Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strzelnica wirtualna w Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze GALERIA ZDJĘĆ

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Liceum Ogólnokształcące im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze ma wirtualną strzelnicę. Jej oficjalne otwarcie - we wtorek 23 stycznia 2024 r. Będą z niej korzystać uczniowie zarówno realizujący kształcenie ogólne, jak i wszyscy, którzy wybrali klasy mundurowe. Dla nich jest to szczególnie ważne i potrzebne.

Wirtualna strzelnica w liceum w Wiśniowej Górze

We wtorek 23 stycznia 2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze została oficjalnie otwarta strzelnica wirtualna. Była bardzo potrzebna, bo szkoła kształci uczniów nie tylko w klasach ogólnych, ale także mundurowych oraz przygotowania wojskowego. Trening strzelecki jest wpisany w program nauczania.

- To dla nas bardzo ważne i potrzebne miejsce – mówi o strzelnicy Ilona Janowska, dyrektor liceum. - Zabiegaliśmy o to, by strzelnica powstała. Za zgodą gminy Andrespol, która jest naszym organem prowadzącym, złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Obrony Narodowej w 2023 roku. Został przyjęty i dzięki temu w grudniu udało nam się zrealizować cały projekt. Całość inwestycji kosztowała ponad 188 tysięcy złotych, z czego 80 procent to środki z MON, a 20 procent – z naszej gminy.

Najpierw w szkole wyremontowano pomieszczenie, w którym mieści się strzelnica, a potem kupiony został cały sprzęt. Szkoła dysponuje dziś strzelnicą laserową z oprogramowaniem, czterema stanowiskami treningowymi, bronią treningową długą i krótką. Nauczyciele, którzy będą pracować tu z uczniami przeszli profesjonalne szkolenie.

- Ze strzelnicy będą korzystać wszystkie klasy – zapowiada dyrektor Ilona Janowska. - Uczniowie na pewno chętnie będą tu przychodzić. Są jej ciekawi i nie mogli się doczekać pierwszych zajęć.

W Liceum Ogólnokształcącym w Wiśniowej Górze młodzież uczy się w klasach ogólnych oraz mundurowych.
- W tych klasach uczniowie poznają każdy rodzaj służb – wojsko, straż pożarną, służbę więzienną, służbę graniczną, policję – opowiada dyrektor Ilona Janowska. - Ale mamy także oddział przygotowania wojskowego. Jest to klasa, która powstała za zgodą Ministerstwa Obrony Narodowej i jest objęta patronatem 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dzień otwarcia strzelnicy wirtualnej w liceum został wybrany nieprzypadkowo – uroczystość połączono z obchodami 161. rocznicy Powstania Styczniowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany