Widzew - Ruch Chorzów 1:2. Trzecia porażka z rzędu widzewiaków [zdjęcia]

Widzew-Ruch
Widzew-Ruch Łukasz Kasprzak
Piłkarze Widzewa przegrali trzeci mecz z rządu. Po wyjazdowych porażkach z Zagłębiem i Jagiellonią, dziś przed własną publicznością ulegli 1:2 walczącemu o mistrzostwo Polski, Ruchowi Chorzów.

Niestety, porażka łodzian w meczu przyjaźni była zasłużona. Przez ponad 80 minut podopieczni Radosława Mroczkowskiego nie stworzyli bramkowej okazji, a pierwszy celny strzał oddał Mariusz Rybicki, który w 88 min zdobył honorowego gola.

Wcześniej większą piłkarską dojrzałość prezentowali goście. Pierwszego gola zdobyli już w 6 minucie, kiedy w polu karnym pogubili się obrońcy Widzewa. Debiutującego w ekstraklasie Michała Pytkowskiego pokonał Maciej Jankowski. I to w zasadzie była jedyna ciekawa sytuacja w pierwszej połowie.

W drugiej łodzianie nie rzucili się do odrabiania strat i nadal grali w dość wolnym tempie. Lepsze okazje stwarzali goście, m.in. Arkadiusz Piech przegrał pojedynek sam na sam z Pytkowski, ale w 62 min były napastnik Widzewa ośmieszył widzewskich obrońców zdobywając gola głową! Dodajmy, że mierzy on zaledwie 170 cm wzrostu.
Trochę emocji było dopiero w ostatnich minutach, kiedy Rybicki (także głową) zdobył kontaktowego gola po rzucie wolnym. Ruch nie oddał już jednak prowadzenia, które przybliża go do tytułu.