MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka Zespołu Szkół Rzemiosła - dokładnie na sto dni przed maturą. ZDJĘCIA, FILM

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Piątek 26 stycznia - to idealny termin na studniówkę. Do matury zostało dokładnie 100 dni. Bawią się uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosła.

Studniówka Zespołu Szkół Rzemiosła

Na sto dni przed maturą
Dokładnie na sto dni przed pierwszym egzaminem maturalnym – w piątek 26 stycznia 2024 – na studniówce bawią się uczniowie ostatnich klas Technikum nr 21 oraz Branżowej Szkoły w Zespole Szkół Rzemiosła przy ul. Żubardzkiej w Łodzi.
Przyszli technicy prócz dyplomów potwierdzających ich kwalifikacje zawodowe – chcą zdobyć maturę. I zamierzają do niej przystąpić zgodnie z harmonogramem 7 maja 2024. Wtedy to zaplanowano pierwszy obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego.

Bawią się fryzjerzy, architekci krajobrazu, hodowcy koni, jeźdźcy i optycy
Na miejsce studniówki maturzyści wybrali w tym roku salę bankietową Aria przy ulicy Kwiatowej w Łodzi. Tuż po godzinie 18. wybrzmiały pierwsze takty muzyki, a uczestnicy uczniowie i nauczyciele krokiem poloneza rozpoczęli ten wyjątkowy wieczór. W pierwszej parze szła Milena Cybulska-Rakoczy - dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła. Nie mogło zabraknąć Marcina Józefaciuka, który jeszcze kilka miesięcy temu razem z młodzieżą rozpoczynał rok szkolny jako wicedyrektor oraz nauczyciel kilku przedmiotów. Dziś jest łódzkim posłem i obowiązki sejmowe nie pozwalają mu na pracę w szkole. Ale – co zawsze podkreśla – pozostaje blisko uczniów i służy swoim wsparciem. A do poloneza przygotowywał się razem z maturzystami – w sali gimnastycznej, a także na ulicy Piotrkowskiej 23 stycznia br. Ten tradycyjny taniec polski uczniowie oraz wszyscy chętni łodzianie zadedykowali naszemu miastu.
- Jestem bardzo zżyty z tymi uczniami, pamiętam, jak niedawno przyjmowałem ich do szkoły, a to już pięć lat mija - mówi.
Dokładnie też pięć lat temu do pracy w tej szkole przyjmował też Milenę Cybulską-Rakoczy - polonistkę, która dziś kieruje nią jako dyrektor.

Zaproszeni na studniówkę goście - dyrekcja i nauczyciele - dziękowali maturzystom, podkreślając jak bardzo wyjątkowymi są młodymi ludźmi. Dziękowali także uczniowie, doceniając w swoich wystąpieniach wszystkich pedagogów zarówno nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, jak i zawodowych.

W tym roku na studniówce ZSR bawią się trzy klasy technikum. Są to przyszli fryzjerzy, architekci krajobrazu, hodowcy koni i optycy. Są także dwie klasy szkoły branżowej – przyszli fryzjerzy i jeźdźcy. Przyszli sami albo z osobami towarzyszącymi. Zaprosili też nauczycieli. Warto zaznaczyć, że nauczyciele także partycypowali w kosztach uczestnictwa w studniówce.

Oni mają swój styl

Młodzież Zespołu Szkół Rzemiosła na studniówce prezentuje się znakomicie. Wiele osób wyróżnia się stylizacjami. Mają ku temu predyspozycje - są przecież wśród nich przyszli fryzjerzy- styliści. Będąc uczniami mieli wiele okazji, by brać udział w konkursach nie tylko na tematyczne fryzury, ale i całe stylizacje - stroje, makijaże i dodatki.
Zobaczcie na zdjęciach

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany