Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczepienia na covid w Łodzi na Zdrowiu bez zapisów! Pierwszy chętny zajął kolejkę w nocy! Zaszczep się w majówkę na Zdrowiu! 2.05.2021

Popularność akcji "Zaszczep się w majówkę" przerosła najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Na Zdrowiu ustawiał się ogromna kolejka chętnych na szczepienie przeciw civid!CZYTAJ DALEJ >>>>...
Popularność akcji "Zaszczep się w majówkę" przerosła najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Na Zdrowiu ustawiał się ogromna kolejka chętnych na szczepienie przeciw civid!CZYTAJ DALEJ >>>>... Krzysztof Szymczak
Popularność akcji "Zaszczep się w majówkę" przerosła najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Na Zdrowiu pierwszy chętny na zaszczepienie się przeciwko covidowi zajął kolejkę o 3.30 w nocy! Następne osoby w kolejce ustawiły się około 6 rano! Łodzianie którzy w kolejce do szczepienia stanęli o godzinie 8 zaszczepili się około 12. W tym czasie zaszczepiono 175 osób. Organizatorzy widząc ogromne zainteresowanie szczepieniami podwoili obsadę zespołu szczepiącego, niestety szczepienia odbywające się w kontenerze pozwoliły tylko na tyle. Szczepienia będą trwały w sobotę do godziny 20. Łodzianie szczepiący się na Zdrowiu mogą liczyć na gorącą herbatę.

"Zaszczep się w majówkę". Szczepienia bez zapisów w Łodzi w parku na Zdrowiu

Pierwszy pacjent pojawił się przed punktem o godz. 3.30, kolejni stanęli w ogonku przed godz. 6 rano. Tuż przed otwarciem punktu szczepień o godz. 8 rano czekało już prawie 200 osób. Większość przyszła, żeby mieć szczepienie za jednym razem "z głowy" i nie czekać wiele tygodni na drugą dawkę.

Pan Robert Ropelski z Łodzi przyszedł o godz. 7.50. Udało mu się zaszczepić dopiero przed godz. 12.

- Jestem zmarznięty ale zadowolony - mówił. Łodzianin miał wyznaczony termin w tradycyjnym punkcie na 4 maja, ale szczepienie niedawno mu przesunięto na 7 maja. - Obawiałem się kolejnych przesunięć. Teraz jestem już zaszczepiony, może uda się gdzieś wyjechać - mówi.

Czekających nie odstraszyło zimno ani padający przed południem deszcz. Niektórzy mieli stołeczki.

-Zobaczyłam ile jest osób i wróciłam do domu po krzesełko-mówiła jedna z czekających pacjentek.

Kolejka w ciągu dnia się nie zmniejszyła. Do godz.12 zaszczepiono 175 osób. Szczepionek na sobotę przewidziano 600, ale mogą dojechać kolejne. Problemem jest wielkość konteneru. Już rano zwiększono liczbę zespołów do czterech ostanowisk kwalifikujących i dwóch szczepiących.

- Więcej już logistycznie nie jesteśmy w stanie dołożyć. Prawdopodobnie po południu odliczymy ile osób damy radę zaszczepić i zamkniemy kolejkę - mówi Krzysztof Janecki z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Przez cały majowy weekend będzie można zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień w parku na Zdrowiu. Szczepienia będą dostępne bez zapisów dla wszystkich osób, które mają wystawione e-skierowanie. To element ogólnopolskiej akcji "Zaszczep się w majówkę".

Przy wejściu na teren dawnego lunaparku w parku na Zdrowiu (Park im. Poniatowskiego) stanął przenośny kontener będący mobilnym punktem szczepień, a także dwa namioty stanowiące poczekalnię dla osób zaszczepionych. 1, 2 i 3 maja każdy uprawniony do zastrzyku będzie mógł wejść na szczepienie "z ulicy". Nie będzie wymagana rejestracja przez infolinię czy konto pacjenta. Szczepienie będzie wprowadzone do systemu, zaszczepieni dostaną takie samo zaświadczenie jak pacjenci w tradycyjnych punktach.

Szczepienie w parku na Zdrowiu w Łodzi prosto z ulicy, ale trzeba mieć e-skierowanie

Aby skorzystać ze szczepienia trzeba mieć przy sobie dowód osobisty i wystawione elektroniczne skierowanie na szczepienie. To oznacza, że w sobotę ( 1 maja) oraz w niedzielę ( 2 maja) będą mogły zaszczepić się osoby z rocznika 1985 i młodsze, zaś w poniedziałek (3 maja) także osoby z roczników 1986 i 1987. Szczepienia będą też dostępne dla osób w wieku 30-39 lat, które wcześniej zgłosiły przez formularz chęć szczepień i mają już e-skierowania. Nie ma rejonizacji, do punktu mogą zgłosić się mieszkańcy całego regionu łódzkiego lub przyjezdni.

Punkt będzie działał w sobotę, niedzielę i poniedziałek zawsze od godz. 8 rano. Godzina zakończenia akcji będzie uzależniona od zainteresowania mieszkańców regionu. Przygotowano 2,5 tys. dawek. Jeśli nie będą wykorzystane trafią do zwykłych punktów szczepień. Dlatego osoby bez skierowania tym razem nie mają co liczyć na niewykorzystane dawki.

W punkcie działać będą trzy stanowiska kwalifikacyjne i dwa zespoły szczepienne, jeśli zainteresowanie będzie duże, personelu będzie więcej. Zapewni go Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany