Szermierka. Łodzianka Roksana Bartosz wygrała zawody Pucharu Polski

hof
W Koninie odbył się III Puchar Polski Juniorów Młodszych w szabli kobiet i mężczyzn. Po raz kolejny zawodniczka szermierczego klubu sportowego Dragon, Roksana Bartosz, zajęła pierwsze miejsce.

Łodzianka była najlepsza w stawce 73 zawodniczek z 12 klubów. Bartosz w finałowej walce wygrała 15:0 z zawodniczką z Sosnowca. Natalia Lipińska zajęła 24. miejsce a Sonia Kozanecka była 28.

Zawodnicy Dragona dobrze też spisali się w rywalizacji męskiej. Wiktor Sykulski uplasował się na jedenastej pozycji, Bartosz Ruszczyk był piętnasty, Tymon Kozanecki czterdziesty pierwszy, a Piotr Estenberg czterdziesty czwarty.

Na przełomie lutego i marca Roksana Bartosz będzie reprezentowała Polskę w mistrzostwach Europy juniorów młodszych, które odbędą się we Włoszech, a w kwietniu wystartuje w mistrzostwach Świata.

Klub Dragon zaprasza dziewczęta i chłopców roczniki 2007-2010 na zajęcia szermiercze. Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 16-17.30, ul. Jaracza 40, drugie piętro prawa oficyna. Bliższe informacje: 601-079-300 oraz 609-427-139.