Rikszarze rozpoczęli już sezon wiosenny. Trójkołowcem nie tylko po ulicy Piotrkowskiej

ao
Rikszarze cieszą się, że mają coraz więcej klientów.
Rikszarze cieszą się, że mają coraz więcej klientów. Łukasz Kasprzak
- Po zimie trzeba wszystko nasmarować, umyć pojazd. Na ulicach zostało dużo piasku i soli, która niszczy zwłaszcza opony. W naszej firmie mamy mechaników, którzy serwisują riksze - mówi Marek Kowalczyk, rikszarz z 11-letnim doświadczeniem.

Rikszarze są przygotowani na nadejście wiosny. Widać wzrost liczby klientów, a sprzęt został odświeżony.

Rośnie liczba klientów. Pan Marek ma ich średnio ośmioro dziennie. Najwięcej jest latem, zwłaszcza podczas imprez na deptaku czy w Atlas Arenie.

- Wtedy przyjeżdża dużo osób z innych miast, w których nie ma riksz i taka przejażdżka jest dla nich wielką atrakcją. Wiosną częściej zdarzają się zorganizowane wycieczki, które wynajmują riksze z naszej firmy, wczoraj na przykład klienci byli wożeni kilkunastoma rikszami - dodaje pan Marek.

Chętnych wozi codziennie od godz. 10 do 20. Jeden kurs po deptaku to 5 zł. Zdarzają się też wyjazdy poza ul. Piotrkowską. Latem klienci często chcą jechać do parku na Zdrowie, ale pan Marek był już także w Pabianicach, w Zgierzu, w Aleksandrowie Łódzkim i Konstantynowie. Taka wyprawa kosztuje jednak ok. 150 zł.

[ZOBACZ TEŻ FILM Magda Gessler i Robert Biedroń w kuchni (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Magda Gessler i Robert Biedroń w kuchni (autorDzień Dobry TVN/x-news)