Skra Bełchatów - Zenit Kazań 2:3 (15:25, 25:16, 25:22, 24:26, 15:17). Nie wygrali Ligi Mistrzów

(bart)
Skra nie wygrała Ligi Mistrzów
Skra nie wygrała Ligi Mistrzów Maciej Stanik
Siatkarze Skry Bełchatów mieli aż trzy piłki meczowe, ale ich nie wykorzystali. To przesądziło o tym, że nie wygrali finałowego turnieju Ligi Mistrzów. W wypełnionej po brzegi łódzkiej Atlas Arenie ulegli Zenitowi Kazań 2:3 i zajęli drugie miejsce.

Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego dosłowni o krok od największego sukcesu w historii. Nie wytrzymali jednak napięcia, a więcej zimnej krwi zachował naszikowany gwiazdami team z Rosji.
Nie zmienia to faktu, że tak wysoko Skra jeszcze nigdy nie dotarła. Największym osiągnięciem zespołu z Polski w europejskich pucharach pozostaje więc triumf Płomienia Milowice, który w sezonie 1977/1978 sięgnęli po Puchar Europy Mistrzów Krajowych (odpowiednik obecnej Ligi Mistrzów).
W meczu o trzecie miejsce włoskie Trentino pokonało turecki Arkas Izmir 3:0.