ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Prognoza pogody: Pierwsze wiosenne burze i porywisty wiatr...

(ww)

2018-04-04 15:46

2018-04-05 08:06

Dodaj komentarz

Prognoza pogody: Pierwsze wiosenne burze i porywisty wiatr [4.04.18] Nadciąga niż "Hypatia". Czeka nas załamanie pogody [MAPA POGODOWA]

(ww)

2018-04-04 15:46

1/2

Długoterminowa Prognoza PogodyW czwartek nad Polską pojawi się niż ze Skandynawii o nazwie "Hypatia" podał portal wiadomosci.wp.pl. Pod jego wpływem dojdzie do jednodniowego załamania pogody.

Jak podają meteorolodzy w czwartek czeka nas pierwsza duża aktywność burzowa tej wiosny. Niż przyniesie do Polski strefę frontu ciepłego, który zepsuje pogodę w pónocno-wschodniej Polsce, oraz front chłodny, który przyniesie przelotne opady deszczu z lokalnymi burzami na pozostałym terenie kraju.


W czwartek wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić w całym kraju. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów i błyskawic 5 marca będzie na Warmii, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Tam wieczorem burzom mogą towarzyszyć opady gradu oraz porywisty wiatr.

IMGW już dziś (4.04) wydało ostrzeżenie dla województwa podkarpackiego. Prognozuje się tam wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, z południa i południowego zachodu.

Intensywne opady deszczu, lokalne burze z porywistym wiatrem w czwartek (5.04) wieczorem w północno-wschodniej i południowo-zachodniej Polsce. Wiosenne wyładowania atmosferyczne możliwe na terenie całego kraju.

Mapa pogody:

źródło: windy.com, wp.pl, twojapogoda.pl

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Pogoda na czwartek:

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się