Śląsk Wrocław - Widzew Łódź relacja NA ŻYWO. Sędzia znów skrzywdził Widzew. Przeklęty VAR

dk, ww
Mecz Śląsk Wrocław - Widzew Łódź nie był wielkim widowiskiem. Nie piłkarze byli w rolach głównych, ale znów sędziowie. Obie bramki dla gospodarzy padły po kontrowersyjnych sytuacjach. Tak nie może wyglądać piłka nożna. Najpierw arbitrzy dopatrzyli się faulu Rafała Gikiewicza, a później nie widzieli spalonego. Koszmar. Widzew przegrał 1:2. Na marginesie podamy, że szefem VAR-u był Daniel Stefański, ten sam, który zza telewizora podejmował decyzje podczas meczu Wisła Kraków - Widzew.

ŚLĄSK WROCŁAW - WIDZEW ŁÓDŹ NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

ŚLĄSK WROCŁAW2
WIDZEW ŁÓDŹ1

Koniec meczu.
90+6 min. Znów wolny dla Widzewa. Nawet Gikiewicz pobiegł pod bramkę gospodarzy, ale nic z tego nie wyszło
90+4 min. Zmiana w Śląsku. Ince za Nahuela
90+3 min. Wolny dla Widzewa. Po dośrodkowaniu Rondić trafił do siatki
90+1 min. Sędzia przedłużył mecz o 5 minut
89 min. Nieudane podanie Klimka do Rondicia
88 min. Nunes faulowany na linii pola karnego, sędzia nie zauważył przewinienia piłkarza Śląska
88 min. Gikiewicz łapie piłkę po strzale Rzuchowskieo
86 min. Szota naprawia błąd Żyro
85 min. Kary sypią się jak z rogu obfitości. Teraz Nunes ma na koncie żółtą kartkę
84 min. Teraz ukarany żółtą kartką został jeden z członków sztabu trenerskiego Widzewa
83 min. Jordi Sanchez ukarany żółtą kartką - miał pretensje do arbitra
80 min. Sędziowie jednak korzystają z VAR-u i zmieniają decyzję. GOL DLA Śląska zostaje uznany.
79 min. Nahuel strzelił drugiego gola, ale na szczęście sędzia uznał, że piłkarz gospodarzy był na minimalnym spalonym, ale, zaraz, zaraz
79 min. Zmiana w drużynie Śląska - Paluszek za Mustaficia
77 min. Matsenko ukarany żółtą kartką. Nunes faulowany i prowokowany
77 min. Exposito ponad bramką, ale był na pozycji spalonej
76 min. Najpierw strzelał Sanchez, później dobijał Rondić, ale najpierw piłka została zablokowana, a dobitka poszybowała ponad bramką
75 min. Nerwowo na boisku. Ostra wymiana zdań między Matsenką i Nuenesem
74 min. Mustafić strzelił obok bramki łodzian
73 min. Korner dla Widzewa. Rondić faulował w polu karnym Śląska
73 min. Leszczyński obronił strzał Sancheza
72 min. Samiec-Talar strzelił na szczęście ponad bramką
72 min. 24.117 widzów na trybunach Tarczyński Arena we Wrocławiu
71 min. Zmiana w Widzewie: Rondić za Diliberto
70 min. Nunes powinien wyrównać, ale jego uderzenie minęło słupek bramki
68 min. Widzewiacy muszą zmienić przebieg wydarzeń na boisku
66 min. Gikiewicz wygrał sytuację sam na sam z Exposito
65 min. Kibice Widzewa zaprezentowali spektakl z flagami i niestety pirotechniką
64 min. Schodzi Klimala, za niego Exposito
63 min. Klimek wchodzi za Tkacza
60 min. Jordi Sanchez wściekły na sędziów, został przewrócony, faulu nie ma
57 min. Da Silva odebrał piłkę rywalom
56 min. Gikiewicz i Żyro uratowali razem drużynę Widzewa
55 min. Sędzia nie zauważył faulu na Kunie, a dodatkowo ukarał widzewiaka żółtą kartką za faul na Olsenie
54 min. Kibice dosadnie oceniają decyzję sędziów. To absurdalna decyzja - twierdzą
53 min. GOL DLA GOSPODARZY. Nahuel pokonał Gikiewicza z karnego
52 min. Trwa analiza systemu VAR. W wozie VAR sędzią jest Daniel Stefański, ten sam, który odpowiadał za VAR w meczu Wisła Kraków - Widzew
51 min. Gikiewicz ukarany żółtą kartką, choć nie dotknął rywala. Znów sędziowie w roli głównej. Co się dzieje?
50 min. Gikiewicz faulował przy próbie piąstkowania. JEDENASTKA DLA GOSPODARZY
50 min. Róg dla Śląska
49 min. Dobrze zachował się Kastrati
48 min. Wolny dla Widzewa po faulu na Diliberto
46 min. Nie ma zmian w drużynie Śląska, w Widzewie Nunes za Terpiłowskiego
46 min. Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy drugie 45 minut
Kończy się przerwa, piłkarze już wychodzą na drugą połowę
Koniec pierwszej połowy.
45+1 min.
Gol dla Śląska, ale na szczęście strzelec był na spalonym. Gikiewicz najpierw obronił strzał, ale przy dobitce był bezradny. Na szczęście sędzia podjął prawidłową decyzję
45 min. Sędziowie znów oglądają VAR, na szczęście karnego dla Śląska nie ma
44 min. Teraz Pawłowski przekroczył przepisy i też jest ukarany żółtą kartką
41 min. Terpiłowski faulował i został ukarany żółtą kartką
40 min. Po kontrze piłkę broni Gikiewicz. Wrocławianin był na spalonym
39 min. Terpiłowski nie sięgnął piłki
38 min. Silva dogrywał w pole karne, ale piłkę wybili gospodarze
37 min. Jordi Sanchez nie wygrał biegowego pojedynku z Bejgerem
36 min. Szota nie ryzykował i wybił piłkę na aut
34 min. Da Silva był z piłką w polu karnym Śląska, ale stracił futbolówkę
32 min. Klimala strzelił obok bramki. Tkacz sprokurował groźną akcję rywali
31 min. Nerwowo na ławce Śląska, żółtą kartką ukarany jeden z członków sztabu gospodarzy
30 min. Widzew prowadził akcję, ale nie udało się oddać strzału
29 min. Sanchez stracił piłkę walcząc z trzema piłkarzami Śląska
27 min. Gospodarze odpalili race, zaraz pewnie będzie przerwa w grze
25 min. Widzew wywalczył róg. Łodzianie nie wykorzystali szansy
24 min. Tkacz zepsuł dośrodkowanie
22 min. Gikiewicz łapie piłkę zagraną przez Olsena
21 min. Tkacz wypchnięty z pola karnego gospodarzy
19 min. Dobrą akcję zniweczył Jordi, bo był na pozycji spalonej
18 min. Piłkarze Śląska zrezygnowali z rozgrywania piłki od tyłu, bo nie mogli przejść widzewiaków, Leszczyński wybija daleko od bramki
16 min. Tym razem strzelał Tkacz, ale za wysoko
15 min. Pawłowski strzelił, ale półtora metra obok bramki
15 min. Szkoda, że Sanchez nie doszedł do górnej piłki
15 min. Widać, że piłkarze Widzewa są pozytywnie naładowani
14 min. Widzew kontroluje przebieg meczu, nie pozwala rozwinąć skrzydeł gospodarzom
12 min. Widzewiacy powoli budują akcje
10 min. Diliberto strzelił na wiwat
8 min. Gikiewicz zaczyna od łódzkiej bramki
6 min. Hej gol, hej gol, łódzki Widzew, hej gol - skandują kibice Widzewa. Do Wrocławia przyjechało ponad 1,5 tys. kibiców Widzewa
5 min. Pierwszy róg dla Widzewa. Piłkę przejęli gospodarze
5 min. Leszczyński broni po strzale Pawłowskiego w krótki róg
3 min. Pierwsza żółta kartka: Mustafić ukarany za zagranie ręką
2 min. Pierwsza interwencja bramkarza Śląska
1 min. Zaczynamy!

Godz. 17.29: Kibice Widzewa skandowali: „Hej Łódź”, co natychmiast spotkało się z reakcją i głośnymi okrzykami fanów gospodarzy.

Godz. 17.27: Mecz z trybun obserwować będzie duża grupa kibiców Widzewa. W poprzednim, ubi9egłorocznym spotkaniu były kłopoty z wejściem łódzkich fanów. Zachodziła obawa, że kibice Widzewa w ogóle nie będą wpuszczeni na stadion. Kibice Śląska spotkali się jednak z zarządem wrocławskiego klubu i postawili ultimatum. Jeśli na trybunach nie będzie łodzian, to oni również nie przyjdą na mecz. Działacze zmienili zdanie i zdecydowali, że wpuszczą na stadion fanów Widzewa.

Godz. 17.25. Ostatni do tej pory mecz Śląska z Widzewem we Wrocławiu miał miejsce w minionym sezonie ekstraklasy. Padł bezbramkowy remis, a Bartłomiej Pawłowski nie wykorzystał karnego. W 38 minucie jego uderzenie obronił Michał Szromnik.

Godz. 17.20: Śląsk w tym roku przegrał oba mecze u siebie z Pogonią 0:1, ze Stalą 0:1, zremisował w Poznaniu z Lechem 0:0. Ostatniego gola kibice we Wrocławiu widzieli 3 grudnia ub. roku, kiedy to Piotr Samiec-Talar strzelił w meczu z Rakowem (1:1).

Godz. 17.15: Widzew wygrał dwa razy w tym sezonie na boiskach rywali. Pokonał Lecha w Poznaniu 3:1 i w derbach ŁKS na Stadionie Króla 2:0. Liczymy, że dziś będzie trzecie zwycięstwo.

Godz. 17.10: Jaki wynik typują bukmacherzy? Kurs na wygraną gospodarzy wynosi 2.12, na zwycięstwo Widzewa natomiast 3.75. Kurs na remis to 3.20.

Godz. 17.05: Dzień przed meczem Jacek Magiera przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław do czerwca 2026 roku. - Staramy się przyzwyczaić kibiców, żeby przed ważnymi meczami przekazywać bardzo dobre informacje - mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław, cytowany przez oficjalną stronę klubu slaskwroclaw.pl

Godz. 17.00: Prezes Michał Rydz walczy o powtórzenie meczu z Wisłą. - Będę reprezentował interes klubu i walczył o [powtórzenie meczu], nawet jeśli prawdopodobieństwo jest małe. Dysponujemy materiałami z naszych wewnętrznych mediów, które pokazują część rozmowy pomiędzy sędzią głównym a VAR. Wystąpiliśmy też do komisji o udostępnienie nagrania z rozmowy pomiędzy arbitrami. To może być ciekawy wątek w tej sprawie. Chcemy zrozumieć, jak to przebiegało. Myślę, że to może rzucić nowe spojrzenie na całą sytuację - stwierdził na kanale Meczyki.pl.

Godz. 16.55: Sędzią meczu jest Bartosz Frankowski z Torunia, który w trzeciej kolejce bieżącego sezonu gwizdał już Widzewowi w meczu z Jagiellonią w Białymstoku (1:2). Podyktował wówczas jedenastkę przeciwko łodzianom, po której Afimico Pululu pokonał Henricha Ravasa.

Godz. 16.50: W innym meczu PKO Ekstraklasy, Górnik wygrał z liderem tabeli Jagiellonią 2:1 (gole dla Górnika Rasak i Ennali i Caliskaner dla gości), więc w przypadku zwycięstwa nad Widzewem lub nawet remisu drużyna Śląska wróci na szczyt ekstraklasy.

Godz. 16.45: Trener Daniel Myśliwiec w połowie zmienił skład drużyny: W drużynie Widzewa w porównaniu do poprzedniego meczu z Wisłą w Krakowie doszło do pięciu zmian. Nie ma w składzie: Zielińskiego, Ibizy, Frana Alvareza, Nunesa, Klimka, a w ich miejsce grają: Kastrati, Szota, Terpiłowski, Diliberto, Tkacz.

Godz. 16.40: W porównaniu z poprzednim meczem z Lechem (0:0) w drużynie Śląska nastąpiły cztery zmiany. Nie ma w składzie: Pokornego, Chwarza, Leivy i Exposito. W ich miejsce grają: Nahuel, Mustafić, Rzuchowski, Klimala.

Godz. 16.25: Śląsk zagra w składzie: Leszczyński - Matsenko, Bejger, Petkov, Janasik, Samiec-Talar, Olsen, Nahuel, Mustafić, Rzuchowski, Klimala.
Rezerwowi: Trelowski, Paluszek, Exposito, Szwedzik, Łukasik, Ince, Konczkowski, Guercio, Petrov.

Godz. 16.20: Widzew zagra w składzie: Rafał Gikiewicz (1) - Lirim Kastrati (62), Mateusz Żyro (4), Serafin Szota (5), Luis da Silva (2), Ernest Terpiłowski (13), Bartłomiej Pawłowski (19, K), Dominik Kun (22), Noah Diliberto (44), Dawid Tkacz (8, M), Jordi Sanchez (9).
Rezerwowi: Ivan Krajcirik (35) - Paweł Kwiatkowski (21, M), Antoni Klimek (47, M), Kamil Cybulski (78, M), Ignacy Dawid (88, M), Fabio Nunes (92), Imad Rondić (99)
Poza kadrą znaleźli się Jan Krzywański, Jakub Szymański, Juljan Shehu, Mato Milos, Fran Alvarez, Andrejs Ciganiks, Juan Ibiza, Paweł Zieliński, Marek Hanousek, Sebastian Kerk, Hubert Lenart i Filip Przybułek. Nieobecność w kadrze Juana Ibizy i Pawła Zielińskiego spowodowana jest przeciążeniami, a Frana Alvareza sprawami osobistymi - informuje widzew.com

Godz. 16 - W sobotnim spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się na własnym stadionie z Widzewem Łódź. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30. Zapraszamy na relację z tego meczu.