MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przybędzie odcinkowych pomiarów prędkości. Chodzi o 39 lokalizacji w 13 województwach

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD planuje objąć kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości 39 lokalizacji.
Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD planuje objąć kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości 39 lokalizacji. Krzysztof Kapica/ Polska Press
- Kolejnych 39 odcinków dróg będzie kontrolowanych przez odcinkowe pomiary prędkości- poinformowano w komunikacie. Pojawią się w 13 województwach.

- Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD planuje objąć kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości 39 lokalizacji, które zostały wytypowane na postawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowanej przez Instytut Transportu Samochodowego- czytamy w komunikacie. CANARD GITD ogłosił przetarg na dostawę i montaż urządzeń.

Na liście znajduje się 39 odcinków dróg w 13 województwach:

  • 5 w województwie łódzkim
  • po 4 w województwie lubuskim, mazowieckim i śląskim,
  • 3 w województwach kujawsko-pomorskim i dolnośląskim,
  • po 2 na Lubelszczyźnie, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim oraz pomorskim,
  • 1 na terenie województwa opolskiego.

Jak wskazano, "wykonawca musi dostarczyć i zainstalować, po uzyskaniu wszystkich zezwoleń i wykonaniu niezbędnych prac budowlanych, 39 systemów opp dostosowanych do specyfiki danego odcinka drogi". Wśród funkcjonalności urządzeń znalazły się: możliwość rejestracji naruszeń na co najmniej trzech pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się mierzony pojazd. Systemy muszą wykonywać pomiary bez przerwy, również w trudnych warunkach pogodowych, rejestrować prędkość pojazdów co najmniej od 30 do 220 km/h, identyfikować rodzaj pojazdu, wykonywać wysokiej jakości zdjęcia bez względu na porę dnia. Wyłoniony w przetargu wykonawca, od dnia podpisania umowy, będzie miał 70 tygodni na montaż urządzeń.

W komunikacie wyjaśniono ponadto, że dzięki zastosowaniu odcinkowych pomiarów prędkości, ze względu na ich zasięg oddziaływania, pojawia się "możliwość wpłynięcia na zmianę zachowania kierowców i stosowania się przez kierujących do obowiązującego ograniczenia prędkości na całej długości monitorowanego odcinka".

Na koniec przypomniano, że CANARD dysponuje obecnie 30 odcinkowymi pomiarami prędkości. W ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku zarejestrowały one blisko 600 tys. przypadków przekroczenia przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.

IMGW- PIB przedstawiło eksperymentalną długoterminową pogodę na okres od grudnia 2021 do marca 2022 roku.

Jaka będzie zima w tym roku? IMGW przedstawiło eksperymental...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przybędzie odcinkowych pomiarów prędkości. Chodzi o 39 lokalizacji w 13 województwach - Portal i.pl

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany