Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Raport o stanie Łodzi. Coraz więcej mieszkańców ocenia pozytywnie jakość życia w Łodzi

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Raport o stanie Łodzi liczy 116 stron i  jest jednym z dokumentów na podstawie których radni na sesji 24 czerwca podejmą uchwałę o zatwierdzeniu wykonania budżetu Łodzi za 2019 rok i udzieleniu absolutorium władzom Łodzi. Z dokumentu przygotowanego przez UMŁ wynika, że ponad 60 proc. osób ocenia, że w Łodzi żyje się „raczej dobrze” i „bardzo dobrze”. 7 lat wcześniej tak myślało 27 proc.Czytaj na kolejnym slajdzie
Raport o stanie Łodzi liczy 116 stron i jest jednym z dokumentów na podstawie których radni na sesji 24 czerwca podejmą uchwałę o zatwierdzeniu wykonania budżetu Łodzi za 2019 rok i udzieleniu absolutorium władzom Łodzi. Z dokumentu przygotowanego przez UMŁ wynika, że ponad 60 proc. osób ocenia, że w Łodzi żyje się „raczej dobrze” i „bardzo dobrze”. 7 lat wcześniej tak myślało 27 proc.Czytaj na kolejnym slajdzie Krzysztof Szymczak
Raport o stanie Łodzi liczy 116 stron i jest jednym z dokumentów na podstawie których radni na sesji 24 czerwca podejmą uchwałę o zatwierdzeniu wykonania budżetu Łodzi za 2019 rok i udzieleniu absolutorium władzom Łodzi. Z dokumentu przygotowanego przez UMŁ wynika, że ponad 60 proc. osób ocenia, że w Łodzi żyje się „raczej dobrze” i „bardzo dobrze”. 7 lat wcześniej tak myślało 27 proc.

Z lektury raportu wynika, że Łódź jest prężnym, dynamicznie rozwijającym się miastem, w którym niemal nie ma żadnych problemów (jedynymi są „dysfunkcje” występujące u podopiecznych MOPS, którzy stanowią 3,8 proc., mieszkańców miasta). O tym, że Łódź jest niemal krainą mlekiem i miodem płynącą, świadczą choćby tytuły rozdziałów raportu np. „Funkcjonalna metropolia łódzka w pełni wykorzystująca położenie w centrum Europy i kraju”, „Łódź przedsiębiorcza, kreatywna i innowacyjna”, „Zielona, uporządkowana Łódź”, „Miasto zrównoważonej komunikacji”, „Miasto bezpieczne”.

Według badania opinii publicznej zawartego w raporcie łodzianie uważają, że jakość życia w mieście jest coraz lepsza. W 2019 r. 50 proc. badanych uważało, że w Łodzi żyje się „raczej dobrze”, 11 proc., że „bardzo dobrze”, a 32 proc., że „przeciętnie”. Dla porównania, 7 lat wcześniej, w 2012 roku życie w Łodzi jako „bardzo dobre” określało 4 proc. mieszkańców, 23 proc. uważało, że żyje się „raczej dobrze”, a 46 proc., że „przeciętnie”. W 2012 r. aż 27 proc. łodzian uważało, że w mieście żyje się „źle” lub „raczej źle”, a w 2019 r. już tylko 7 proc.

W raporcie próżno szukać jesiennego konfliktu na linii magistrat – wojewoda łódzki związany ze złym stanem technicznym kilkunastu kamienic, które wojewoda kazał wyprowadzi c w trybie natychmiastowym. Za to odnotowano, że w 2019 r. ogólna liczba osób zalegających w opłatach czynszowych zmniejszyła się o 3821 w stosunku do 2018 r.

W 2019 r. wszystkie miejskie spółki odnotowały łącznie 28,3 mln zł straty. Największe straty przyniósł Port Lotniczy im. Reymonta – 28,5 mln zł, a największy zysk – Łódzka Spółka Infrastrukturalna – 13,4 mln zł. Miasto dofinansowało też spółki kwotą 100,7 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Odszkodowania i nowe miejsce dla działkowiczów w Trzebini

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany