Warta Poznań - ŁKS 0:1. Druga kolejna wygrana łodzian. Fatalna passa wyjazdowa przerwana.

Tomasz Jabłoński
Oby łodzianie nie byli dziś na kolanach
W spotkaniu 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy ŁKS pokonał w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 1:0 (0:0). To drugie kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Marcina Matysiaka. Do tego łodzianie przerwali beznadziejną passę wyjazdowych porażek z rzędu. Było ich bowiem aż jedenaście. Wprawdzie ,,Rycerze Wiosny" nadal zajmują ostatnią pozycję w tabeli krajowej elity, ale ich strata do bezpiecznej pozycji zmalała do siedmiu punktów. To Warta miała zdecydowanie więcej klarownych okazji do zdobycia gola, cóż jednak z tego. Ełkaesiacy mieli w bramce Aleksandra Bobka, a bezcennym trafieniem popisał się Piotr Janczukowicz. 17 marca (niedziela, godz. 15) ŁKS zmierzy się w Łodzi z Rakowem Częstochowa.

Warta ŁKS na żywo

Wynik meczu Warta ŁKS 0:1

KONIEC MECZU - Piłkarze ŁKS pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Wartę Poznań 1:0. To druga kolejna wygrana łodzian. Dziękujemy za relację.
90+1 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Schodzą Balić i Ramirez, wchodzą Głowacki i Koprowski.
90 min - Mecz potrwa co najmniej pięć minut dłużej.
88 min - Dwa kolejne rożne dla łodzian.
87 min - Ponownie główkuje Eppel, ale bramka ŁKS jest jak zaczarowana. Lotu piłki nie przecina bowiem Stavropoulos.
86 min - Zmiana w Warcie. Wchodzi Kiełb, schodzi Luis.
84 min - Świetna akcja Młynarczyka, który wpada w pole karne i posyła piłkę wzdłuż linii bramkowej.
83 min - Żółta kartka dla Durmisiego.
78 min - Potrójna zmiana w Warcie. Schodzą Żurawski, Prikryl i Vizinger, wchodzą Savić, Borowski i Maenpaa.
77 min - Bobek świetnie broni po główce z bliska Eppela.
76 min - Zmiana w ŁKS. Za Janczukowicza wchodzi Szeliga.
75 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Do siatki Warty trafia z woleja Janczukowicz (z rożnego centrował Durmisi). Piłka wpada do bramki w tzw. krótki róg. Warta - ŁKS 0:1.
71 min - Zmiana w Warcie. Schodzi Mezghrani, wchodzi Matuszewski.
68 min - Po centrze Bartkowskiego główkuje Eppel, jednak Bobek pewnie łapie piłkę.
65 min - Pechowa ręka Louveau. Wolny dla Warty.
65 min - ŁKS gra coraz odważniej. Ale na razie nic z tego nie wynika.
61 min - Podwójna zmiana w ŁKS. Wchodzą Młynarczyk i Louveau, schodzą Tejan i Ceijas.
58 min - Mokrzycki uderza z wolnego nad poprzeczką.
57 min - Kontra ŁKS. Rozpędzonego Ramireza nieprzepisowo przed polem karnym powstrzymuje Stavropoulos. Zawodnik Warty ogląda żółtą kartkę.
53 min - Niecelne uderzenie Eppela.
52 min - Po wolnym Vizingera z bliska główkuje Bartkowski, jednak Bobek kapitalnie interweniuje.
51 min - Żurawski faulowany przez Ceijasa.
50 min - Fatalne podanie Ceijasa do Balicia.
49 min - Mecz na stadionie ogląda 2268 kibiców.
46 min - Żółta kartka dla Mezghraniego.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy II częśc meczu Warty z ŁKS. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy ŁKS remisuje w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą 0:0. Zapraszamy na relację po przerwie.
45 min - Sędzia przedłuża pierwszą część meczu o co najmniej minutę.
44 min - Sprytnie strzela Visinger, ale Bobek zdołał odbić piłkę.
44 min - Odważny wybieg Bobka, który powstrzymuje Visingera.
42 min - Zamieszanie w ,,szesnastce" ,,Rycerzy Wiosny".
40 min - Strzela Visinger, broni Bobek.
38 min - Z pola karnego strzela Janczukowicz.
38 min - Centra Ramireza.
33 min - W wyniku zderzenie Bartkowskiego i Mokrzyckiego obaj zawodnicy wymagają pomocy lekarskiej. Żółta kartka dla Bartkowskiego.
31 min - Dankowski faulowany przez Prikryla.
30 min - Ładna główka Żórawskiego po rożnym.
29 min - Szmyt znów w polu karnym ŁKS. Ale w efekcie jedynie róg.
24 min - Ładna akcja łodzian. Ramirez podaje do Balicia, zaś ten uderza płasko zza pola karnego. Ale Grobelny nie daje się zaskoczyć i wybija piłkę poza boisko.
23 min - Interwencja Bobka.
21 min - W pole karne z prawej strony podaje Balić.
18 min - Technicznym uderzeniem popisuje się Żurawski, ale Bobek wybija piłkę poza boisko.
17 min - Kolejna idealna okazja poznaniaków. Po zamieszaniu w polu karnym łodzian, niecelnie z bliska główkuje Bartkowski.
16 min - Durmisi wybija piłkę poza boisko sprzed własnej linii bramkowej.
16 min - Grobelny uprzedził nadbiegającego Tejana.
15 min - Bardzo ładne podanie Durmisiego do Ramireza, jednak Hiszpan nie potrafił skorzystać z tego prezentu.
12 min - Na razie zdecydowanie lepsze wrażeniej sprawiają gospodarze.
9 min - Dośrodkowanie Dankowskiego.
6 min - Po akcji Szmyta próbuje uderzać Żurawski.
5 min - Wymarzona okazja dla Warty. Po pomysłowo wykonanym rożnym z bliska główkuje Stavropoulos, ale piłka mija słupek. Zapewne on sam nawet nie wie, jakim cudem nie trafił w bramkę.
4 min - Interwencja Mamadova.
1 min - Faul Ceijasa na Vizingerze.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Warta-ŁKS. Zapraszamy na relację.

Godz. 18.56 - Oba zespoły już na murawie. Warta na zielono-biało, ŁKS na czarno.

Godz. 18.43 - W rundzie jesiennej tego sezonu ŁKS przegrał na stadionie przy al. Unii z Wartą 0:2 po trafieniach Savicia i Szmyta.

Godz. 18.40 - Warto podkreślić, że to właśnie Warta jest jedynym zespołem z krajowej elity, który w tym roku jeszcze nie doznał porażki w spotkaniu o punkty. Poznaniacy pokonali Cracovię Kraków i Raków Częstochowa oraz zremisowali z Radomiakiem Radom i Ruchem Chorzów. A od trzech spotkań nie stracili gola.

Godz. 18.34 - Wyjściowy skład Warty: Jędrzej Grobelny – Dimitrios Stavropoulos, Bogdan Tiru, Jakub Bartkowski – Tomas Prikryl, Maciej Żurawski, Miguel Luis, Mohamed Mezghrani – Martin Eppel, Kajetan Szmyt – Dario Vizinger. Ławka rezerwowych: Adrian Lis, Jakub Kiełb, Niilo Maenpaa, Michał Kopczyński, Konrad Matuszewski, Jakub Paszkowski, Filip Borowski, Dawid Szymonowicz, Stefan Savić.

Godz. 18.32 - Wyjściowy skład ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Rafil Mammadov, Levent Gulen, Riza Durmisi – Michał Mokrzycki – Piotr Janczukowicz, Thiago Ceijas, Dani Ramirez, Husein Balić – Kay Tejan. Ławka rezerwowych: Dawid Arndt, Marcin Flis, Oskar Koprowski, Engjell Hoti, Antoni Młynarczyk, Jan Łabędzki, Adrien Louveau, Piotr Głowacki, Bartosz Szeliga.

Nie da się ukryć, że ŁKS ma tylko niewielkie szanse na utrzymanie w PKO Ekstraklasie, a kolejna porażka może ich jeszcze bardziej oddalić od tego celu. Łodzianie muszą więc zwyciężyć. Łatwo jednak nie będzie.

WARTA ŁKS - ZAPRASZAMY NA RELACJĘ od godziny 18.45

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową w obu zespołach, to w drużynie ze stolicy Wielkopolski nie będą mogli wystąpić narzekający na kłopoty zdrowotne Michał Kopczyński, Adam Zrelek oraz Kacper Przybyłko. Z kolei Matysiak nie może liczyć na Litiwna Artemijusa Tutyskinasa, a inni gracze są do jego dyspozycji. Natomiast zagrożeni przymusową pauzą za żółte kartki są: Michał Mokrzycki, Bartosz Szeliga, Marcin Flis, Kamil Dankowski, Dani Ramirez oraz Pirulo.

Mecz poprowadzi sędzia Marcin Kochanek z Opola, który jako arbiter główny gwizdał w czterech spotkaniach Ekstraklasy w tym sezonie.