Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Łodzi trwają remonty ważnych dróg i torowisk. Czy w sobotę wykonawcy nadrabiają opóźnienia?

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
W rejonie skrzyżowania ul. Legionów i ul. Zachodniej w sobotę 17 lutego pracowano przy układaniu chodników od strony placu Wolności, natomiast w kierunku ul. Gdańskiej niewiele się działo.
W rejonie skrzyżowania ul. Legionów i ul. Zachodniej w sobotę 17 lutego pracowano przy układaniu chodników od strony placu Wolności, natomiast w kierunku ul. Gdańskiej niewiele się działo. Grzegorz Gałasiński
Trwają remonty ważnych dróg i torowisk tramwajowych w Łodzi. Chodzi m. in. o ul. Legionów, al. Rydza – Śmigłego, ul. Wojska Polskiego i ul. Przybyszewskiego. Termin realizacji większości tych przedsięwzięć jest opóźniony. Czy z tego względu, aby nadgonić zaległości, wykonawcy pracowali także w sobotę 17 lutego? Niestety, nie.

Remonty dróg: próbny przejazd tramwaju

Wyjątkiem była ul. Legionów, gdzie przy skrzyżowaniu z ul. Zachodnią, na wysokości placu Wolności, robotnicy układali chodniki. Na co dzień trwają tam ostatnie prace przy zalewaniu betonem skrzyżowania Gdańskiej i Legionów i regulacji torowiska. Jeszcze w tym miesiącu ma nastąpić pierwszy próbny przejazd tramwaju od ul. Gdańskiej do placu Wolności i dalej do ul. Pomorskiej. Jeśli wszystko wypadnie pomyślnie, od marca tramwaje linii 15 wrócą na swoją normalną trasę i pozwolą na dojazd do szpitala CKD, na osiedle akademickie oraz do kampusów Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej.

Zobacz więcej zdjęć

Wolna sobota panowała na wiadukcie na ul. Przybyszewskiego, mimo że dzień wcześniej pracowało tam kilkudziesięciu robotników, a w użyciu był ciężki sprzęt, koparki i dźwigi. Jaka jest tam sytuacja? Od grudnia jeździmy pierwszym nowym wiaduktem w dwie strony. Drugi miał być gotowy do końca 2023 roku, podobnie jak środkowa estakada dla tramwajów i autobusów. Niestety, nie udało się dotrzymać terminu, m.in. z powodu błędów w projekcie i konieczności przedłużania gotowych już podpór. Teraz wyznaczono nowy termin: koniec czerwca. Miejmy nadzieję, że zostanie dotrzymany.

Remonty dróg: ostatnia prosta na Wojska Polskiego

Także w czerwcu ma być zakończony remont al. Rydza -Śmigłego. Co tam teraz się dzieje? - Drogowcy zaczynają ostatni etap inwestycji. Trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Prowadzona jest przebudowa podstacji trakcyjnych – Wacława i Zapolska. Ekipy zobaczymy też przy budowie nowego torowiska na tarczy skrzyżowania ul. Przybyszewskiego i al. Śmigłego-Rydza. Za kilka tygodni rozpocznie się zagospodarowanie terenu pod nasadzenia zieleni – informują inwestorzy z magistratu.

Z kolei opóźniona o prawie rok modernizacja ul. Wojska Polskiego ma się zakończyć w kwietniu. W dniach roboczych trwa tam montaż torów tramwajowych w okolicy skrzyżowania z ul. Obrońców Westerplatte. Układane są warstwy izolacyjne i wygłuszające. Na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Spornej rozwieszana jest sieć trakcyjna. Na ukończeniu są także prace przy budowie peronów przystankowych i układaniu krawężników. Większość drogi rowerowej ma już położoną warstwę ścieralną. Trwa też układanie kostki na parkingu w okolicach nowej krańcówki tramwajowej.

W rejonie skrzyżowania ul. Legionów i ul. Zachodniej w sobotę 17 lutego pracowano przy układaniu chodników od strony placu Wolności, natomiast w kierunku ul. Gdańskiej niewiele się działo.

W Łodzi trwają remonty ważnych dróg i torowisk. Czy w sobotę...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Łodzi trwają remonty ważnych dróg i torowisk. Czy w sobotę wykonawcy nadrabiają opóźnienia? - Dziennik Łódzki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany