UWAGA! Będą zwolnienia w łódzkim ZUS-ie!

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
W ZUS przy ul. Zamenhofa pracuje 500 osób.
Główny tematem rozmów w łódzkim oddziale ZUS od kilkunastu dni są planowane przez centralę w Warszawie redukcje etatów, które dotkną również dwa łódzkie odziały tej instytucji - przy ul. Zamenhofa oraz przy ul. Lipiec Reymontowskich. Pracownicy, którzy są na emeryturach, ale nadal pracują, boją się, że tracąc pracę, stracą również prawo do nagrody jubileuszowej w wysokości sześciu pensji. Wielu boi się, że będzie musiało przejść na emeryturę.

* Szykują się zwolnienia w łódzkim ZUS-ie
* Pracownicy od kilkunastu dni mówią tylko o zwolnieniach
* Zastanawiają się, kto z 1370 zatrudnionych tym razem będzie musiał przejść na „kuroniówkę”.

O planowane zwolnienia zapytaliśmy Monikę Kiełczyńską, rzecznika prasowego ZUS w Łodzi. Ale na pytanie o zwolnienia odpowiada tylko centrala firmy. Jej rzecznik w odpowiedzi nadesłanej na nasz e-mail z pytaniami o planowane zwolnienia twierdzi, że jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o tym, ile osób w Łodzi straci pracę. Z jego wyjaśnień wynika jednak, że na pierwszy ogień pójdą emeryci, którzy nadal pracują.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jako jedna z niewielu instytucji administracji publicznej, systematycznie ogranicza zatrudnienie - informuje Radosław Milczarski z biura prasowego cenrali ZUS.

Jak wynika z nadesłanych informacji, na koniec 2010 roku we wszystkich oddziałach ZUS pracowało 46.988 osób. Natomiast na koniec czerwca 2016 o 595 osób mniej. Średnia pensja w ZUS jest o ok. 800 zł niższa niż w sektorze przedsiębiorstw, czyli wynosi ok. 3300 zł.

W oddziałach ZUS trwają rozmowy z pracownikami, którzy posiadają uprawnienia do przejścia na emeryturę, o możliwości rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron z jednoczesną wypłatą odprawy emerytalnej w wysokości do sześciu pensji.

- Zakład zawsze stara się obejmować ochroną pracowników, którzy są jedynymi żywicielami rodzin oraz mają trudną sytuację materialną - dodaje Radosław Milczarski. - Naturalne odejścia na emeryturę powinny pozwolić na utrzymanie pozostałych miejsc pracy przy niezmniejszaniu wynagrodzeń, co mogłoby być konieczne gdyby nie podejmowano w tej materii żadnych decyzji.

CZYNNE SKLEPY 15. 08. 2016 OTWARTE SKLEPY15 SIERPNIA BIEDRONKA,LIDL,KAUFLAND,AUCHAN, KAUFLAND

PERSEIDY 2016 NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD o której GODZINIE PERSEIDY 2016
STARTY POLAKÓW NA OLIMPIADZIE W RIO 2016. KIEDY WYSTĘPY POLAKÓW, KIEDY STARTUJĄ POLACY
Olimpiada w Rio. Kiedy grają Polacy. Harmonogram
Życzenia urodzinowe, krótkie życzenia na urodziny, wiersze, wierszyki, smsy na urodziny

[ZOBACZ TEŻ FILM Tornado na filipinach (autor x.news/STORYFUL)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Tornado na filipinach (autor x.news/STORYFUL)