Spowodował wybuch gazu

EM
Do tych mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło o godz. 19.30, 8 marca ubiegłego roku. Jednak wcześniej w lokalu na drugim piętrze, w którym wybuchł gaz, miała miejsce małżeńska awantura, podczas której mężczyzna próbował małżonkę udusić skórzanym paskiem od spodni. Kobiecie na szczęście udało się wyrwać z objęć furiata i schronić się w mieszkaniu sąsiadki, skąd powiadomiła policję.

KASKADA SMAKU PRUSZCZ GDAŃSKI KUCHENNE REWOLUCJE
Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, próbowali dostać się do mieszkania mężczyzny, ale ten nie otwierał drzwi. Wezwali więc na pomoc strażaków, żeby do lokalu weszli przez okno. Zanim do tego doszło, wybuchł gaz. Siła eksplozji była tak duża, że zostały zniszczone trzy mieszkania, a w sąsiednich blokach powypadały z okien szyby (szkody spowodowane wybuchem gazu eksperci oszacowali na ponad 157 tys. zł). Sprawca eksplozji w stanie krytycznym, nieprzytomny, z oparzeniami około 85 proc. powierzchni ciała, trafił do szpitala. W specjalistycznych placówkach przebywał pół roku.

- Oskarżony z pokrzywdzoną był w związku małżeńskim zaledwie od kilku lat. Poznali się w sanatorium. Zamieszkali razem we wspólnie kupionym mieszkaniu - opowiada Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w łodzi.

68-latek był bardzo zazdrosny o relacje żony z jej wcześniejszą rodziną. Na tym też tle od jesieni 2014r., dochodziło między małżonkami do konfliktów.

Oskarżony niejednokrotnie ubliżał i groził żonie. W przeddzień zdarzenia 68-latek z był z nią na urodzinach jej wnuczki. Następnego dnia, gdy kobieta oglądała zdjęcia z imprezy, zaatakował ją. Gdy uciekła do sąsiadki, szlifierką kątową przepiłował rurę doprowadzającą gaz do kuchni. Iskra spowodowała wybuch.

- Stan zdrowia mężczyzny długo uniemożliwiał jego przesłuchanie. Nie potrafi wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Przeprowadzenie czynności procesowych z jego udziałem jest możliwe tylko w miejscu jego pobytu. Jest to obecnie mieszkanie jego matki - mówi prokurator Kopania.

68-latek będzie odpowiadał również przed sądem za znęcanie się nad żoną.

[ZOBACZ TEŻ FILM Czy Ewa Kasprzyk zagra Magdę Gessler? Ewa Kasprzyk o zagraniu Magdy Gessler: Temperament mamy podobny (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Czy Ewa Kasprzyk zagra Magdę Gessler? Ewa Kasprzyk o zagraniu Magdy Gessler: Temperament mamy podobny (autorDzień Dobry TVN/x-news)