To już dziś piąta, jubileuszowa edycja Szczytu Klimatycznego TOGETAIR – eko debaty w najwyższym budynku UE

Materiał informacyjny Togetair 2024
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wystartowała V edycja największego wydarzenia ekologicznego w Polsce - Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024. Po raz kolejny łączy przedstawicieli ze świata biznesu, administracji, NGO-sów i uczelni wyższych. Dwudniowe wydarzenie odbywa się w najwyższym europejskim budynku VARSO PLACE/VARSO TOWER w Warszawie.

Tegoroczny, jubileuszowy TOGETAIR został objęty patronatem honorowym Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Całe wydarzenie otworzy Minister Klimatu i Środowiska - Paulina Hennig-Kloska.

V edycji Szczytu towarzyszy niezwykła oprawa – TOGETAIR odbywa się w tym roku w wyjątkowym miejscu – imponującej przestrzeni VARSO PLACE oraz VARSO TOWER, który jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Gośćmi wydarzenia są między innymi Wicepremier, Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Katarzyna Pełczyńska Nałęcz, Minister Tomasz Siemoniak oraz Kierownictwo Ministerstwa Klimatu i Środowiska Ministrowie Anita Sowińska, Krzysztof Bolesta, Krzysztof Galos. Na wydarzeniu gościmy przedstawicieli organizacji międzynarodowych takich jak agenda ONZ UNEP/GRID, Europejski Bank Inwestycyjny, Parlament Europejski oraz Ambasada USA.

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2024 właśnie wystartował.

Czas dynamicznych zmian niesie ze sobą konieczność wypracowania odpowiednich rozwiązań. Istotna jest nie tylko ewaluacja skutków podejmowanych w tym zakresie inicjatyw, ale także umiejętne kształtowanie polityki ochrony środowiska przy wsparciu innowacyjnych metod i przemyślanych strategii. To właśnie ten aspekt stał się tematem przewodnim CLIMATE CARE – jednej z trzech scen utworzonych w ramach Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2024.

Obok dwóch scen tematycznych – BUSINESS CONNECT i FUTURE COOPERATION – to właśnie scena CLIMATE CARE podejmuje ekologiczny aspekt wyzwań i możliwości związanych ze wspólnym działaniem dla klimatu, środowiska i racjonalnego gospodarowania zasobami naturalnymi.

  • Scena CLIMATE CARE stała się przestrzenią do podjęcia m.in. takich tematów, jak dekarbonizacja, zrównoważone budownictwo, Gospodarka Obiegu Zamkniętego czy troska o jakość powietrza, zasoby wody i bioróżnorodność.
  • Kolejna ze scen – BUSINESS CONNECT – podejmuje tematy związane m.in. z odpowiedzialnością przedsiębiorców wobec działań wpływających na środowisko, rynkami energii czy finansowaniem zrównoważonego rozwoju i rolą automatyzacji procesów.
  • Z kolei trzecia ze scen, jaką jest FUTURE COOPERATION, skupia się na wykorzystaniu innowacyjnych technologii i przemyślanych rozwiązań wobec zmian klimatycznych, a także roli innowacji i globalnych trendów w przyszłości naszej planety.

Dwa dni, jeden cel – CLIMATE CARE

Zgodnie z ideą wydarzenia, misją organizatorów jest budowanie relacji, które pomogą lepiej zadbać o klimat i środowisko, a także wspólne działanie dla lepszej przyszłości. Potencjał, jaki niesie ze sobą ekspercka wiedza i umiejętne wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań to tematy, które stają się fundamentami sceny poświęconej kwestiom ekologicznym.

Podczas pierwszego dnia Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2024 poruszone są m.in. istotne kwestie Gospodarki Obiegu Zamkniętego, aspekty dotyczące unijnych zmian związanych z dążeniem do neutralności klimatycznej czy dekarbonizacji. Nie zabraknie także okazji do dyskusji na tematy związane z ekologicznymi środkami transportu czy redukcją emisji spalin. Eksperckie grono poświęci również uwagę klimatycznej rewolucji w branży budowlanej.

Najważniejsze panele pierwszego dnia wydarzenia:

  • „Gotowi na 55” – przyszłość polskiej gospodarki i globalnych rynków. Redukcja CO2 i neutralność klimatyczna.
  • Czekając na atomową zmianę – wymagania bezpieczeństwa i system regulacyjny dla elektrowni jądrowych
  • Neutralna klimatycznie motoryzacja - cele redukcji emisji dla samochodów osobowych i dostawczych.
  • Potencjał gospodarki obiegu zamkniętego: gospodarczy, społeczny, środowiskowy – GOZ jako motor rozwoju.
  • System kaucyjny w Polsce od 2025 r.

Okrągły stół, gorące krzesła i wiele więcej

Forma dwudniowego wydarzenia, które jest doskonałą okazją do podjęcia wielu kluczowych z punktu widzenia ekologii tematów, nie ogranicza się jednak do merytorycznych prelekcji. Podobnie jak w minionym roku, uczestnicy Szczytu Klimatycznego TOGETAIR będą mogli wysłuchać także key note’ów i dynamicznych power speech’y.
Wydarzeniu towarzyszył będzie również potok społeczny, prowadzony w postaci okrągłych stołów, a zaproszeni goście zasiądą na gorących krzesłach, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i rekomendacjami w kluczowych tematach poruszanych podczas wydarzenia.

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR to cykliczne wydarzenie, którego celem jest zbudowanie platformy służącej wymianie idei, współpracy na rzecz ochrony środowiska, osiągnięciu celów klimatycznych oraz wspieraniu ambitnych, racjonalnych ekonomicznie i społecznie inicjatyw polskiej polityki klimatycznej. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei. Tegoroczna edycja po raz kolejny stała się areną wymiany myśli, doświadczeń i eksperckich rekomendacji.

Ze szczegółami oraz agendą tegorocznej edycji Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2024 można zapoznać się na stronie organizatora: https://togetair.eu/agenda/.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: To już dziś piąta, jubileuszowa edycja Szczytu Klimatycznego TOGETAIR – eko debaty w najwyższym budynku UE - Dziennik Bałtycki

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany