Remontują Narutowicza, ale malownicza ruina zostanie......

  Remontują Narutowicza, ale malownicza ruina zostanie... ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Express Ilustrowany

  Remontują Narutowicza, ale malownicza ruina zostanie... ZDJĘCIA
  1/5
  przejdź do galerii
  Czy podczas remontu ulicy Narutowicza miasto zamierza zrobić coś ze stojącą tutaj ruiną?
  Szybko postępują prace przy modernizacji ulicy Narutowicza. Jej fragment pomiędzy ulicami Długą i 3 Maja jest poddawany kompleksowemu remontowi, z wymianą instalacji podziemnych, nawierzchni, chodników, odwodnienia i oświetlenia. Ta zaniedbana nieco ulica nabierze po remoncie zupełnie nowego charakteru, nawiązującego do swojej części leżącej w pobliżu Miasta Tkaczy.

  Niestety w tej beczce miodu jest też łyżka dziegciu.
  Zgierzanie życzyliby sobie, aby podczas remontu ul. Narutowicza rozebrano lub wyremontowano straszący od wielu lat zrujnowany budynek u zbiegu tejże ulicy z ulicą Długą. To jeden z najbrzydszych zakątków Zgierza, który stał się niechlubnym symbolem miasta tak jak jeszcze niedawno słynny dworzec Zgierz Północ. Niestety nie dobrych wieści w temacie ruiny. Urząd Miasta nie zamierza poddawać go jakimkolwiek zabiegom remontowym bądź rozbiórkowym, ponieważ jest to własność prywatna.

  Mimo to można by poszukać sposobu na zobligowanie właściciela do zajęcia się ruderą, która szpeci i zagraża bezpieczeństwu przechodniów. Jeśli jest to niemożliwe, można by ja po prostu zasłonić jakimś banerem lub plandeką. Co myślicie o takim pomyśle?

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo