Walczyli łodzianie. Dragon Cup. Cztery medale UKS Kendo

We Wrocławiu odbył się międzynarodowy turniej szermierki japońskiej Kendo „Dragon Cup”.
Szermierze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Kendo (UKS Kendo Łódź), w stawce osiemdziesięciu zawodników z Polski, Czech, Litwy i Włoch, zaprezentowali się znakomicie.
Łodzianie zdobyli aż cztery medale w trzech kategoriach. Kacper Lorenc zajął drugie miejsce w turnieju indywidualnym w kategorii 16-18 lat.

Z kolei Patryk Pietrzak dotarł do ćwierćfinału, a Igor Rochmiński zajął trzecie miejsce w kategorii 13-15 lat. W zawodach drużynowych trójek mieszanych, drużyna prowadzona przez Kacpra Lorenca zajęła pierwsze miejsce.
Natomiast drużyna Dominika Żaka uplasowała się na trzeciej pozycji.
Ponadto, Patryk Pietrzak zajął piąte miejsce w turnieju indywidualnym stopni „kyu” w kategorii 16+, zmagając się z doświadczonymi, pełnoletnimi kendokami.

W związku z programem sportowym, w którym uczestniczy klub, wszyscy jego niepełnoletni członkowie są zwolnieni z opłat za treningi.