Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 17godz.
  • 41min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Ulica Wschodnia z poślizgiem. A miała być gotowa na koniec 2019 roku

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Magistrat chwali się, że remont ul. Wschodniej na odcinku między ul. Jaracza, a ul. Rewolucji 1905 r. „wchodzi w ostatni etap prac”. Odcinek ten ma być oddany w wakacje, czyli pół roku po terminie. Gdy dwa lata temu, w kwietniu 2018 r. prezydent Hanna Zdanow­ska zapowiadała remont ulic w centrum, który miał być połączony z rewitalizacją kamienic zapewniała, że remont Wschodniej potrwa najdłużej, czyli... do końca 2019 roku.

Magistrat twierdzi, że jednym z powodów opóźnienia prac na ul. Wschodniej była konieczność rozbiórki kamienicy, w której Władysław Reymont pisał „Ziemię obiecaną”.
– Przebudowa ulicy Wschodniej przyniosła wiele trudności związanych z podziemnymi instalacjami. Ułożone niezgodnie z mapami instalacje podziemne, przebudowa kabla wysokiego napięcia, wodociągu, gazociągu, czy setki kabli teletechnicznych, to najbardziej czasochłonny proces w przebudowie drogi – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W ostatnich dniach została ułożona pierwsza warstwa nawierzchni pomiędzy Jaracza, a Rewolucji 1905 r. Już kilka tygodni temu pierwsze chodniki i nawierzchnie pojawiły się pomiędzy ul. Rewolucji 1905 r. a Północną.

- Obecnie trwają prace brukarskie przy chodnikach, miejscach parkingowych i wjazdach do posesji. Po ich wykonaniu układane będą kolejne warstwy asfaltu, a następnie wykonane zostaną zieleńce i pozostaną prace wykończeniowe, abyśmy w wakacje oddali do ruchu pierwsze odcinki ul. Wschodniej – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor ZIM.

Przebudowa ul. Wschodniej realizowana jest w ramach Rewitalizacji Obszarowej. Oprócz modernizacji ulicy, kompleksowo wyremontowane zostanie również 16 kamienic.

2 miesiące urlopu rodzicielskiego dla ojca

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie