Tenis. Złoto dla łodzianina. Orlikowski został mistrzem Polski

Doskonale rozwija się talent tenisisty MKT Varitex Łódź Aleksandra Orlikowskiego.

Właśnie zawodnik odniósł największy sukces w dotychczasowej karierze. Łodzianin wywalczył mistrzostwo Polski kadetów (do lat 16). Orlikowski spisał się doskonale pozostawiając w pokonanym polu krajową czołówkę.

W półfinale pokonał 6:2, 6:2 Gorana Zgoła (AZS Poznań), a w finale wygrał z pierwszym rozstawionym w turnieju - Marcelem Kamrowskim (Flota Gdynia) 6:1 6:0.

Trenerem młodego tenisisty jest Piotr Żurawiecki, a trenerem przygotowania motorycznego Tomasz Ścibor.

- Olek, jeśli nadal będzie tak sumiennie pracował, to ma szansę daleko zajść w tenisie - mówi Paweł Kaczorowski, doradca zarządu MKT. - Warto podkreślić, że Orlikowski kontynuuje wspaniałe sportowe, rodzinne tradycje. Jego ojciec, Mariusz, był mistrzem Polski deblistów do lat 14.

Z kolei dziadek, Józef, był wielokrotnym mistrzem kraju rywalizacji singlowej i deblowej. Należy jeszcze w tym miejscu dodać, że rozwój kariery zawodnika wspierają Henryk Ulacha i jego syn Michał. Ich sponsoring jest nieoceniony dla młodego adepta tenisa.