Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przybywa dzików w mieście. Miasto chce zwiększyć liczbę odłowień tych zwierząt

Lila Sayed
Lila Sayed
Myśliwi z Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Łodzi w pierwszej dekadzie czerwca przeprowadzą oględziny na terenie Konstantynowa Łódzkiego, pod czas których m.in. policzą pojawiające się w mieście dziki. Będą oni także sprawdzać, czy zwierzęta stanowią zagrożenie dla mieszkańców, jakie szkody wyrządzają itp. Wyniki oględzin zadecydują, czy w mieście będzie można zorganizować więcej odłowień niż dotychczas.

Najczęściej dziki pojawiają się w rejonie ul. Srebrzyńskiej, ul. Armii Krajowej, ul. Uprawnej i ul. Działkowej. Zmniejszenie ruchu samochodowego na skutek epidemii sprawiło, że zwierząt przybyło. Miała na to wpływ także budowa trasy szybkiego ruchu S-14.

Przypomnijmy, że w planie łowieckim na ten rok założono, że wyłapana zostanie większa, niż pierwotnie zamierzano, liczba dzików stanowiących zagrożenie na terenach publicznych naszego miasta. Dlatego wystąpiliśmy o niezbędne do tego zezwolenie Starosty Powiatu Pabianickiego.

- Starostwo Powiatowe w Pabianicach przesłało zawiadomienie o wszczęciu postępowania. Niestety, w piśmie zaznaczono, że dla należytego zbadania sprawy niezbędne będą oględziny w terenie, które mają się odbyć dopiero w pierwszej dekadzie czerwca. Wymóg wykonania oględzin został narzucony przez Zarząd Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Łodzi - informuje Marlena Kamińska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Konstantynowie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany