Rugby. Bezcenne zwycięstwo Master Pharm Budowlani w Siedlcach

Po dramatycznym, zaciętym i wyrównanym spotkaniu rugbiści Master Phram Budowlani wygrali mecz w Siedlcach.

Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund doliczonego czasu gry. Łodzianie potrafili obronić ciężko wywalczone prowadzenie i cieszyli się z z końcowego sukcesu.
Przez większą część pierwszej połowy łódzcy rugbiści przebywali pod polem punktowym rywali. Mieli pięć akcji młynem, z których żadna nie przyniosła pozytywnego rezultatu.
Byli już metr od położenia piłki, a jednak ta sztuka im się nie udała. Rywale bronili się ambitnie i skutecznie. Jedne jedyny ich szybki atak przyniósł natomiast pełną punktową pulę. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy (a arbiter przedłużył ją o 10 minut) dwa razy karne wykorzystał Walters.
Druga połowa zaczęła się od skutecznej akcji lewą stroną i pierwszego przyłożenia piłki w polu punktowym przez łodzian, którego autorem był Kramarenko.
Rywale celnie wykonywanymi karnymi doprowadzili do remisu 13:13. Silniejszym młynem dysponowali łodzianie i dzięki jego akcji zdobyli kolejne cenne punkty, których autorem był Botha. Gdy karnego wykorzystał w 71 minucie Walters było już 21:13 dla łodzian. Gospodarze walczyli ambitnie. Przeprowadzili składną akcję (18:21), ałe ich ostatni atak zastopowali Budowlani i odnieśli bezcenne zwycięstwo.
Pogoń Siedlce – Master Pharm Budowlani 18:21 (7:6)
Punkty dla Budowlanych: Walters – 11, Kramarenko i Botha po 5
Master Phram Budowlani: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II, Ignaczak (78, Witkowski), Noszczyk (85, Staphrost), Mirosz, Botha, Plichta, Walters, Wlaźlak, Reksulak (31, Bosiacki), Kubalewski, Kozakiewicz, Pogorzelski.