Sukces. Łodzianin Mateusz Borkowski został mistrzem Europy!

Zawodnik RKS Mateusz Borkowski wygrał bieg na 800 m podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce.

Uzyskał czas 1.48,75, ale po 250-metrowym finiszu zgubił rywali i mógł zwolnić tuż przed metą. W klasyfikacji medalowej Polska z sześcioma złotami oraz trzema srebrami i brązami zajęła drugie miejsce ustępując świetnie spisującej się ekipie Niemiec. W zestawieniu punktowym biało-czerwona ekipa uplasowała się na czwartym miejscu z dorobkiem 127 oczek. Kolejne mistrzostwa Europy do lat 23 odbędą się w między 8 i 11 lipca 2021 roku w Bergen (Norwegia).