Przybywa dzików w mieście. Miasto chce zwiększyć liczbę odłowień tych zwierząt

Lila Sayed
Lila Sayed
Udostępnij:
Myśliwi z Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Łodzi w pierwszej dekadzie czerwca przeprowadzą oględziny na terenie Konstantynowa Łódzkiego, pod czas których m.in. policzą pojawiające się w mieście dziki. Będą oni także sprawdzać, czy zwierzęta stanowią zagrożenie dla mieszkańców, jakie szkody wyrządzają itp. Wyniki oględzin zadecydują, czy w mieście będzie można zorganizować więcej odłowień niż dotychczas.

Najczęściej dziki pojawiają się w rejonie ul. Srebrzyńskiej, ul. Armii Krajowej, ul. Uprawnej i ul. Działkowej. Zmniejszenie ruchu samochodowego na skutek epidemii sprawiło, że zwierząt przybyło. Miała na to wpływ także budowa trasy szybkiego ruchu S-14.

Przypomnijmy, że w planie łowieckim na ten rok założono, że wyłapana zostanie większa, niż pierwotnie zamierzano, liczba dzików stanowiących zagrożenie na terenach publicznych naszego miasta. Dlatego wystąpiliśmy o niezbędne do tego zezwolenie Starosty Powiatu Pabianickiego.

- Starostwo Powiatowe w Pabianicach przesłało zawiadomienie o wszczęciu postępowania. Niestety, w piśmie zaznaczono, że dla należytego zbadania sprawy niezbędne będą oględziny w terenie, które mają się odbyć dopiero w pierwszej dekadzie czerwca. Wymóg wykonania oględzin został narzucony przez Zarząd Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Łodzi - informuje Marlena Kamińska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Konstantynowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie