Radomiak ŁKS na żywo. Relacja z meczu Radomiak Radom ŁKS Łódź. Kompromitacja ŁKS zamiast przełamania

Dariusz Kuczmera
Tomasz Jabłoński
Radomiak ŁKS na żywo. Bardzo ważny mecz dla obu drużyn, które od wielu tygodni są w dołku i nie potrafią się odbić. Czy dziś dla łodzian będzie to mecz, dzięki któremu rozpocznie się marsz w górę tabeli? Zapraszamy na relację na żywo.

Radomiak ŁKS na żywo

Wynik meczu Radomiak ŁKS 3:0

Koniec meczu. To był fatalny występ piłkarzy ŁKS. Co będzie dalej z łódzką drużyną? Kibice mają prawo poważnie się martwić
90+4 min. Mocne, ale niecelne uderzenie Donisa
90+3 min. Nic nie wyszło z zagrania ŁKS z narożnika. Kontruje Radomiak
90+2 min. Piłkę po strzale Juricia broni bramkarz Radomiaka. Róg dla ŁKS
90+1 min. Sędzia doliczył jeszcze pięć minut
90 min. Dankowski strzelił z wolnego dwa metry nad poprzeczką
89 min. Faulowany Pirulo. Wolny dla ŁKS na wprost bramki Radomiaka z odległości 25 metrów
88 min. Aktywny Grzesik - ma powody do zadowolenia były piłkarz ŁKS
86 min. Kaput, Machado schodzą, a za nich Leandro i Snopczyński
85 min. Zmiana w ŁKS: Jurić za Janczukowicza
81 min. Raz, dwa, trzy - mało - skandują kibice Radomiaka.
79 min. Mokrzycki strzelał, piłka otarła się o słupek i wyszła poza boisko
77 min. To jest beznadziejnie słaby występ drużyny ŁKS
75 min. Zmiany w Radomiaku: Rocha i L. Semedo za Henrique i Wolskiego
74 min. ŁKS jest jak znokautowany bokser
70 min. GOL DLA RADOMIAKA. Semedo strzelił głową do siatki po dośrodkowaniu Machado z lewej strony. Piłka wpadła pod poprzeczkę bramki ŁKS. Arndt był bezradny
68 min. Dankowski wpakował piłkę do siatki, ale był na spalonym
68 min. Pirulo był blisko, ale gospodarze wybili piłkę z linii bramkowej
67 min. Zmiana w ŁKS. Fase za Ramireza
62 min. Składna akcja ŁKS, ale nie zakończona strzałem na bramkę Radomiaka
59 min. Dobra sytuacja dla ŁKS, ale obrońcy wybili piłkę zmierzającą do bramki po główce Janczukowicza
57 min. Arndt wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę bramki ŁKS
55 min. Pirulo nie potrafił nawet dośrodkować. Po nieudanym zagraniu ukrył twarz w dłoniach. Wstyd
54 min. Rzut wolny dla ŁKS
53 min. Janczukowicz próbował strzelać z pola karnego
52 min. Wolski niecelnie strzelał na bramkę ŁKS. Spiker podaje komunikat o znalezionym telefonie komórkowym
51 min. Radomiak kontroluje wydarzenia na boisku
46 min. Arndt łapie piłkę po strzale gospodarzy
46 min. Zmiany w ŁKS Dankowski za Gulena, Louveau za Szeligę
46 min. Początek drugiej połowy.
Koniec pierwszej połowy. Radomiak zasłużenie prowadzi z ŁKS, bo łodzianie grają beznadziejnie słabo
45+2 min. Donis strzelił obok bramki ŁKS
45+2 min. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania
45 min. Sędzia doliczył 3 minuty
44 min. Pirulo traci piłkę, na szczęście Nacho wybija piłkę na róg
43 min. Gulen zablokował Henrique
41 min. Wolny dla gospodarzy
37 min. GOL DLA RADOMIAKA. Grzesik strzelił z lewej strony, piłka odbiła się od nóg obrońcy ŁKS Flisa i wpadła do siatki ŁKS
35 min. Nie ma czerwonej kartki dla Gulena. VAR sygnalizował, że piłkarz ŁKS nie faulował. Sędzia anulował kartkę i przeprosił piłkarza ŁKS.
33 min. Gulen za faul ukarany żółtą kartką, a był to drugi kartonik i obrońca ŁKS musi opuścić boisko. Sędzia dziwnie zinterpretował tę sytuację. Dlaczego ukarał piłkarza ŁKS? To kompromitacja sędziów
31 min. Zmiana w ŁKS - Pirulo za Tejana, który doznał kontuzji
29 min. Arndt efektownie wybija piłkę na róg. Po dośrodkowaniu piłkę łapie łódzki bramkarz
28 min. Piłkarze ŁKS zepchnięci do głębokiej defensywy
25 min. Kaput strzelił silnie, ale piłka na szczęście minęła słupek bramki
25 min. Arndt świetnie interweniuje w sytuacji sam na sam z Henrique. Próbował jeszcze dobijać Wolski
23 min. Nacho wyjaśnił groźną sytuację pod bramką ŁKS
22 min. Gulen ukarany żółtą kartką
20 min. GOL dla Radomiaka. Po dośrodkowaniu z rogu, Henrique strzelił głową z 11-12 metra i piłka wpadła do siatki ŁKS
20 min. Semedo strzelił mocno, ale Arndt dobrze obronił i wybił piłkę na róg
20 min. Sędzia często prowadzi rozmowy wychowawcze z piłkarzami
18 min. Przepychanki na boisku - Tejan odepchnięty przez Donisa
18 min. Strzał Małachowskiego w środek bramki - niestety, zbyt lekki
17 min. Zablokowany Szeliga, niecelne podanie Nacho
14 min. ŁKS cierpliwie buduje akcję, ale daleko od bramki rywala
10 min. Błąd Arndta, zderzył się z napastnikiem. Piłka toczyła się w kierunku bramki, ale minęła słupek
10 min. Mokrzycki z Małachowskim przerwali akcję Radomiaka
8 min. Kolejny atak ŁKS, zabrakło dokładności
6 min. Strzelał Głowacki, ale niecelnie
4 min. Tejan główkuje - jest róg dla ŁKS. Nic groźnego nie miało miejsca
3 min. To była krótka przerwa - już gramy
2 min. Już kibice Radomiaka dali o sobie znać - odpalili race i stadion został zadymiony
2 min. Pierwsza interwencja Arndta - dobre piąstkowanie
1 min. Pierwszy gwizdek sędziego. Gramy.

Godz. 12.28: Najbardziej martwimy się o pozycję bramkarza. Czy Arndt skutecznie zastąpi chorego Bobka? Na ławce brakuje też odsuniętego za czerwoną kartkę Kazimierza Moskala. Zastępuje go Marcin Pogorzała.

Godz. 12.25. W ŁKS są minorowe nastroje, ale wystarczy zwycięstwo w Radomiu, by atmosfera uległa znaczącej poprawie. Wtedy już nikt nie będzie żądał zmiany na stanowisku trenera, nikt nie będzie na piłkarzach wieszał psów.

Godz. 12.20. Bukmacherzy są zgodni. STS typuje zwycięstwo Radomiaka: 1.80, na remis kurs wynosi 3.90, na wygraną ŁKS - 4.40. Fortuna: 1.84 - 3.75 - 4.30.

Godz. 12.15. Trener Kazimierz Moskal mówił na przedmeczowej konferencji: Nie czuję, żeby to był najważniejszy mój mecz. Czuję się tutaj bardzo dobrze i chciałbym tutaj jak najdłużej pracować. Ale z drugiej strony mam świadomość, że każdy następny dzień przybliża mnie do momentu, kiedy będziemy musieli się rozstać. Mieliśmy spotkanie z prezesem Tomaszem Salskim i dyrektorem Januszem Dziedzicem. Wnioski? Są dla nas. Sorry. Patrzymy z optymizmem.

Godz. 12.10: Ostatni komplet punktów w Radomiu łodzianie zgarnęli 18 lat temu, gdy wygrali 1:0 na zapleczu ekstraklasy po golu Roberta Sieranta z karnego. Wtedy ŁKS awansował do ekstraklasy, a w drużynie grali m.in. Wyparło, Kościuk, Leszczyński, Sypniewski. W 2004 roku w Radomiu ŁKS wygrał 3:1, a gole zdobyli: Paweł Golański 72, Maciej Nuckowski 89, Arkadiusz Mysona 90.

Godz. 12.05: W Radomiu zabraknie kibiców ŁKS, bo sektor dla gości na stadionie Radomiaka nie jest gotowy. Jak czytamy na lks.fans: Przed nami miesiąc wyjazdowej posuchy. Do Radomia nie jedziemy, później przyjdzie przerwa reprezentacyjna. Czas więc zacząć nakręcać się na wyjazd do Poznania! Mecz zgodowy, na który czekaliśmy od dawna. Okazja, żeby po raz kolejny pokazać Polsce styl kibolskiej ekstraklasy z Łodzi. To dla nas okazja na najliczniejszy wyjazd w ekstraklasie!

Godz. 12.00: Trener Constantin Galca chciał odejść z Radomiaka przed meczem z ŁKS. Nastąpiło spotkanie piłkarzy oraz trenerów z kibicami wyszło pomyślnie. O szczegółach pisze Marcin Borzęcki: Trener wyszedł, porozmawiał, zadeklarował pełne zaangażowanie, dostał wsparcie, a w sobotę na stadion wraca też doping gospodarzy (protest wobec braku sektora gości). Wszyscy grają do jednej bramki, więc oby ten bodziec pozwolił wyjść z kryzysu.

Godz. 11.55: Sędzia meczu Karol Arys ze Szczecina po raz czwarty będzie gwizdał ełkaesiakom. W poprzednim sezonie prowadził wygrane 3:2 starcie z Górnikiem Łęczna i zremisowany 1:1 wyjazdowy mecz z Arką Gdynia (po którym ŁKS zapewnił sobie awans do PKO BP Ekstraklasy). Prowadził też inauguracyjny mecz tego sezonu z Legią w Warszawie (0:3).

Godz. 11.50: Radomiak jest dwunasty w tabeli, ale ma tylko cztery punkty więcej od ŁKS. Radomiak po raz ostatni wygrał mecz 19 sierpnia, kiedy to pokonał Wartę 3:2. Później było 0:2 ze Stalą Mielec, 1:1 z Piastem, 2:3 z Jagiellonią, 1:1 z Puszczą i 0:3 z Rakowem. ŁKS w tych samych kolejkach uzyskał wyniki: 1:2 z Puszczą, 0:2 z Wartą, 0:1 z Rakowem, 2:2 z Jagiellonią, 0:2 z Cracovią. Po raz ostatni wygrał 20 sierpnia z Pogonią Szczecin 1:0 w Łodzi.

Godz. 11.45: Trener Radomiaka Constantin Galca, choć jego zespół też od dawna nie wygrał meczu, a ostatnio przegrał z Rakowem 0:3, nie dokonał ani jednej zmiany w składzie w porównaniu właśnie z ostatnim meczem z mistrzem Polski.

Godz. 11.40: W porównaniu do meczu z Cracovią trener Kazimierz Moskal dokonał aż sześciu zmian w składzie. Nie ma w wyjściowej jedenastce Bobka (jak podaje ŁKS absencja spowodowana jest chorobą), Dankowskiego, Louveau, Pirulo, Letniowskiego, Hotiego. Grają natomiast: Arndt, Gulen, Nacho Monsalve, Janczukowicz, Ramirez, Małachowski.

Godz. 11.34: Skład ŁKS: Arndt - Gulen, Nacho Monsalve, Flis, Głowacki - Janczukowicz, Mokrzycki, Ramirez, Małachowski, Szeliga - Tejan. Rezerwowi: Kołba, Dankowski, Pirulo, Jurić, Śliwa, Louveau, Lorenc, Fase, Marciniak.

Godz. 11.29: Radomiak zagra w składzie: Posiadała - Grzesik, Luizao, Cestor, Abramowicz, Edi Semedo, Donis, Kaput, Wolski, Machado, Henrique. Rezerwowi: Bąkowski, Jakubik, Sa, Snopczyński, L. Semedo, Castaneda, Leandro, Okoniewski, Rocha.

ŁKS na wyjazdowe zwycięstwo w lidze czeka od... lutego! Wtedy podopieczni Kazimierza Moskala pokonali Skrę Częstochowa. Kibice liczą, że wreszcie nadejdzie przełamanie, że piłkarze moskala wreszcie zagrają dobry mecz i zainkasują tak bardzo potrzebne punkty. Ale Radomiak też jest w wielkim kryzysie i też potrzebuje zwycięstwa.
Zapowiada się ciekawe widowisko. Kto zwycięży? Początek spotkania o godzinie 12.30.
Mecz Radomiak Radom - ŁKS Łódź w jedenastej kolejce poprowadzi sędzia Karol Arys z Szczecin. System VAR będą obsługiwać Szymon Marciniak oraz Tomasz Marciniak. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Marka Arysa i Marcina Janawy.