Siatkówka. ŁKS Commercecon wygrał, ale został na trzeciej pozycji

Siatkarki ŁKS Commercecon pokonały po walce Budowlanych Toruń, ale było to pyrrusowe zwycięstwo.

Łodzianki nie przesunęły się na drugie miejsce w tabeli, gdyż swój mecz wygrał (3:0) zajmujący tę pozycję Developres. W tej sytuacji rywalizację w półfinale nasze siatkarki rozpoczną od meczu w Rzeszowie (gra się do dwóch zwycięstw).

Rywalki zaczęły z wysokiego sportowego C. Prowadziły 6:2, ale ełkaesianki nie dały się zdominować i powoli odrabiały straty. Po zablokowaniu ataku Wójcik na tablicy widniał wynik 10:10. Potem trwała walka punkt za punkt. Ku zaskoczeniu publiczności drużyna Budowlanych uzyskała kilkupunktową przewagę. Rywalki prowadziły 24:20. ŁKS walczył i to skutecznie. Akcje Kowalińskiej dały gospodyniom zwycięstwo 26:24.
W drugim secie łodzianki prowadziły 4:1, ale torunianki nie zamierzały łatwo się poddać i uzyskały trzypunktową przewagę. Potem trwała twarda ligowa walka. W końcówce seta ŁKS prowadził 23:20. Rywalki doprowadziły do remisu i dwa razy wyszły na prowadzenie (25:24, 26:25). Kwiatkowska zablokowała Cvetanovic, potem skutecznie zaatakowała Kowalińska i ŁKS znów był górą.
Początek trzeciego seta znów był zacięty i wyrównany. Gospodynie uzyskały jednak kilkupunktową przewagę, którą jeszcze powiększyły w końcówce seta.