MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 79. rocznicy powołania Politechniki Łódzkiej

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Uroczyste posiedzenie Senatu PŁ - 24 maja 2024
Uroczyste posiedzenie Senatu PŁ - 24 maja 2024 mat.pras. PŁ
Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji powołania Politechniki Łódzkiej odbyło się w wypełnionej przez gości i społeczność uczelni Auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka.

Politechnika Łódzka ma już 79 lat
Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji powołania Politechniki Łódzkiej odbyło się w wypełnionej przez gości i społeczność uczelni auli im. prof. Tadeusza Paryjczaka.

W wygłoszonym przemówieniu rektor prof. Krzysztof Jóźwik mówił o kluczowych elementach, które budowały pozycję Politechniki Łódzkiej w ostatnim czasie. Swoje wystąpienie rektor prof. Krzysztof Jóźwik rozpoczął słowami:

Politechnika Łódzka jest naszym wspólnym dobrem już od 79 lat. To piękny czas w historii uczelni, który daje nam doskonałą perspektywę na jej dalszy, dynamiczny rozwój. Jestem zaszczycony, że przez kolejne cztery lata będę sprawował funkcję rektora. Raz jeszcze serdecznie dziękuję za zaufanie i powierzenie mi tej misji.

Nawiązując do silnej pozycji uczelni na arenie międzynarodowej podkreślił:
- Dołączając do European Consortium of Innovative Universities,sieci 14 uczelni europejskich, badaczki i badacze Politechniki Łódzkiej włączyli się w 5 obszarów naukowych realizowanych w konsorcjum.

Wymieniając sukcesy mijającej kadencji rektor prof. Jóźwik, przypomniał doskonałe wyniki ewaluacji dyscyplin naukowych oraz przynależność do grona uczelni z największą liczbą grantów w prestiżowym programie Horyzont Europa. - Realizujemy ich aż 11 - zaznaczył.

Sukcesem jest wyróżnienie uczelni Diamentami Forbesa 2024, przyznawanymi najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Prof. Jóźwik powiedział też:
- Zarówno w bieżącej pracy uczelni, jak i długofalowym planowaniu, nasze działania osadzamy w kontekście celów zrównoważonego rozwoju. Ta wrażliwość obecna jest także w obszarze kształcenia. Politechnika Łódzka wykorzysta ponad 8 milionów zł dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego na przeprowadzenie projektu skupiającego się na kierunkach studiów związanych z energetyką wykorzystującą odnawialne źródła energii i transportem.
Swoje wystąpienie rektor prof. Krzysztof Jóźwik zakończył
- Szanowni Państwo, zbliżamy się do 80-lecia naszej uczelni. Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania pełni naszego potencjału. (…) Pragnę nadmienić, że jubileusz będziemy świętować w ramach Łódzkiego Partnerstwa Akademickiego. Rozpoczniemy go wspólną inauguracją roku akademickiego 2024/2025, która odbędzie się 2 października w Filharmonii Łódzkiej. Cieszę się, że integracja łódzkich uczelni się zacieśnia, ponieważ razem jesteśmy silniejsi, zachowując tę piękną różnorodność.
Festiwal nagród
Laureaci 11 różnych konkursów dla studentów, absolwentów, doktorantów i doktorów otrzymali nagrody, w wielu przypadkach ufundowane przez biznesowych partnerów uczeni. W sumie wyróżniono 21 osób. Wręczono też statuetki i dyplomy laureatom pięciu Konkursów JM Rektora. W sumie nagrodzono ponad 30 osób.
Jestem bardzo dumny, ze mogliśmy wręczyć tak dużo nagród – mówi rektor prof. Krzysztof Jóźwik – to efekt aktywności studentów, doktorantów i pracowników. Serdecznie im gratuluję.
Profesorowie zasłużeni dla Politechniki Łódzkiej
Szczególnym wydarzeniem urodzinowego posiedzenia Senatu było nadanie pięciu zasłużonym naukowcom godności Profesora Seniora PŁ. Tytuł ten otrzymał prof. Zbigniew Kozanecki z Wydziału Mechanicznego oraz z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska: prof. Marek Dziubiński, prof. Andrzej Heim, prof. Władysław Kamiński i prof. Roman Zarzycki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany