Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenia „Hospicjum Łódzkie” dostanie od miasta wartą 20 mln zł działkę za 200 tys. zł. Hospicjum ma działać od 1 stycznia 2021 r.

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Rada Miejska w Łodzi zdecydowała o sprzedaży Stowarzyszeniu „Hospicjum Łódzkie” miejską działki przy ul. Pojezierskiej 45/51. Jej wartość oszacowano na 19,9 mln zł, ale władze miasta chcą ją przekazać z 99 proc. bonifikatą, czyli za 200 tys. zł. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 24 radnych (PO i Nowoczesnej), 5 było przeciw (głownie z SLD), a 8 (w większości z PiS) wstrzymało się od głosu.

Dyskusja w sprawie przekazania gruntu trwała blisko dwie godziny. Stowarzyszenie użytkuje ten teren od 2013 roku. Znajduje się na nim budynek byłej szkoły, w którym kończą się prace remontowe - w połowie tego roku budynek powinien otrzymać pozwolenie na użytkowanie. W planach jest uruchomienie hospicjum na 60 miejsc już w styczniu przyszłego roku. Stowarzyszenie pozyskało już około 12,5 mln zł w ramach projektów z budżetu obywatelskiego i Unii Europejskiej na powstanie hospicjum. Otrzymanie prawa pełnej własności działki o pow. prawie 18 tys. mkw pozwoli stowarzyszeniu o uzyskanie 4 mln zł kredytu, co jest konieczne do zakończenia prac.

Radni mieli przede wszystkim wątpliwości, co do tego co się stanie po upływie 10 lat po sprzedaży działki, bo tyle Stowarzyszenie jest zobowiązane prowadzić tam hospicjum, bo jeżeli nie spełni tego warunku, teren wróci do gminy.

- W 2010 roku miasto zdecydowało, że nie jest nas stać na budowę hospicjum za 10 mln zł, a teraz oddajemy niemal za darmo działkę za 20 mln zł? - dziwiła się radna SLD Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

Radni PiS, chcieli, by odesłać projekt uchwały do komisji planu, ale nie zgodzili się na to radni PO i Nowoczesnej. Potem przeszedł wniosek PO o zamknięcie dyskusji i przejście bezpośrednio do głosowania projektu, który poparła większość radnych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany