MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Weekend w Łodzi. Co robić 25 i 26 maja w Łodzi ? Oto propozycje spacerów, wycieczek, zajęć w mieście i okolicy

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Warsztaty entomologiczne na Zdrowiu odbywają się tej wiosny po raz kolejny.
Warsztaty entomologiczne na Zdrowiu odbywają się tej wiosny po raz kolejny. Zielona Łódź
Rowerem i na piechotę po Łodzi i okolicy, warsztaty entomologiczne - w weekend 25 i 26 maja zaplanowano kilka spacerów, wycieczek, rajd i zajęcia. To ciekawe propozycje dla łodzian lubiących aktywnie spędzić czas.

Jaka spędzić weekend? Rowerem i piechotą po mieście

Zielona Łódź zaprasza w sobotę 25 maja o godz. 11 na pierwszą wycieczkę rowerową w ramach cyklu "EC1 nakręca". Uczestnicy spojrzą na panoramę Łodzi z Górki Rogowskiej, podejmą próbę zdobycia najwyższego wzniesienia parku krajobrazowego, czyli Wzgórza Radary, zatrzymają się przed najstarszym żurawiem studziennym w Łodzi, przejadą przez osiedle Stoki. Dowiedzą się, gdzie zostanie zbudowana miejska farma fotowoltaiczna.
Zbiórka uczestników na Starym Rynku.

Piechurzy natomiast w niedzielę 26 maja będą mieć okazję wybrać się z Zieloną Łodzią na spacer po Karolewie, dowiedzieć się, gdzie znajdowały się obiekty sportowe ŁKS-u, jak zamierzano poprawiać złą sytuację mieszkaniową w Łodzi, skąd wzięła się nazwa Karolew, o szpitalach, fabrykach i willach wybudowanych na osiedlu.
Zbiórka zainteresowanych o godz. 12 przed wejściem na dworzec Łódź Kaliska na placu pomiędzy wiaduktami.

Więcej

Najbliższa niedziela (26 maja) zapowiada się w łódzkim "botaniku" wyjątkowo atrakcyjnie.

Niedziela z atrakcjami w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. W "bo...

Co robić w weekend w mieście? Łowy na Zdrowiu

Zielona Łódź zaprasza także w sobotę na nocne łowy na światło motyli i innych owadów, czyli warsztaty entomologiczne w parku na Zdrowiu. Stanowisko z ekranem, na który będą wabione owady, będzie się znajdowało w rejonie dużego stawu. Uczestnicy będą poznawać gatunki owadów, fotografować je, a wybrane okazy nawet pogłaskać. Początek o godz. 21.30.

Pierwszy w sezonie spacer Łódzkiego Szlaku Kobiet, który odbędzie się w sobotę o godz. 11, będzie poświęcony łódzkim włókniarkom. Przewodnik oprowadzi po dawnym imperium przemysłowym Ludwika Geyera oraz Karola Scheiblera, pokazując panoramę życia kobiet w Łodzi od XIX wieku po lata 90. wieku XX, opowie o tym, dlaczego przyjmowano do fabryk młode kobiety z okolicznych wsi, o pracy na trzy zmiany, o strajkach, o warunkach życia, wychowywaniu dzieci, czasie wolnym i rozrywkach robotnic. Nie zabraknie historii kobiet, np. Marii Wedmanowej, która pracowała u Geyera i była przez lata patronką ulicy, Józefy Bariaszowej, która brała udział w rewolucji 1905 roku czy Michaliny Tatarkówny-Majkowskiej, rządzącej Łodzią w latach 60. XX w.
Zbiórka przed Centralnym Muzeum Włókiennictwa przy ul. Piotrkowskiej 282.

Propozycje dla aktywnych. Rajd dla piechurów i rowerzystów

Klub Turystów Kolarzy łódzkiego PTTK w sobotę proponuje wyprawę do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich na "XII Rajd rowerem i pieszo Wzniesienia Łódzkie cieszą". Organizatorzy przygotują dwie trasy rowerowe oraz dwie trasy piesze. Pracownicy parku opowiedzą o najciekawszych obiektach przyrodniczych, krajobrazowych i historycznych na trasie. Przewidziano konkurs z nagrodami z wiedzy o parku przekazanej podczas rajdu oraz ognisko (prowiant we własnym zakresie). Pierwsze miejsce zbiórki trasy rowerowej - park Staromiejski przy zegarze słonecznym o godz. 9, drugie miejsce zbiórki trasy rowerowej i tras pieszych - przy siedzibie PKWŁ przy ul. Wycieczkowej 86 o godz. 9.45.

Klub Turystów Pieszych "Salamandra" łódzkiego PTTK zaprasza na spacer w niedzielę na trasie Pabianice, Łaskowice, Lublinek. Zbiórka o godz. 9.40 na pl. Niepodległości na przystanku tramwajowym linii 41.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany