Upokorzony Gortat

-
Marcin Gortat
Marcin Gortat Szymczak Krzysztof / POLSKAPRESSE
Koszykarze Oklahoma City Thunder ponownie nie dali szans Phoenix Suns. Ubiegłoroczni finaliści NBA wygrali w Arizonie 97:69, a graczy Słońc dzieliło tylko kilka sekund od ustanowienia niechlubnego rekordu klubu w liczbie zdobytych punktów. Marcin Gortat zakończył mecz z dorobkiem 6 punktów i 7 zebranych piłek.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 23 minuty, w trakcie których zdobył 6 punktów (3/8 z gry), zebrał 7 piłek (1 w ataku) i 2 razy zablokował rzuty rywali. Polski środkowy rozpoczął mecz od nieudanych akcji w ataku - najpierw jego z kolei zablokował Serge Ibaka, a po chwili Gortat popełnił błąd kroków - podaje onet.pl.
Jeszcze w pierwszej kwarcie center Słońc zdobył swoje pierwsze punkty po wsadzie piłki do kosza, lecz na kolejne musiał czekać do drugiej połowy. Na początku trzeciej kwarty łodzianin dwukrotnie trafił rzuty z wyskoku po zagraniach Gorana Dragicia, ale na tym udane akcje w ataku Polaka się zakończyły.