MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Porażka "Super Orłów"

ei24
Porażka "Super Orłów" ei24
Po dwóch kolejkach grupy B piłkarskich Mistrzostw Świata, zespół Nigerii pozostaje bez punktów.

Po dwóch kolejkach grupy B piłkarskich Mistrzostw Świata, zespół Nigerii pozostaje bez punktów. Gracze z Afryki przegrali drugi mecz w swojej grupie, z byłymi mistrzami europy, Grekami 2-1 i bardzo utrudnili sobie sprawę awansu do następnej rundy. Nigeryjczycy praktycznie zaprzepaścili swoją szansę na wyjście z grupy.
Jednak na początku meczu nic nie wskazywało na to, że "Super Orły" zostaną pokonane. Piłkarze Nigerii zdobyli bramkę już w 16 minucie (uczynił to były piłkarz Wisły Kraków, Kalu Uche). tak naprawdę Grecja przejęła inicjatywę dopiero w 33 minucie kiedy to sędzia za niesportowe zachowanie usunął z boiska Sani Kaite. Od tego momentu rozpoczęły się ataki piłkarzy Hellady, czego efektem była bramka wyrównująca zdobyta w 44 minucie przez Dimitrisa Salpingidisa.
W drugiej połowie Grecy całkowicie zdominowali grę, czego efektem była druga bramka, dająca im w końcowym rozrachunku zwycięstwo oraz przedłużyła szanse na awans.

Grecja - Nigeria 2:1 (1:1)
Bramki: Dimitris
Salpingidis (44), Vassilios Torosidis (71) - Kalu Uche (16).