Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trudno wyjechać do sanatorium! Weryfikacja zamiast skierowania

(lb)
Państwo Żakowie liczyli, że jeszcze w tym roku pojadą do sanatorium...
Państwo Żakowie liczyli, że jeszcze w tym roku pojadą do sanatorium... Paweł Łacheta
Łodzianie Barbara i Ryszard Żakowie w maju ubiegłego roku złożyli wniosek o leczenie sanatoryjne w łódzkim oddziale NFZ. Spodziewali się, że wyjadą w tym roku.

Zmiana czasu na zimowy! Zobacz, kiedy musisz przestawić zegarek

- Właśnie otrzymaliśmy pisma z NFZ, ale zamiast skierowania do uzdrowiska poinformowano nas, że lekarz musi ponownie zweryfikować nasz wniosek – mówią. - Liczą pewnie, że się rozmyślimy i zrezygnujemy z wyjazdu.

Problem jak się okazuje nie dotyczy jedynie państwa Żaków. Każdy ubezpieczony, który ubiega się o wyjazd do uzdrowiska, a nie dostanie terminu w okresie 18 miesięcy od daty wystawienia skierowania przez lekarza, jest weryfikowany. Jeszcze do niedawna w Łodzi pacjenci na wyjazd czekali średnio półtora roku, więc weryfikacja nie była potrzebna. Teraz oczekują średnio 20 miesięcy, więc wcześniej czy później każdy, kto ma wyjechać, stanie przed tym problemem. Konieczność przeprowadzania weryfikacji wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia sprzed 4 lat.

- Przesyłamy skierowanie do lekarza, który je wystawił – wyjaśnia Magdalena Góralczyk z biura prasowego łódzkiego oddziału NFZ.
Jeśli weryfikacja wypadnie pozytywnie, lekarz nie musi ponownie badać pacjenta. Jeśli uzna to za stosowne, może też zlecić badania. Jeśli uzna, że w obecnym stanie zdrowia pacjent nie powinien jechać do uzdrowiska, to musi go o tym powiadomić.

ZOBACZ FILM Wszystko rozgrywa się w internecie. Hity i perły kampanii wyborczej (autorAIP/Agencja Informacyjna Polskapresse)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany