Rugby 7. KS Budowlani zdobyli Puchar Polski kadetów

Puchar Polski w rugby 7 kadetów zdobyli młodzi gracze KS Budowlani, podopieczni trenera Marka Maciejewskiego.

Łodzianie zgromadzili 126 punktów i wyprzedzili Orkan Sochaczew 122 i Juvenię Kraków 114 pkt.
W ostatnim turnieju KS Budowlani pokonali Husarię Bolesławiec 39:0, Budowlanych Lublin 38:0 i Lechię Gdańsk 49:0. W finale po dramatycznym spotkaniu, tracąc punkty w ostatniej akcji ulegli Orkanowi 7:12.
Barw KS Budowlani bronili: Oskar Woźniak, Artur Rembowski, Kacper Drynkowski, Wiktor Ordziński, Alan Owczarek, Karol Łazowski, Grzegorz Wieliński, Szymon Wawrzyniak, Filip Saszka, Adrian Zjawiony, Hubert Pytka, Adrian Stańczykowski, Dominik Massalski,
Juniorzy KS Budowlani w zmaganiach siódemek zajęli w końcowej klasyfikacji piąte miejsce. Zwyciężyła Juvenia Kraków.
W ostatnim turnieju młodzi łodzianie pokonali Budowlanych Lublin 31:12, a w meczu o trzecie miejsce ulegli Orkanowi Sochaczew 12:19.
(P)
Reprezentacje Polski w rugby 7 grały w 33 turnieju Costa Blanca Sevens w Villajoyosa. Panie wygrały zmagania, pokonując w finale Delta Drone Tuks Pretoria (RPA) 22:5 (17:0). Panowie zajęli trzecie miejsce. W ćwierćfinale pokonali Finlandię 17:12 (12:5), w pólfinale ulegli drużynie All Stars z Południowej Afryki 12:17 (0:14), a w małym finale wygrali z hiszpańskim zespołem Costa Blanca 21:15 (7:5). Barw drużyny narodowej bronili czterej łodzianie: Bartosz Kubalewski, Dawid Plichta i Krystian Pogorzelski (Master Pharm Budowlani) oraz David Tarnawski (KS Budowlani).