MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przygody Piotrka Piotrkowskiego, czyli gra nie tylko dla łodzian w ramach projektu "wGRAJ ŁÓDŹ" zrealizowaną przez OK "Górna"

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
W ramach projektu "WGRAJ ŁÓDŹ" w Ośrodku Kultury "Górna" w Łodzi powstała gra internetowa adresowana do uczniów szkoły podstawowej. To przygodowa opowieść z Piotrkiem Piotrkowskim i jego psem Dżońcio w roli głównej. Jej celem jest zachęcanie młodzieży szkolnej i jej rodziców do zwiedzania naszego miasta. "Przygody Piotrka Piotrkowskiego" rozpoczynają się niewinnie. Podczas spaceru chłopiec i jego pies zauważają, że zniknął gdzieś słynny Jednorożec. Postanawiają go odszukać. Kolejno rozwiązują fascynujące zagadki związane z historią Łodzi, stawiają czoła kolejnym przeciwnościom, a przy okazji poznają ważne miejsca na mapie miasta.

Celem projektu jest rozbudzenie wśród dzieci ciekawości związanej z poznawaniem historii Łodzi i bliższe poznanie miejsca swego pochodzenia i zamieszkania. Sposobem dotarcia do najmłodszych odbiorców jest stworzenie internetowej gry przygodowej. Głównym bohaterem jest chłopiec – Piotrek Piotrowski, wraz z którymi młodzi internauci odkrywać będą poszczególne dzielnice miasta, historycznie i charakterystyczne dla Łodzi miejsca.
- Mam nadzieję, że wraz z dziećmi, również dorośli doskonale będą się bawić i odkrywać Łódź. Gra powstała także z myślą o nauczycielach - jako narzędzie edukacyjne, a także z myślą o wszystkich tych, którzy pragnąć poznać to wyjątkowe miasto i je odwiedzić” – wyjaśnia dyrektor Ośrodka Kultury "Górna", Agata Dawidowicz, pomysłodawczyni tego projektu.
Gra zrealizowana w ramach projektu "wGRAJ ŁÓDŹ" jest pomyślana tak, by mogły w nią zagrać także dzieci z deficytami poznawczymi (jak np. spektrum autyzmu), dysfunkcjami słuchu oraz wzroku, a także z niepełnosprawnościami ruchowymi nie blokującymi motoryki kończyn górnych. Poprzez utrzymanie plam barwnych w wygaszonych kolorach – nie pogłębia nadpobudliwości dzieci z deficytami poznawczymi.

Jej dwa warianty narracji - głosowa i pisemna - umożliwią rozgrywanie dzieciom z dysfunkcjami wzroku i słuchu, ale także tym, które mają problemy z czytaniem lub nie potrafią czytać. Posiadała m.in. wtyczkę umożliwiającą zdjęcie barw z obrazu, przez co jej użytkownikami będą mogły być również osoby z problemami wzrokowymi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tatiana Okupnik tak dba o siebie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany