Strażacy z Brzezin spotkali się na naradzie podsumowującej 2019 rok

Karolina Brózda
Karolina Brózda
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach odbyło się podsumowanie działalności strażaków w 2019 roku.

Informację z działalności komendy oraz cele i kierunki działania na rok 2020 przedstawił komendant powiatowy PSP w Brzezinach st. bryg. Dariusz Guzek.

W 2019 roku jednostki straży pożarnej powiatu brzezińskiego prowadziły działania ratowniczo-gaśnicze podczas 743 zdarzeń, w tym 154 pożarów, 546 miejscowych zagrożeń, 43 alarmów fałszywych. W porównaniu z rokiem 2018 nastąpił niewielki wzrost liczby zdarzeń o 8, w tym wzrost liczby pożarów o 50, spadek wyjazdów do miejscowych zagrożeń o 41, spadek wyjazdów do alarmów fałszywych o 1. Spośród wszystkich pożarów 143 zostały zakwalifikowane do grupy pożarów małych, 8 do pożarów średnich i 2 do dużych.

Do najczęstszych przyczyn powstania pożarów zaliczyć należy nieostrożność w posługiwaniu się otwartym ogniem, wypalanie pozostałości roślinnych oraz nieprawidłowa eksploatacja konstrukcji budowlanych i wady urządzeń mechanicznych.

Na terenie powiatu brzezińskiego funkcjonuje 26 jednostek ochotniczych straży pożarnych, z czego 9 włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jako ostatnia (23 grudnia 2019 roku) do KSRG została włączona Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Cyrusowej. Jednocześnie Komendant Główny PSP ponownie włączył do KSRG na kolejne 5 lat jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie. W 2019 roku w działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 19 jednostek OSP z terenu powiatu. Najczęściej wyjeżdżały: OSP Dmosin - 143 wyjazdy, OSP Brzeziny- 128 wyjazdów, OSP Rogów - 89 wyjazdów, OSP Jeżów - 70 wyjazdów, OSP Helenów -51 wyjazdów, OSP Polik -47 wyjazdów, OSP Jordanów - 43 wyjazdy, OSP Wola Cyrusowa - 42 wyjazdy, OSP Przyłęk Duży -29 wyjazdów.

Brzezińscy strażacy odnoszą sukcesy także w sporcie. Podczas Turnieju Halowej Piłki Nożnej Strażaków Powiatu Brzezińskiego reprezentacja KPP Brzeziny obroniła tytuł „Złotej drużyny”, wygrała w finałach XXI Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Halowej Piłce Nożnej, zwyciężyła w II Powiatowym Turnieju Służb Mundurowych Powiatu Brzezińskiego w piłce nożnej.

FLESZ: Wybory Prezydenckie 2020 już w maju - to musisz wiedzieć.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie