Widzew Błękitni na żywo online. Wynik meczu Widzewa. Relacja z pierwszego w tym sezonie meczu Widzewa z Błękitnymi na żywo 9.08.19

Tomasz Jabłoński
od 16 lat
Widzew Błękitni na żywo online. Dziś o godzinie 19.10 piłkarze Widzewa grają z drużyną Błękitnych Stargard. Widzew dzisiejszym meczem inauguruje rozgrywki na własnym stadionie przy al. Piłsudskiego. Widzew Błękitni na żywo. Zapraszamy do naszej relacji z meczu pomiędzy Widzewem i Błękitnymi.

WIDZEW BŁĘKITNI NA ŻYWO ONLINE 9.08.19

WIDZEW BŁĘKITNI WYNIK 2:0

93 min Koniec meczu. Widzew wygrał 2:0. Gra łodzian straciła wigor po zejściu Kity, odzyskała go po wejściu Mandiangu

92 min Radwańskiego zmienił Stefaniak
86 min Robak strzela w róg. Po rękach Rzepeckiego piłka wpada do siatki 2:0
85 min po faulu na Mandiangu arbiter dyktuje rzut karny
84 min Wolański po główce rywala ratuje Widzew od straty gola
79 min Tanżyna ujrzał żółtą kartkę
76 min po błędzie Poczobuta, w sytuacji sam piłkarz Błękitnych Kurbiel. Broni Wolański
74 min Zmarnowana szansa Robaka
73 min Ameyawa zmienia Gutowski
73 min po strzale Mandiangu i rykoszecie piłka przelatuje obok słupka
69 min Wolański łapie piłkę po strzale Bochniaka

69 min po akcji Mandiangu piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej
68 min Mandiangu zmienia Mąkę
Imponujące Mecz na stadionie przy al. Piłsudskiego ogląda 17 435 widzów
58 min żółta kartka dla Radwańskiego
56 min Fadecki, zacentrował w kierunku Paczuka, ten został obalony w polu karnym przez Tanżynę, który nie trafił w piłkę, tylko w nogi rywala, lecz sędzia nie dopatrzył się faulu

52 min Ameyaw prostopadle w pole karne podał do Robaka. Niestety, za długa piłka, łapie Rzepecki
48 min Rzepecki zbyt krótko wybił piłkę, strzelał Ameyaw, a jeden z graczy Błękitnych wybija futbolówkę z linii bramkowej
46 min Błękitni zaczęli drugą połowę
Koniec pierwszej połowy Po dobrym początku Widzewa i kilku składnych akcjach, potem dużo chaosu, prostych strat i długich niedokładnych podań, Ważne, że gospodarze prowadzą
44 min po kontrze Łysiak posłał piłkę minimalnie nad poprzeczkę
38 min Żółta kartka dla Ostrowskiego po faulu na Wolszyńskim
33 min Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Mąkę, kryty Wolsztyński posłał piłkę nad poprzeczkę
31 min Po urazie prawego kolana Kity, zmienia go Wolsztyński
27 min szybkie kontry gości, którym brakuje ostatniego podania
21 min Radwański stracił piłkę w środku pola. Kontra Błękitnych, zakończona celnym strzałem Kamińskiego. Broni Wolański
15 min Kita przejął piłkę, po akcji z Robakiem znalazł się w sytuacji sam na sam, którą na raty wykorzystał. Trzeci gol Kity w trzecim meczu. 1:0
12 min Nie ustaje gorący doping publiczności
8 min po składnej akcji zablokowany strzał Radwańskiego
5 min Po znakomitym podaniu Mąki. Radwański strzelił za słabo i bramkarz złapał piłkę. Pierwszy celny strzał
4 min Centra Mąki w pole karne. Piłkę łapie Rzepecki
2 min Prostopadłe podanie Robaka nie dotarło do Kity
1 min Spotkanie zaczyna Widzew
3 minuty do meczu Prząśniczka odegrana na trąbce. Tak będzie przed każdym meczem
4 minuty do meczu Piłkarze wracają na murawę. Gorące przywitanie kibiców
10 minut do meczu Piłkarze zeszli z murawy na chwilę do szatni
Brawo. Na murawie uhonorowano Pawła, który dla chorej Kasi wylicytował koszulkę Widzewa. Zapłacił 1910 złotych

Trener Widzewa - Marcin Kaczmarek: Debiutuję na łódzkim stadionie przy komplecie publiczności. To jest rzeczywiście niezwykłe, magiczne. Jestem zmobilizowany, podobnie jak drużyna. Liczę, że kibice będą naszym dwunastym zawodnikiem. Chcemy, żeby akcje oskrzydlające wyglądały lepiej, dlatego zagra Łukasz Kosakiewicz. Przemysław Kita w dwóch meczach strzelił bramki. Byłbym samobójcą, gdybym z niego zrezygnował.
Błękitnych od 22 czerwca 2018 roku prowadzi 67-letni Adam Topolski, w przeszłości wieloletni kapitan Legii i trener m.in. kilku obecnych klubów ekstraklasy. Pod jego wodzą w poprzednim sezonie Błękitni przegrali w Łodzi 2:4 (bramki dla czerwono-biało-czerwonych zdobyli Konrad Gutowski, Mateusz Michalski i dwie Filip Mihajlevic. Dla Błękitnych zaś Karol Orłowski i Patryk Baranowski) i w Stargardzie zremisowali 0:0. Po tym drugim meczu trenera łodzian Radosława Mroczkowskiego zastąpił Jacek Paszulewicz. -Adam Topolski: - My gramy o środek tabeli. Widzew jest faworytem spotkania. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony

Łukasz Kosakiewicz: - Wiem, że ciężka praca popłaca
W drużynie Widzewa są dwaj byli gracze Błękitnych: Łukasz Kosakiewicz, Bartłomiej Poczobut
Tomasz Łapiński w studiu Widzew TV: - To jest tylko kwestia czasu, kiedy drużyna Widzewa zacznie dobrze funkcjonować

Skład wyjściowy Błękitnych: 57 Mariusz Rzepecki, 20 Jakub Szrek, 4 Wojciech Błyszko, 27 Jakub Ostrowski, 5 Oskar Nowak, 11 Krystian Sanocki, 7 Michał Cywiński, 10 Filip Kamiński, 18 Wojciech Fadecki, 19 Paweł Łysiak, 20 Patryk Paczuk

Jest skład Widzewa. Tylko jedna zmiana w wyjściowej jedenastce w porównaniu z ostatnim meczem
Skład Widzewa: Patryk Wolański - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek, Daniel Mąka, Bartłomiej Poczobut, Adam Radwański, Michael Ameyaw, Przemysław Kita, Marcin Robak
Gdy tylko pojawią się składy, niezwłocznie je tutaj podamy.

Widzew zagra dziś z Błękitnymi przy komplecie publiczności. Kibice nie wyobrażają sobie innego wyniku niż zwycięstwo łodzian. Faworytem są łodzianie, ale to drużyna Błękitnych zanotowała 2 zwycięstwa i zdobyła w tym sezonie 6 punktów. Widzew raz wygrał, raz przegrał. Jak będzie dziś?

Początek meczu Widzew Błękitni tradycyjnie o godzinie 19.10. Zapraszamy na naszą relację już od godziny 18.50.

Mamy nadzieję, że piłkarze Widzewa stworzą dziś w meczu z Błękitnymi sportowe widowisko na wysokim poziomie, a przy okazji zostawią zdrowie i serce na boisku ze względu na wiernych kibiców i wielkich poprzedników, których duch cały czas krąży nad stadionem. Wielką motywacją powinna być także chęć sportowej rehabilitacji za nieudany mecz z Bytovią (1:2). A zatem głowa do góry i do boju!

Marcin Kaczmarek nie przewiduje kadrowej rewolucji, ale dojdzie do zmian w składzie.