MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje 2023: Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Co wydarzyło się na drogach w Polsce? [NA ŻYWO]

OPRAC.: KK
Wakacje 2023: Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Co wydarzyło się na drogach w Polsce? [NA ŻYWO]
Wakacje 2023: Policyjna mapa wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Co wydarzyło się na drogach w Polsce? [NA ŻYWO] Sylwia Dabrowa
Do ilu wypadków ze skutkiem śmiertelnym dochodzi każdego dnia w Polsce? Policja już po raz piąty uruchomiła projekt pn. "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023". Projekt na celu ma ukazanie skali tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach, a również uświadomienia kierowców o potrzebie ich odpowiedzialnej jazdy i zachowaniu rozwagi w trakcie jazdy. Mapa jest aktualizowana na bieżąco.

Wakacje 2023. Policyjna mapa wypadków. Gdzie w sezonie wakacyjnym doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym?

Już po raz piąty Policja uruchomiła projekt bezpośrednio powiązany z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Projekt pn. "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym" rok rocznie spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym.

- Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacja zdarzenia, ogólna informacja dot. liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji - czytamy na stronie Komendy Głównej Policji.

Jak podkreśla zespół prasowy KGP, bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze - dodają policjanci.

Mapa nie tylko online. Dostępna będzie również m.in. na dworcach, stacjach paliw, czy w centrach handlowych

Jak informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głónej Policji, kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, wyświetlać będzie mapę z aktualnymi danymi.

Aktualna mapa wypadków śmiertelnych w Polsce - Wakacje 2023

Statystyki wypadków ze skutkiem śmiertelnym - na 29.06.2023 r.

  • Wszystkie wypadki - 27.
  • Ostatnia doba - 5.
  • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni od zdarzenia - 2.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany