Sukcesja będzie gotowa z rocznym opóźnieniem

(IZJ)
W nowym centrum handlowym ma powstać około 2 tys. miejsc pracy. Paweł Łacheta
Dopiero w III kwartale br. zostanie otwarte centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja u zbiegu al. Politechniki, ul. Rembielińskiego i ul. Wołowej w Łodzi. Pierwotnie miało być gotowe w połowie września ubiegłego roku, potem mówiono o marcu br., teraz okazuje się, że zostanie oddane z rocznym poślizgiem.

– Opóźnienia były spowodowane przede wszystkim obniżeniem się poziomu wód gruntowych na skutek głębokich wykopów w mieście (np. na dworcu Łódź Fabryczna – przy. red.) – mówi Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, która jest inwestorem Sukcesji. – Generalny wykonawca musiał czekać, aż poziom wody podniesie się z 1,2 m do 2 m powyżej płyty dennej. Dopiero wtedy można było ocenić jakość ścian podziemnych i sprawdzić, czy przeciekają. W połowie stycznia sytuacja została opanowana i robotnicy mogli przystąpić do wykonywania posadzek.

Centrum Sukcesja powstaje na działce o powierzchni 3,2 ha i będzie miało ponad 128 tys. mkw. powierzchni całkowitej, z tego nieco ponad 46 tys. mkw. zajmą sklepy. Będzie też parking na ponad tysiąc aut, multipleks z dziewięcioma salami kinowymi, centrum fitness, kręgielnia, plac zabaw dla dzieci i zielony taras o powierzchni 300 mkw.

Wideo

Dodaj ogłoszenie