Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remont w obszarze rewitalizacji, ale za prywatne pieniądze. Wiszące Ogrody w Nowym Centrum Łodzi ZDJĘCIA

Piotr Jach
Piotr Jach
Choć wizytówką gminnego programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi ma być oficjalnie ul. Włókiennicza, kiedy przestaną obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się, warto się będzie wybrać na ul. Tuwima, a zwłaszcza jej wyremontowany  odcinek od ul.Kilińskiego do ul. Targowej, gdzie zrewitalizowano już dwie gminne kamienice pod nr 46 i 52,  a remont dwóch następnych, pod nr 33 i 35, właśnie dobiega końca. Kto poczeka do jesieni 2021 r., będzie mógł ucieszyć oko jeszcze jedną realizacją architektoniczną.Zobacz ZDJĘCIA, czytaj na kolejnych slajdach
Choć wizytówką gminnego programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi ma być oficjalnie ul. Włókiennicza, kiedy przestaną obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się, warto się będzie wybrać na ul. Tuwima, a zwłaszcza jej wyremontowany odcinek od ul.Kilińskiego do ul. Targowej, gdzie zrewitalizowano już dwie gminne kamienice pod nr 46 i 52, a remont dwóch następnych, pod nr 33 i 35, właśnie dobiega końca. Kto poczeka do jesieni 2021 r., będzie mógł ucieszyć oko jeszcze jedną realizacją architektoniczną.Zobacz ZDJĘCIA, czytaj na kolejnych slajdach Materiały inwestora
Choć wizytówką gminnego programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi ma być oficjalnie ul. Włókiennicza, kiedy przestaną obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się, warto się będzie wybrać na ul. Tuwima, a zwłaszcza jej wyremontowany odcinek od ul.Kilińskiego do ul. Targowej, gdzie zrewitalizowano już dwie gminne kamienice pod nr 46 i 52, a remont dwóch następnych, pod nr 33 i 35, właśnie dobiega końca. Kto poczeka do jesieni 2021 r., będzie mógł ucieszyć oko jeszcze jedną realizacją architektoniczną.

Latem br. przy ul. Tuwima rozpocznie się remont kolejnej kamienicy, tym razem prywatnej, pod numerem 48, którą ze stanu ruiny od razu na szczebel premium zamierza wynieść grupa 30 inwestorów skupionych wokół spółki celowej Revisit Home. To póki co jedyny taki projekt realizowany w obrębie Nowego Centrum Łodzi, który idealnie wpasuje się w sąsiednie realizacje gminnej rewitalizacji (ul. Tuwima 46 i 52).

Obecna ruina pod nr. 48 po generalnym remoncie, na pograniczu odbudowy, stanie się Apartamentami „Wiszące Ogrody”. Nazwa nie jest na wyrost. Tym, co będzie wyróżniać kamienicę, będzie niemal 500 mkw. zieleni rozlokowanej na różnych poziomach budynku z zielonym skwerem-ogrodem na dachu garażu dla 21 aut, który znajdzie się na poziomie parteru (plus dwa prywatne garaże na poziomie pierwszego piętra, dostępne dzięki windzie samochodowej). Zielony dach nad garażem będzie przestrzenią wspólną dla mieszkańców i ich gości. Powstaną też prywatne ogródki, przynależne do konkretnych mieszkań. Oprócz tego na różnych poziomach zewnętrznych elewacji wbudowane zostaną donice z bogatą roślinnością.

Dom będzie miał trzy piętra. Parter zajmą 3 lokale użytkowe i garaż samochodowy, na trzech wyższych kondygnacjach powstanie 41 apartamentów klasy premium o metrażu od 28 do 134 mkw.

Kamienica nie jest zabytkowa ale ulica Tuwima znajduje się na obszarze chronionym na podstawie wpisów do miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni. Pracom konserwatorskim zostaną poddane tylko elewacja frontowa, prześwit bramowy oraz drewniana balustrada klatki schodowej.

Wewnątrz przewidziano ekskluzywne wykończenie. Wyjątkowo zaprojektowane przestrzenie wspólne (płytki na korytarzach po blisko 400 zł/mkw.), system smart home, balustrady wykonane z samego szkła (bez słupków), okna o parametrach akustycznych i termicznych wyższych niż wymagają wyśrubowane przepisy oraz wiele innych detali.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czas na tańsze budowanie? W styczniu br. taniały materiały budowlane

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany