MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stropy i dach w kamienicy przy ul. Berlińskiego 6 grożą zawaleniem. Nadzór budowlany nakazał ZLM wysiedlić lokatorów. Zobacz, gdzie

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Grzegorz gałasiński
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę po zgłoszeniu mieszkańców, którzy kładą się do łóżek z obawą, że obudzą się pod druzami. W czasie wichury słyszą, jak dach się rusza, a ściany budynku siadają. W czasie ulewy do mieszkań na czwartym piętrze leje się woda. Nadzór budowlany uznał, że stan budynku zagraża bezpieczeństwu i życiu lokatorów. Nakazał, aby do końca września Zarząd Lokali Miejskich ich wysiedlił.
Mieszkanie w kamienicy jak z horroru
O tym, że zamieszkiwanie w kamienicy przy ul. Berlińskiego 6 jest niebezpieczne pisaliśmy już w kwietniu. 52-letnia Anna Kwiecińska, która mieszka w lokalu na ostatnim piętrze, opowiadała nam, jak w czasie wichury lokatorzy słyszą, jak dach się rusza, a ściany budynków siadają. Na remont dachu lokatorzy czekają od 10 lat. W tym czasie część dachu zdążyła się już zawalić. Aby lokatorom nie lało się na głowę Zarząd Lokali Miejskich część mieszkania Anny Kwiecińskiej wyłączył z użytkowania, a poszycie dachowe zastąpił... folią.
W kamienicy pękają ściany, a stropy międzypiętrowe grożą zawaleniem. Schody lastrykowe są wyrobione od ponad stuletniego użytkowania. Natomiast schody drewniane na poddasza są spróchniałe - wynika m.in. z kontroli przeprowadzonej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, która odbyła się na wniosek lokatorów.

(...) Stan techniczny schodów zagraża bezpieczeństwu użytkowania. Ogólny stan techniczny budynku jest nieodpowiedni. Stropy międzypiętrowe oraz konstrukcja dachu stanowią zagrożenie bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi i mienia oraz grożą zawaleniem(...) - czytamy odpowiedzi na nasza zapytanie przesłanej nam przez PinBUD.
Jak czytamy dalej w piśmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego niezwłocznie wyda merytoryczne rozstrzygnięcie w sprawie.

Zarząd Lokali Miejskich przygotowuje dokumenty dla PiNBud-u
Jak poinformował nas w odpowiedzi na nasze zapytanie dotyczące nieruchmości przy ul. Berlińskiego 6 Zarząd Lokali Miejskich cyt. :"Nieruchomość przy ul. Berlińskiego 6 została zabezpieczona. Na chwilę  obecną czekamy na dokument ( postanowienie, decyzje) po przeprowadzonych oględzinach na obiekcie. PINB poprosił o aktualne przeglądy techniczne budynków".

Tak więc póki co urzędnicy wymieniają się dokumentami, a mieszkańcy nadal drżą o własne życie.
Lokatorzy nie tracą jednak nadziei, że PinBUD po otrzymaniu dokumentów z Zarządu Lokali Miejskich wyłączy kamienicę z użytkowania.

- Ze względu na brak pieniędzy i brak wolnych lokali prawdopodobnie skierują nas tymczasowo do budynku przy ul. Objazdowej 17, do dawnego hotelu robotniczego - informuje nas lokatorka. - Dostaliśmy już wnioski do wypełnienia o wykwaterowanie.


Kamienica jak z horroru! Gorszej w łódzkiej "komunalce" nie znajdziesz. Dach się zarwał! Lokatorka boi się, że obudzi się pod gruzami | Express Ilustrowany
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany