Tenis. O Puchar Braci Nowickich. Emocje ma kortach MKT

Maria Wojtaszczyk (MKT Łódź)
Kolejny ciekawy turniej odbył się na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Parku Poniatowskiego w Łodzi.

Tym razem młodzi zawodnicy rywalizowali VI Ogólnopolskim Turniej Klasyfikacyjny o Puchar Braci Tadeusza i Wielisława Nowickich. To impreza z cyklu Super Seria, pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego.

W finale gry pojedynczej chłopców Jakub Januchowski (nr 2, Astra Książenice) pokonał Szymona Maleckiego (nr 3, Promień Opalenica) 6:0, 6:3. Numer 1, Jakub Dójczyński z MKT Łódź, odpadł w w drugiej rundzie, po porażce z Antonim Kosyrzem (KT Warszawianka Warszawa). Do ćwierćfinału dotarł Stanisław Marcin Rusiecki (MKT Łódź).

W finale gry pojedynczej dziewcząt rozstawiona z piątką Nadia Affelt (TAT Toruń) pokonała 4:6, 6:0, 7:5 turniejową dwójkę Marię Wojtaszczyk (MKT Łódź). To był bardzo wyrównany i stojący na dobrym poziomie mecz. Triumfatorka turnieju w półfinale pokonała jedynkę, czyli Oliwię Dróżdż (KKT Wrocław) 6:4, 6:4.

Finał gry podwójnej: Antoni Gadzaliński (KS Górnik Bytom), Szymon Malecki (KS Promień Opalenica) pokonali rozstawioną z jedynką parę: Marcin Dójczyński (MKT Łódź), Jakub Janachowski (KT Astra Książenice) 4:6, 6:3 (10-7).
W finale gry podwójnej dziewcząt Oliwia Dróżdż (KKT Wrocław) i Sara Husar (KT Kubala Ustroń) wygrała z parą: Agata Budnik (MKT Stalowa Wola), Zofia Janusz (AZS Poznań) 7:6(5), 6:3.
Bracia Nowiccy mieli olbrzymi wkład w rozwój MKT.