnej wygrane, notując trzy remisy – 0:0 z Motorem Lublin, 2:2 z Ordabasami i 2:2 z Zorią Ługańsk. Oprócz tego Jaga przegrała 1:2 z FC Balkani.

A jak będzie w bezpośrednim spotkaniu Widzew Jagiellonia? Zobaczymy. Zapraszamy na relację na żywo