Trwa sprzątanie miasta po zimie, jest zakaz stosowania dmuchaw, które zamiast strasznie kurzą

(JED)Zaktualizowano 
Przystanek tramwajowy ul. Narutowicza przy ul. Kopcińskiego w kierunku Retkini.
Przystanek tramwajowy ul. Narutowicza przy ul. Kopcińskiego w kierunku Retkini. (JED)
W ciągu ostatnich dwóch tygodni uporządkowano w całej Łodzi 127 ulic spośród 550 dróg publicznych oraz 260 wewnętrznych. Posprzątano m.in. al Mickiewicza (od Kościuszki do Bandurskiego) wraz z tunelem, ul. Rokicińska (od Wałowej do Józefiaka), Kościuszki cała, Trasa Górna od Rzgowskiej do Pabianickiej – tutaj były konieczne poprawki. Sprzątanie ulic będzie trwało do 19 kwietnia, czyli zakończy się tuż przed Wielkanocą. Niestety ponownie ekipy sprzątające stawią się na przystanku Centrum, który został umyty, ale niedokładnie co ustalili kontrolujący efekt mycia inspektorzy Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Największym problemem dla ekip sprzątających miasto po zimie są dzikie wysypiska. Urzędnicy dostają dziennie ok. 20 zgłoszeń o wyjątkowo zaśmieconych miejscach w całym mieście. Jednak walka z wyrzucającymi śmieci jest trudna, bo robią to po kryjomu.
Firma, która „niefrasobliwie” korzystała z dmuchaw na ul. Milionowej (pisaliśmy o sprawie) została ukarana finansowo wedle stawek zapisanych w umowie. Niezależnie od tego wszystkie pozostałe firmy otrzymały zakaz stosowania tego rodzaju sprzętu pod rygorem nakładania kar. W kolejnym przetargu zapiszemy już zakaz używania dmuchaw jako warunek dla ubiegających się o wygraną co całkowicie wyeliminuje ten problem. Natomiast miasto nie ma wpływu na używanie dmuchaw przez firmy zatrudniane przez inne podmioty (zdarzały się takie skargi)

Trash challenge, to inicjatywa Uniwersytetu Łódzkiego polegająca na sprzątaniu zaśmieconego terenu wokół miejsca zamieszkania/bliskiej okolicy. W najbliższy czwartek akcja odbędzie się przy ul. Pomorskiej/Poronińskiej (okolice szpitala przy Czechosłowackiej), studenci zapraszają wszystkich chętnych dla których mają rękawice i worki na śmieci. WGK zbierze zebrane śmieci łącznie z wielkimi gabarytami

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie