Renowacja Atlas Areny za prawie 2 mln zł

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak
Koszt zewnętrznej iluminacji Atlas Areny oszacowano, w najbogatszej wersji, na 1,8 mln zł. Paweł Łacheta
Tylko 1,6 mln zł zapisano w tegorocznym budżecie miasta na modernizację Atlas Areny. To niewiele, bo według szacunków władz Miejskiej Areny Kultury i Sportu, czyli spółki zarządzającej halą, na pełną renowację potrzeba 9 mln zł.

Obiekt przy al. Bandurskiego został oddany do użytku w czerwcu 2009 r. Jego budowa kosztowała 287 mln zł. Modernizację rozpoczęto w ubiegłym roku. W jej ramach lada moment rozpocznie się montaż systemu stałych podwieszeń oraz systemu kotar (ten drugi ma umożliwić, w razie potrzeby, ograniczenie wielkości obiektu) za prawie 2 mln zł, który zostanie sfinansowany jeszcze z ubiegłorocznego budżetu. Z powodu braku takiego systemu z występu w Łodzi zrezygnowała np. Lady Gaga.

- Z powodu ograniczonych możliwości finansowych realizujemy obecnie wyłącznie te inwestycje, które mają wpływ na bezpieczeństwo odwiedzających obiekt oraz te, których koszt zwraca się w możliwie najkrótszym czasie - mówi Krzysztof Maciaszczyk, prezes MAKiS.

Największa część tegorocznej puli pieniędzy zostanie wydana na modernizację 10 lóż VIP-owskich w obiekcie. Prace będą polegały m.in. na poprawie w nich akustyki, widzialności oraz komfortu korzystających z nich osób. Pozostała pula zostanie przeznaczona na dalszą budowę specjalnego systemu odwodnienia obiektu (Atlas Arena jest położona na bardzo podmokłym terenie i zdarzały się już przypadki, że woda dostawała się do wnętrza gmachu) oraz na budowę profesjonalnych punktów gastronomicznych.

Zapisane w budżecie 1,6 mln zł nie wystarczy na montaż zewnętrznej iluminacji Atlas Areny, której koszt oszacowano w wersji minimum na 800 tys. zł, a w tej najbogatszej - na 1,8 mln zł. Zabraknie także na wymianę zużytych już i niepraktycznych (bo niezdejmowalnych) telebimów oraz na przebudowę niewykorzystanych lóż komentatorskich.

[ZOBACZ TEŻ FILM - Magda Gessler w Master Chef Junior (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Magda Gessler w Master Chef Junior (autorDzień Dobry TVN/x-news)